Masculino

Akurat
2023-02-22
2023-02-22
Wattpad

Tamara poznaje Włocha, przedstawiającego się jako Masculino, podczas spotkania biznesowego. Niestety, w tym samym hotelu mężczyzna załatwia także inne interesy i Tami staje się mimowolnym świadkiem jednego z nich. Zobaczyła więcej niż powinna.

Masculino, a tak naprawdę Adriano, który nie lubi swojego imienia, porywa dziewczynę do swojej rezydencji. Ona ma być jego ozdobą i towarzyszyć mu na ważnym balu w Rosji. Tam natrafiają na jego wroga numer jeden.

Tamara jest wyszczekana i odważna. Buntuje się na każdym kroku, ale nie brak jej odrobiny rozwagi. Potrafi ocenić sytuację i zamilknąć kiedy trzeba. Wyjątkiem jesr sytuacja gdy zagrożone jest życie kogoś, kto jest jej bliski. Wtedy rzuca się do akcji bez zastanowienia i może nieźle namieszać.

Masculino od początku pociąga Tamarę, choć dziewczyna czuje, że to bez sensu i sama się przed tym broni.

Przeciągają się i odpychają jednocześnie. Adriano jest dla Tami dość oschły i nieprzyjemny, z wyjątkiem momentów gdy próbuje się do niej zbliżyć. Bawią go jej groźby.

Po pewnym czasie dziewczyna już nie wie czy chce uciekać czy zostać.

Próbuje wrócić do starego życia, ale ciągle ma w pamięci Włocha. Wtedy dostaje wiadomość, która może zmienić bieg wydarzeń.

"Masculino" to typowy romans mafijny. Nie ma tu jakichś większych zaskoczeń, ale czyta się lekko i przyjemnie. Polubiłam Josie, Sylvię i Gerdę, należące do rodziny Masculo. Niewymagająca lektura na wieczór.

Recenzja:
Książka pełna zwrotów akcji, które naprawdę pobudziły moja ciekawość : "co będzie dalej?". Julia Czarnecka @julshi_xx bardzo dobrze dawkuje emocje panujące wśród bohaterów. Dobry romans i uważam że warto po niego sięgną. 👍📖🪶 #wydawnictwoakurat

Recenzja:

"Weszliśmy do tego samego samochodu i pojechaliśmy w kierunku jakiegoś budynku należącego do niewiadomo kogo."

