Okładka książki Dziewczyna do towarzystwa Natalia K. Palonek
Novae Res
2022-10-21
2022-10-21

Tom 1

"Są tajemnice, których lepiej nigdy nie odkrywać."

Alice miała plan na życie i pracę. Ale z dnia na dzień okazuje się, że utraciła pracę. I boi się że pogorszy się jej już i tak średnia sytuacja finansowa. Z pomocą przychodzi jej Anna, koleżanka i to ona namawia ją żeby zatrudnić się jako dziewczyna do towarzystwa. Czy to dobry pomysł? 🤔 Czy Alice da radę tak pracować? 🤔
Kobieta na swojej drodze spotyka pewnego mężczyznę. Kim on jest? 🤔

Spencer jest młodym aktorem, przytłoczonym życiem w cieniu ojca.
Mężczyzna korzysta z życia ma ustawiane randki, seks na telefon, narkotyki, imprezy.
Jego agent zatrudnia już nową asystentkę, którą jest Alice. Spencer z dnia na dzień ma wrażenie, że coraz bardziej ufa kobiecie i chce się jej zwierzać. Czy to dobrze? 🤔
Jak długo kobieta wytrzyma? 🤔
Czy między innymi wywiąże się jakieś uczucie? 🤔
Czy Spencer wróci do narkotyków? 🤔 Mężczyzna z pomocą Alice odkrywa że został okłamywany? 🤔
Przez kogo? 🤔 Jak on się zachowa? 🤔
Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.

Książka jest króciutka, można ją przeczytać w jeden wieczór. Historia jest ciekawa, czyta się ją dobrze i szybko. Ale jestem zawiedziona zakończeniem już myślałam, że mój egzemplarz nie ma wszystkich kartek. Ale okazało się, że autorka cięła historie w takim momencie. Jak tak można? 🤔 Dlaczego? 🤔 Autorko nie masz sumienia? 🙄
Mam nadzieję, że następny to będzie szybko.

Polecam Wam tą pozycję.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Bardzo dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Tom 1

"Są tajemnice, których lepiej nigdy nie odkrywać."

Kłamstwa, uczucia, marzenia i pieniądze - świat, który ma wiele wad,
jest niby blisko a jednak nic nie jest takim jakim się wydaje. Czy
pieniądze i sława naprawdę mają taką ogromną moc? Czy więcej tu zła czy jednak dobro ma też jakieś szanse?
Spencer, aktor, który ma wiele za uszami. Czy to co widza ludzie jest
zawsze prawdą? Jakie sekrety skrywa ten człowiek i czy odkryje także
sekrety najbliższych mu ludzi?
Kiedy Alice traci pracę i wraz z koleżanką wkracza do zupełnie innego
świata, to życie nabierze tempa i nie zawsze ten wytyczony kierunek
będzie takim, jakim powinien być a przynajmniej o jakim marzyła ta
dziewczyna. Czy rzeczywiście warto było rzucać studia i postawić na
pracę Dziewczyny do towarzystwa?
Co połączy dziewczynę z Spencerem i czy to co nawzajem odkryją da im szczęście, czy raczej zrani serce?
Tajemnice z przeszłości i teraźniejszość - poznajcie jak los potrafi
naprawdę namotać, zamydlić oczy. Pytanie, czy bohaterzy przejrzą na
oczy, odkryją dobro w drugim człowieku i w sobie, poznają tajemnice innych i co z tym zrobią...
Autorka na pewno zapewnia czytelnikowi dużo emocji i może nawet stwarza okazje do refleksji nad postępowaniem bohaterów.
Czy człowiek zawsze ma wybór? Czy opinia innych naprawdę tak się liczy?
Czy można znaleźć szczęście w życiu, które składa się z tylu
kłamstw i niedopowiedzeń a także tak różnych marzeń?
Przeczytajcie, dajcie sobie chwilę na refleksję. Nieprzewidywalność to
siła napędowa życia i także tej książki.

Kłamstwa, uczucia, marzenia i pieniądze - świat, który ma wiele wad,
jest niby blisko a jednak nic nie jest takim jakim się wydaje. Czy
Spencer, aktor, który ma wiele za uszami. Czy to co widza ludzie jest
zawsze prawdą? Jakie sekrety skrywa ten człowiek i czy odkryje...

