Byle dalej

Marta OwczarekBartłomiej Skowroński Wydawnictwo: Świat Książki literatura podróżnicza
Świat Książki
Podróż wyprawa ekspedycja
literatura podróżnicza
Podróż wyprawa ekspedycja

Okładka książki Byle dalej. Pod stopami słońca Marta Owczarek, Bartek Skowroński
6,9
Byle dalej. Po... Marta Owczarek, Bar...
Okładka książki Byle dalej Marta Owczarek, Bartłomiej Skowroński
7,2
Byle dalej Marta Owczarek, Bar...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pod podszewką triumfu

20 Link do recenzji

Lubię podróżować i czytać, jak robią to inni. Tym razem miało być fajnie, a wyszło tak sobie. Dostałam opowieść o parze, która postanawia czasowo zawiesić życie w mieście i ruszyć w świat.
Plusy: niegłupi, mają fajne pomysły (jak ten z zaćmieniem słońca czy zmianą środków lokomocji).
Minusy: spore braki w wiedzy o świecie, polityce, gospodarce etc. Chwilami mocno naiwne...

"I to jest wzorcowa książka podróżnicza". Taka myśl naszła mnie po przeczytaniu tej cudownej lektury. Przygoda i swoboda wyziera z każdej strony. Po ostatnich książkach pani Pawlikowskiej, którymi byłam lekko rozczarowana, teraz czekała mnie prawdziwa przyjemność czytania. Polecam gorąco.

Książka jest napisana naprawdę prostym językiem, co oczywiście nie jest zarzutem, bo jak można pisać inaczej o swoich doświadczeniach z podróżami? Czasami jednak ma się wrażenie, że z książki wylewają się same kolokwializmy. Oczywiście autorka nie jest z zawodu pisarką (przynajmniej mam taką nadzieję, bo w sumie nie jest powiedziane wprost, czym się zajmuje), więc nie...

Największa wartość książki płynie dla mnie z możliwości poznania się z osobistymi przeżyciami i doświadczeniami pary młodych ludzi, którzy mieli na tyle odwagi i pasji do zwiedzania świata, że potrafili jednego dnia "rzucić to wszystko" i przez 888 dni tłuc się po świecie.

fajna przygoda

Dawno nie czytalam tak fantastycznej ksiazki podrozniczej. Podziwiam odwage autorow i ich pomyslowosc. Ciekawe jak dzis wyglada ich zycie,mam nadzieje,ze podjeli sie kolejnej wyprawy i podziela sie z nami przezyciami.

Rewelacja, fajne zdjęcia, ale przez to trochę za szybko się czyta.. Dostałem ją w sobotę, zacząłem czytać w niedzielę, a w czwartek skończyłem, a czytałem tylko po kilka chwil 😀 Szczerze mówiąc nie dałbym rady robić tego tyle czasu, najdłużej nie było mnie miesiąc i już mi było tęskno heh

Piękna podróż pokazująca, że świat nie jest taki straszny, jak czasem go sobie wyobrażamy i że wszędzie są wspaniali ludzie witający nas z sercem na dłoni. Gorąco polecam!

Podróżnicza uczta!
Wspaniałe zdjęcia, ciekawe opisy miejsc i kultur znanych i mniej znanych. Zaostrza apetyt na podróżowanie.

Piękne przygody. Ta książka zainspirowała mnie do pół rocznej podróży po Azji.

Dyskusje

• Podróżnicze