OMG! Really? 😬

🚬 Tamara pracuje dla swojego szefa, nie wiadomo gdzie wiemy jednak że lata po świecie ze swoim szefem oraz jego ludźmi i biegają od spotkania do spotkania. Śpią w różnych hotelach, piją i bawią się w najlepsze 😬 - serio? Na pewnym spotkaniu w Sycylii Tamara poznaje tajemniczego inwestora niejakiego Masculino. Kobieta jest świadkiem czegoś, czego nie powinna wiedzieć i niestety musi za to zapłacić.
"Uniósł mnie tak, że nie dotykalam podłogi, a następnie rzucił na łóżko. Myślałam już o najgorszym, a zarazem kręciło mnie to." 😬 Kobieto! Widziałaś faceta dwa razy na oczy, wiesz o nim tyle, że dopuścił się morderstwa, a ciebie kręci to, że rzucił tobą na łóżko i nie wiadomo co się z tobą stanie? Szczerze? Nie wiem co się wydarzyło w tej książce ale... No ja niestety mówię N I E. Jest to debiut i można przymknąć oko na różne rzeczy w książce ale no bez przesady 😕. Mam wrażenie, że niektóre rozmowy żywcem są wyciągnięte z książki "365 dni"
- Bo co? Zabijesz mnie jak tego faceta?
[...]
- Zasłużył sobie na to.
- Niby czym?
🚬 Po tej rozmowie jak gdyby nigdy nic dziewczyna udaje się ponownie na spotkanie ze swoją grupą oraz szefem z naszym Masculino, który ten dyskretnie obmacuje ją pod stołem. 😬 A żeby było ciekawiej naszej Tamarce się to podobało 😅. Kobieta po chwili jednak "trzeźwieje" i decyduje się opuścić spotkanie już drugi raz w tej książce czuje, jakbym czytała kolejny raz to samo...
🚬 Kiedy Tamara zostaje w końcu porwana do posiadłości pana M w domu dopiero zaczyna się robić ciekawie czy irytująco? Pan M ma dla Tamary pewną propozycję na ktorą dziewczyna przystaje obiecując meżczyźnie że będzie tego żałował.
- Wypuść mnie! Słyszysz?! Nabawie się przez was depresji, wy bezlitosne sk....yny! Będziecie musieli mnie leczyć! Mam klaustrofobię! 😬
Jeśli chodzi o mnie i o to jak ja widzę Tamarę ona dla mnie jest po prostu głupia... Ale! Żeby nie było 😉 ratowała książkę swoim ciętym językiem.
🚬 Czytając dalej dowiadujemy się więcej o naszym tajemniczym panu M. Książka jest napisana z perspektywy Tamary oraz Masculino. Rozdziały o mężczyźnie były zdecydowanie ciekawsze i mniej irytujące. Polubiłam Masculino od samego początku książki nie wierzyłam ile ten meżczyzna ma w sobie cierpliwości do naszej Tamary. Niby był z mafii mi jednak zabrakło w książce tego wątku mafijnego czegoś było tutaj zdecydowanie za mało... a sam Masculino również inteligencja nie grzeszył dla mnie był za mało barwny.
🚬 Jeśli dacie książce szane później jest coraz lepiej akcja się rozwija rozwiązujemy pewne tajemnice, są kłamstwa, morderstwa... No i tyle?
🚬 Koniec książki... Zostawię bez komentarza żebyście mogli przeczytać sami.

Jestem w szoku, że wydawnictwo wydało te książkę ale żeby nie było samych minusów pióro autorki jest lekkie a książkę czyta się błyskawicznie szybko i plusik za ładną okładkę. Pomysł na książkę dobry, tylko nie wykorzystany i dopracowany tak jak powinien być.

🚬 Moja ocena to 3/10 🚬

OMG! Really? 😬

Tamara Jones nawet nie przypuszcza jak wielce zmieni się jej życie w chwili, gdy na jej drodze stanie ON.
Masculino zrobi wszystko aby dopiąć swego. A musi chronić najbliższych, więc nie ma innej opcji. Szczególnie, że jako szef mafijnej rodziny obowiązują go pewne zasady i obowiązki. Dlatego też porywa Tamarę, która musi mu się podporządkować, bo do stracenia ma bardzo dużo.
Jaki przy bliższym poznaniu okaże się Masculino? Co zrobi Tamara? Czy z tego zła może wyjść coś dobrego?