Przeczytałem. Debiut bardzo sympatyczny, choć osobiście ostrożnie podchodzę do literatury, której bohaterka wpada jak śliwka w kompot w rozmarzenie emocjonalne..
No i trochę szkoda, że wątek kryminalny, który mógł dodać opowieści sporo ikry został porzucony w pół kroku...
Ale generalnie - opowieść zgrabna, sympatyczna, i wydaje się - lekko i swobodnie tworzona i także samo przyswajana.
Ciekawym utworów następnych.

📜RECENZJA 📜

Alice jest młodą I ambitną dziewczyną z planem na życie.Studjuje i jednocześnie odbywa staż w jednej z korporacji licząc na przedłużenie umowy. Jednak los nie jest dla niej łaskawy.Traci szansę na prace ,a co za tym idzie jej sytuacja finansowa staje się kiepska.Na dodatek odkrywa zdradę chłopaka.I tu pomocną dłoń do Alice wyciaga jej przyjaciółka,proponując nietypową ofertę,bycia dziewczyną do towarzystwa.Alice bardzo scepytcznie i obawą podchodzi do tej propozycji.Jednak pierwsze spotkanie okazuje się być zupełnie inne niż jej wyobrażenia.

Spencer z natury bunotownik i pozorant, aktor będący na językach wielu ludzi .Jednak życie go nie oszczędzało. Śmierć ukochanej osoby, problemy z narkotykami, życie na ciągłym świeczniku I w cieniu znanego ojca spowodowały, że zupełnie się pogubił.

Alice zostaje zatrudniona jako asystentka Spencera przez co zostaje wciagnieta w świat z pierwszych stron gazet...I choć podejście Spencera do życia daje jej niejednokrotnie w kość to zaczyna dostrzegać więcej niż pokazuje on światu....

,,Dziewczyna do towarzystwa,, jest powieścią obyczajową ,choć tytuł może sugerować zupełnie inny gatunek.Jest to historia dwójki ludzi z zupełnie różnych światów. Obydwoje dźwigają na barkach ogromny bagaż doświadczeń. Historia o samotnym zmaganiu się z problemami I przeciwnościami losu. O pogubieniu się, podejmowaniu nieprzemyślanych decyzji I ich konsekwencjach. O życiu w samotności, braku zainteresowania, akceptacji i zrozumienia.O powracających trudnych wspomnieniach , mierzeniu się z przeszłością i
zmaganiu się ze swoimi własnymi słabościami.O potrzebie zaznania spokoju, normalności, pomocy I akceptacji.O wkroczeniu do zupełnie nieznanego świata i próbie zrozumienia go i odnalezienia się w nim.O rodzącej się powoli relacji opartej na zaufaniu I wsparciu.
Historia pokazująca blaski i cienie sławy.Życie w ciągłym napięciu, krytyce i stawianym wymaganiom.

Do sięgnięcia po tą historię skusiłam się poprzez intrygujący opis, który mocno mnie zaciekawił,a i okładka również mocno przyciągnęła moją uwagę. Książka jest debiutem autorki, który uważam za bardzo udany I z chęcią przeczytam również inne jej książki.
Autorka stworzyła niebanalną I życiowa powieść,napisaną lekkim I swobodnym stylem,która wciągnęła mnie już od pierwszych stron.Intrygujaca fabuła sprawiła, że nie mogłam jej odłożyć nawet na chwilę,a strony znikały w mgnieniu oka.Akcja poprowadzona płynnie I naturalnie bez zbędnego pośpiechu tworząc spójną całość powieści i niejednokrotnie zaskakując zwrotami akcji. Bohaterowie świetnie wykreowani, choć bardzo różni od siebie,a ich początki nie były łatwe to połączyła ich niezwykła więź.
Ta książka dostarczy wielu wrażeń i niejednokrotnie wzbudzając wiele emocji. Jest to powieść ukazująca jak życie bywa przewrotne i nieprzewidywalne.
Historia napisana z perspektywy obojga bohaterów co daje czytelnikowi możliwość lepszego poznania ich myśli I powodów.
Wciągającą, intrygująca momentami trzymającą w napięciu z nutą tajemniczości I intryg powieść , z zakończeniem, które powoduje nie maly szok i ogromny niedosyt .
Autorce gratuluję stworzenia tak dobrego debiutu i oczywiście czekam na więcej.

📜RECENZJA 📜

"– Niesamowite, jak wiele można osiągnąć z wolą akceptacji własnego ciała – skomentowała
nieznajoma kobieta, patrząc na zdjęcie sportowca z protezą, które właśnie
oglądała Alice.
– Zgadzam się. To pokazuje, jak wiele zależy od nas samych – dodała, posyłając jej uśmiech".

▪️Tytuł: Dziewczyna do towarzystwa
▪️Autor: Natalia K. Palonek @nataliapalonek
▪️Wydawnictwo: Novea Res @wydawnictwo_noveares
▪️Premiera: 21.10.2022 r.

Cześć 😉 tym razem przychodzimy do Was z recenzją książki, którą miałyśmy przyjemność przeczytać dzięki samej autorce za co serdecznie dziękujemy ❤️

"Dziewczyna do towarzystwa" to tytuł który każdemu zwykłemu czytelnikowi skojarzy się z seksem oraz kobietami oddającymi się mężczyznom. Otóż nic bardziej mylnego. Dziewczyna do towarzystwa to nic innego jak kobiety nazywane tzw. "Escort girl". Są to dziewczyny nie tylko niezwykle atrakcyjne ale zazwyczaj także bardzo inteligentne które nierzadko po prostu towarzyszą mężczyznom np. na oficjalnych uroczystościach dobrze się prezentując i nie przysparzając wstydu oraz kłopotów panom którzy potrzebowali ów towarzystwa w danej sytuacji, bo wiecie jak to jest gdyby chcieć zaprosić na jakiś event osobę nowo poznaną - nigdy nie wiemy na kogo się trafi... Tak jest i w przypadku Alice. Dziewczyna zostaje postawiona w sytuacji podbramkowej zostając bez pracy z wieloma niecierpiącymi zwłoki wydatkami. Jednak nie załamuje się i nie dramatyzuje. Postanowiła spróbować wykorzystać nadarzającą się okazję na zarobienie dobrych pieniędzy za otrzymane zlecenia, które wbrew temu co możecie pomyśleć nie są ani niemoralne ani niestosowne. To jednak dopiero początek niespodziewanych zdarzeń, gdyż na jej drodze pojawia się wyjątkowy mężczyzna...

"Dziewczyna do towarzystwa" jest to książka przedstawiająca nam m.in perspektywę osób żyjących w ciągłym stresie, pod presją gdy cały czas ktoś wobec nich ma jakieś wymagania i zamiast wspierać i powiedzieć dobre słowo potrafi jedynie krytykować, zostawiając takie osoby samym sobie. To książka w której też zauważycie do czego czasami posuną się osoby aby utrzymać pewien standard życia ale przede wszystkim móc po prostu żyć mając możliwość zapłacenia za najważniejsze dla nas rzeczy. A przede wszystkim jest to tytuł, który da Wam do myślenia gdyż zostaną tu ukazane także ludzkie słabości z którymi ciężko czasami sobie poradzić.

Dla nas debiutancka powieść Natalii K. Palonek jest historią niesamowitą, pod pewnymi względami bardzo życiową, którą pochłonęłyśmy w zasadzie w jedno popołudnie. To książka, która powinna trafić w ręce każdego czytelnika, który lubi mieć w rękach książkę napisaną w lekki sposób z nieszablonową fabułą.

Polecamy bardzo ❤️ ps. Mamy nadzieję, że doczekamy się kontynuacji bo ten koniec...🙈🙈🙈

Książka dostępna na stronie:

nieznajoma kobieta, patrząc na zdjęcie sportowca z protezą, które właśnie
oglądała Alice.

▪️Tytuł: Dziewczyna do towarzystwa
▪️Autor: Natalia K. Palonek @nataliapalonek
▪️Wydawnictwo: Novea Res...

Książka idealna na jeden wieczór. Bohaterzy fajnie wykreowani, choć niekiedy nieco zbyt dziecinni. Historia jest ciekawa i przyjemnie mi się ją czytało, chociaż zakończenie mnie lekko rozczarowało.