Do debiutów mafijnych podchodzę z wielką ostrożnością. Ten temat jest tak obecnie popularny, że naprawdę ciężko jest się w nim wybić i pokazać coś, co będzie świetne.
Zaczynając lekturę było mi bardzo trudno się wciągnąć. Metodyczne kroki prowadzenia fabuły ogromnie mnie nudziły. Krok po kroczku ze zbytnio rozbudowanymi opisami - za dużo. Tak samo jak zachowanie głównej bohaterki w stosunku do swego porywacza - irytujące to było
Na szczęście widziłam coś co dawało nadzieję, więc czytałam dalej. I o dziwo po pokonaniu około stu dwudziestu stron zaczęło robić się coraz lepiej.
Tamara po akceptacji stanu rzeczy, jaka się jej przydarzyła okazała się być dobrze poprowadzoną postacią. Może zbyt szalona i zbyt odważna (ja bym się nie porwała na to, co postanowiła) ale widziałam dobro jej serca i waleczność.
Masculino - bohater pewny siebie i arogancki. Chłodny - wręcz oziębły. Zamknięty w sobie. Jako szef mafii także miał plusy odnośnie mroku i ryzyka.
Jeśli chodzi o samą mafię, to uważam, że śmiało można było ją rozbudować. Autorka podała czytelnikom bardzo fajny pomysł na akcję. Byłam ogromnie zaintrygowana tym, co się wydarzy przy takich silnych osobowościach, z czego jedna z nich zdecydowanie mroziła krew w żyłach. Niestety zbytnio okrojony motyw nie dostarczył mi odpowiednich wrażeń i emocji. A szkoda.
Relacja bohaterów była złożona i pełna starć. Walk i próby rządzenia. Jak wspomniałam, z początku mnie to irytowało, potem było całkiem interesująco, by kolejny raz wszystko znowu się rozsypało. I końca zdało się nie być tej huśtawki. Szczególnie finał wydarzeń, który w mojej opinii wyszedł chaotycznie jeśli chodzi o nową postać męską. Uważam, że bez niego byłoby lepiej dla bohaterki.
Zdecydowanie uprościłabym fabułę i dokładane wątki skupiając się głównie na Tamarze i Masculino i tego, co bezpośrednio ich tyczy.
To nie była satysfakcjonująca lektura. Miała potencjał, ale do mnie nie trafiła, choć autorka ma fajny styl. Można po nią sięgnąć bo nawet szybko mi się czytało. U mnie wypadła tak 6/10.

Współpraca reklamowa: Grzeszne Książki

#recenzja

Mężczyzna z okładki tak mnie urzekł, że nie mogłam się oprzeć tej książce. Musiałam ją mieć na swojej półce, bo takich egzemplarzy nie można omijać.
Masculino pełni rolę przywódcy wpływowej sycylijskiej organizacji przestępczej. Jest nieznoszącym sprzeciwu mężczyzną, nie wahającym się sięgać po to, czego pragnie. Jego duma zostanie nadszarpnięta, gdy pierwszą odmawiającą mu osobą zostanie kobieta.
Tamara Jones to niezależna dziewczyna, która nie pozwoli, by ktokolwiek kierował jej życiem. Kiedy staje się świadkiem przestępstwa, jej los zostaje przypieczętowany. Masculino, nie mając innego wyboru, porywa ją, sądząc, że tylko w ten sposób zmusi ją do zachowania tajemnicy i współpracy. Czy między tym dwojgiem może zaiskrzyć?
Muszę przyznać, że temperamenty bohaterów zostąły tak dobrze wykreowane, że nie sposób było ich nie polubić. Tamara, prawdziwa, lekko narwana, z nieprzeciętną odwagą i siłą walki. Masculino, twardy i niezłomny szef mafii, który ma swoje słabości, a dokładnie jedną - Tamarę.
Ta pozycja to lżejsza wersja mafijnej odsłony. Nie ma tu brutalności, mocnego seksu czy przemocy fizycznej i psychicznej. Za to romans, lekko naiwny, delikatniejszy, idealny dla młodzieży.
Początek książki zapowiadał się bardzo obiecująco, by z czasem pozwolić chaosowi zawładnąć fabułą. Część wątków była pomijana, a te mniej istotne odgrywały pierwsze skrzypce, a szkoda, bo można było rozwinąć tą historię naprawdę ciekawie.
Masculino, to książka z dużym potencjałem, który połowicznie został wykorzystany. Warto sięgnąć, by się przekonać czy Wam się będzie podobać.

9/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Masculino
Autor: Julia Czernecka
Wydawnictwo: Muza

Tamara to młoda oraz bardzo ambitna kobieta która, mimo pracy jaką posiada chciała by wnieść do niej coś więcej. Na jednym z wyjazdów jest światkiem czegoś, czego nie powinna widzieć i to wywraca jej cały świat do góry nogami.
Nie jaki Pan M bierze sobie dziewczyna na celownik i stwierdza sobie że ją porwie, jednak nie wie jeszcze co go czeka z tą młodą osóbką.

Historia tej dwujki jest dobra, można powiedzieć że nawet świetna. Podoba mi się to jak po kilku latach Tamara wraca do Masculino, tylko po to aby wybić mu z głowy ten jak że głupi pomysł. Niestety przez to pakuje się ponownie w kłopoty i jej związek wisi na włosku.

Akcja toczy się szybko, jest bardzo dużo opisów które wiele wyjaśniają, wszystko jest jasne i spójne. Nie ma tam jakichś zawiłości, które ciągną się w nieskończoność i czytelnik się przy tym męczy. Jest to lekka a za razem przyjemna lektura, która wchodzi jak nóż w masło.

Wydawnictwu dziękuję za zaufanie oraz możliwość poznania tej historii ❤️.

#masculino
#juliaczernecka #muza #wydanictwomuza #grzeszneksiążki #grzeszneksiążkimuza #bookstagrampolska #książkoweimpresje #czytamzdziewczynami #światrecenzentów #fotofiltry #harrypotter #funkopop #kartypanini #bookinstagram #polecam #dziekuje #ksiazkimojamilosc #bookholic #dziękuję #bookstagrampl📚 #bookstagram #ksiaskoholiczka #mariolaczyta #kochamromanse #mafia #miłość #porwanie #uczucia #smutek

9/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Masculino
Autor: Julia Czernecka
Wydawnictwo: Muza

Nie jaki Pan M bierze sobie dziewczyna na celownik i...

Masculino w tłumaczeniu na język polski oznacza "mężczyzna"
Dziewczyny, dziewczęta oraz chłopcy, żeby nikt mi nie zarzucił dyskryminacji jakże wkurzającej płci
także kto co woli
jeśli macie bujną wyobraźnie to z opisu jaki zaserwowała nam autorka jest na czym oko zawiesić.
OK. Za dużo już powiedziałam
Także
Czytamy!!
Powieść dobrze nam zna z platformy Wattpad.
Gdzie zdobyła rzeszę fanów co można oczywiście stwierdzić po ilość wyświetleń.
Niemniej!
Pamiętajcie to żaden wyznacznik!.
Co tu mamy?
Na pewno fajną okładkę.
Rzucająca się w oczy w pozytywnym aspekcie. :))
Główna bohaterka to kobieta temperamentna, żyjąca w ciągłym biegu związanymi z podróżami służbowymi.
Podczas jednego z takich wyjazdów poznaje ów naszego głównego bohatera, Masculino...
Człowieka bezwzględnego i stanowczego, a jak on się zdziwi, że trafiła kosa na kamień.
Cóż nam z tego wyjdzie?
Czy kobieta ulegnie?
Pamiętajmy, że nie każda książka kończy się happy endem!
Ciekawi?
Czytamy😁
Reasumując
Tak wiem krótka recenzja, ale proszę pamiętajcie, że to moja subiektywna opinia i jeśli czegoś nie czuję nie będę się rozwodzić i "lać wodę" Szanujmy się!
Niemniej!
Lekki romans coś w stylu #365dni.
Czy to źle:? Absolutnie!
Wątek, fabuła jak każda inna, ale przedstawiony w innym świetle. 🙂
Za to plus!
aleee!
Dla osób które przeczytały dużą ilość romansów mafijnych owa pozycja może okazać się za mało zaskakująca.
Zapraszam do czytania i wyrobienia własnego zdania. 😁

Masculino w tłumaczeniu na język polski oznacza "mężczyzna"
także kto co woli
OK. Za dużo już powiedziałam
Także
Czytamy!!
Powieść dobrze nam zna z platformy Wattpad.
Gdzie...