"Dziewczyna do towarzystwa" to debiut Natalii K. Palonek jest piękną powieścią obyczajową. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to erotyk, lecz jak to mówią pozory mylą. Alice jest bardzo poukładaną osobą. Ma bardzo dobrą pracę, fajnego faceta. Czego chcieć więcej?
Lecz do czasu. Wszystko w niespodziewanym momencie się psuje. Traci chłopaka, dach nad głową i pracę. Zostaje bez niczego. Alice ratuje jej przyjaciółka przychodząc do niej z nietypową ofertą pracy. Kobieta ma zostać dziewczyną do towarzystwa, jednak jest trochę sceptycznie do tego nastawiona.
Alice zostaje asystentką niejakiego Spencera. Mężczyzna jest młodym aktorem, który dużo w życiu przeżył, dlatego też, nie ma najlepszej opinii w świecie show-biznesu. Spencer jest buntownikiem, lecz czy aby na pewno? Może to tylko jego maska? Alice dostrzega w nim coś więcej niż ludzie z zewnątrz. Czy to wystarczy aby zauroczyć się w Spencerze? Czy w świecie kłamstw będą w stanie się do siebie zbliżyć?
Natalia K. Palonek napisała tą powieść prostym językiem, a zbudowane napięcie i niepewność sprawiły, że książkę czytało się przyjemnie i z zapartym tchem. Serdecznie polecam twórczość tej autorki i liczę, że już niebawem będziemy mogli przeczytać kolejną jej książkę.
#dziewczynadotowarzystwa #nataliakpalonek #nataliapalonek #novaeres #wydawnictwonovaeres #powieśćobyczajowa #obyczajowa #obyczajówka #recenzja2023 @nataliapalonek @wydawnictwo_novaeres

Alice miała gotowy plan na życie, bo jako studentka już załapała się wraz z przyjaciółką na pracę w świetnej korporacji. Kiedy już myśli ze awansuje niestety wtedy ona i jej przyjaciółka tracą pracę, dzięki której ona może opłacić studia i wszystko co jej jest potrzebne do przeżycia. Los nie oszczędza Alice i przyłapuje swojego ukochanego na zdradzie. Życie dziewczyny wali się niczym domek z kart. Alice za radą przyjaciółki ma zamiar przyjść pierwsze zlecenie jakie jest towarzyszenie pod czas pobytu w mieście zamożnym mężczyzną, dziewczyna ma obawy czy oni nie będą chcieli czegoś więcej, ale wie, że musi mieć pracę, aby się samej utrzymać. Pewnego dnia Alice dostaje zlecenie, aby być asystentką znanego aktora. Dziewczyna zostaje wynajęta by poprawić medialny wizerunek Spencera tak aby wszyscy uwierzyli, że jest grzecznym chłopakiem.

Spencer młody i bardzo przystojny wschodzący aktor. Niestety na nim ciąży ogromna presja przez znanego ojca. Na tym młodym mężczyźnie też są ogromne oczekiwania jego ojca i agenta. Co bardzo wyraźnie odbija się na jego stanie. Mężczyzna jest po bardzo trudnych przeżyciach. Kiedy mu się wdaje, że mu się udało poradzić sobie z trudną przeszłością na jego drodze staje Alice. Przy dziewczynie na nowo wracają do niego bardzo przykre wspomnienia, o których chce jak najszybciej zapomnieć. Stopniowo ta dwójka zbliża się do siebie. Przez chęć pomocy, którą chce przyjaciel Spencera to mężczyzna dowiaduje się o faktach, o których nie miał pojęcia. Czy mężczyzna poradzi sobie po tym czego się dowiedział? A może wręcz przeciwnie nie będzie na tyle silny, aby poradzić sobie o faktach, o których się dowiedział? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Alice? Czy tych dwoje połączy uczucie? Czy Alice zdecyduje się kontynuować rozpoczęte studia czy zdecyduje się na coś zupełnie innego? Ja wam tego nie zdradzę. Tego wszystkiego dowiedzie się sięgając po powieść.

Główne postacie są wykreowane bardzo dobrze. Nie odczułam nawet przez moment czytania książki, że to jest debiut. Historia bardzo mnie wciągnęła i tak się nie kończy książek. Nie zostawia się swojego czytelnika z takim zakończeniem jakim nas zostawiła Natalia. Jestem ciekawa jak historia Alice i Specnera się zakończy. Jestem również ciekawa kolejnych świetnych książek Natalii. Mam nadzieje, że nie każe nam długo czekać na kolejne książkowe perełki.

Styl Natalii jest bardzo przyjemny i bardzo szybko się płynie przez jej książki. Żałuje, że ta historia nie ma więcej stron, bo tak świetnych książek chce się czytać cały czas. Wiem, że Natalia musiała zakończyć ten tom w tak emocjonującym momencie, aby zachęcić swoich czytelników do sięgnięcia po kontynuacje, która mam nadzieje, że niedługo będzie. W książce nie ma zbędnych wątków czy postaci. Wszystko się zgrywa ze sobą. Jestem ciekawa z ilu tomów będzie się składała seria mam nadzieje, że Natalia nie zakończy na drugim tomie i przynajmniej trzeciego tomu się doczekamy. Bardzo polecam!

W książce poznajemy Alice, młodą i ambitną dziewczynę, która ma swój własny plan na siebie i swoje życie. Ale owo życie potrafi być przewrotne i pokierować nas zupełnie inną drogą. Tak właśnie było z Alice. Straciła pracę i tym samym musi znaleźć inne źródło dochodu. Pomaga jej w tym znajoma i proponuje koleżance zostać dziewczyną do towarzystwa. Ale nie względem seksu dla klienta, tylko zapewnieniu im miłego towarzystwa.
Tym samym dziewczyna poznaje Spencera, młodego aktora, który trochę się pogubił w życiu. I właśnie w ten życiowy chaos wciąga Alice zatrudnioną przez jego menadżera w formie asystentki.
Książkę poleciła mi sama autorka i z racji, że to jej debiut podchodzę do tej pozycji z delikatną rezerwą. Pomysł na fabułę dobry, bohaterowie dobrze nakreśleni, ale...
Wydaje mi się, że autorka chciała przekazać za dużo wątków na raz i czuję po prostu, że nie wszystkie zostały w 100% rozwinięte.
Pomimo wszystko zakończenie książki daje nadzieję na kolejny tom, po który pomimo wszystko sięgnę, aby zobaczyć jak dalej potoczy się historia Alice i Spencera.
I czy kilka wątków zostanie rozwiniętych. ;)

Alice poznajemy w jednym z gorszych dni w jej życiu, wychodząc do pracy miała nadzieję na awans w pracy, zamiast tego traci pracę. Zmęczona, zdołowana wraca do domu, a tam co? Jej ukochany, z którym planowała wspólna przyszłość, zdradza ja. Kobieta zostaje bez pracy, mieszkania, środków do życia, na szczęście jej koleżanka oferuje jej pomóc i praca jako dziewczyna do towarzystwa.
Spencer, młody aktor, znów wpakował się w tarapaty i na portalach plotkarskich pojawiają się zdjęcia z nim w roli głównej. Mężczyzna jest pogubiony w życiu, stara się udowodnić ojcu że jest coś wart, lecz niestety z marnym skutkiem.

Co się stanie gdy drogo tych dwojga skrzyżują się? Czy mają szansę na szczęśliwe zakończenie?

W książce poruszane są bardzo trudne tematy, okazuje się że życie na świeczniku wcale nie jest takie kolorowe i może nieść wiele bólu. Oboje bohaterowie przeszli bardzo wiele ciężkich chwil w swoim życiu, jednak starają się iść dalej, walczyć o swoje życie i szczęście. Niestety nie zawsze jesteśmy wystarczająco silni by poradzić sobie z wszystkim przeszkodami stawianymi na naszej drodze przez życie. Chodź na początku byłam pewna, że ta historia musi zakończyć się typowym happy endem, niestety wcale tak nie jest... Mimo wszystko wciąga i nie można się od niej oderwać, nie spodziewałam się aż tylu emocji

• Chcę kupić
  • LITERATURA OBYCZAJOWA/ROMANS.!