Masclino jest przywódcą sycylijskiej mafii. Mężczyzna nie przyjmuje odmowy, bierze to co chce nie patrząc na ewentualny sprzeciw innych. Jakież będzie jego zdziwienie, kiedy pierwszą osobą, która mu się sprzeciwi będzie…. Kobieta.
Masculino ma wobec Tamary jasno określony plan, jednak nie przewidział, że owa kobieta może być jego przekleństwem.
Tamara Jones nie jest bowiem kobietą, która pozwoli kierować mężczyznom swoim życiem. Kiedy staje się świadkiem zbrodni tym samym przypieczętowuje swoj los. Masculino nie mając innego wyjścia porywa ją uważając, że tylko w ten sposób zmusi ją do zachowania tajemnicy oraz do współpracy.

Czy pojawienie się Tamary w życiu Masculino nie będzie największym jego błędem?

Można by rzec, że książki z wątkiem mafijnym już są oklepane. Swego czasu wychodziły jak grzyby po deszczu i wszystkie możliwe wątki zostały wyczerpane. Pozwolę jednak nie zgodzić się z tą teorią. Książka od samego początku mnie zaciekawiła. Autorka poprowadziła genialnie fabułę i tak naprawdę z każdą przeczytaną stroną moje zaciekawienie co do losów Masculino i Tamary tylko rosło. Jeżeli mam czytać debiuty to życzę sobie tak świetnie napisanych jak ten.
Życzę autorce dalszych sukcesów, a Was zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

Tamara Jones nie jest...

Wydaje mi się, że książka jest ciekawa, tylko jakby więcej czasu potrzeba tutaj, by nam coś się rozwinęło. Autorka lubi pisać szczegółowo, choć dobrała do tego bardzo fajny luzacki ton. Niekiedy opisuje coś dłużej przez co zastanawiamy się do czego zmierza. To jakby przygotowanie nas na wydarzenia, których faktycznie się nie spodziewamy. W momencie, kiedy główna postać wraz z przyjaciółką wybierają się do klubu, miałam pewne de ja vi, bo to wątek z wielu książek. Później zauważa swojego ex i zaczynają się pewne spekulacje. Faktycznie nawet według mnie był wielkim draniem, a do tego przyprowadził tą z którą ją kiedyś zdradził. Miał niezły tupet. Później nieco nastrój w książce się zmienia i domyślamy się, że coś się wydarzy. Z pewnością nie zanosiło się na nic dobrego, ale element zabójstwa mnie tu nieco zaskoczył. To opowieść z perspektywy postaci, choć większość tekstu zajmują cząstki życia Tamary. Niekiedy wtrącona zostaje męska postać, by ukazać w jaki sposób wszystko się zaczęło. Kolejną zmianą, jaką tu zauważyłam była postać samej Tamary. Kiedy bowiem zostaje porwana prze pewnego mafiozę, jej charakter nagle ulega zmianie. Wcześniej ukazywała się jako delikatna, choć nieco stanowcza kobieta. Autorka pokazała ją jako słabszą i taką zwyczajną. Jednak później jakby coś w nią wstąpiło. Została przerobiona na twardą sztukę z językiem rzucającym ciętymi ripostami. Osoba, której się przeciwstawiała miała duży orzech do zgryzienia i niekiedy nie wiedziałam co było tu zrobione specjalnie, a co nie. Atmosfera się zaostrzyła, ale jakoś czegoś mi tu było za dużo, a czegoś za mało, tylko sama nie potrafię sprecyzować czego. Niektóre wątki były tu jakby opisane pod podkreślenie, a mi się wydawało, że już o tym czytałam. Sprawiało to, że nieco byłam rozkojarzona i wręcz chciałam się spytać postaci, o co jej chodzi? To było nieprzewidywalne, więc długo się gdybałam, czy dwie górujące postacie zostaną złączone, czy poznam tutaj element zaskoczenia. Dobrze się ją czyta, ale ja widzę ją jako wirujące tornado, gdzie wszystko jest możliwe i jednocześnie coś się powtarza. Ale chętnie przeczytam inne książki autorki:-)

Zapraszam na moją opinię

Zapraszam na moją opinię