Czarne Piaski

Okładka książki Czarne Piaski Monika Lech
Okładka książki Czarne Piaski
Monika Lech Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Droga Smoka (tom 4) fantasy, science fiction
Droga Smoka (tom 4)
Oficynka
2022-12-19
2019-10-10
9788367204743
#urban #romans paranormalny

"Czarne piaski" to czwarta część serii "Droga Smoka" Moniki Lech. Po przeczytaniu trzech pierwszych książek nie mogłam doczekać się kolejnej, tym bardziej, że przez pomyłkę w przesyłce moja cierpliwość wystawiona była na próbę. Jednocześnie niepokoiłam się, że rozwój akcji może mnie zawieść, w takim kulminacyjnym punkcie się bowiem ona znalazła. Jestem jednak pozytywnie zdumiona tym, jak autorka poprowadziła swoich niezwykłych bohaterów.
Choć pierwsze spotkanie z pisarstwem Moniki może niektórych lekko zszokować, to później staje się nałogiem. Uwielbiam Monikę Lech i stworzone przez nią tak złożone, a przecież wciąż logiczne postacie, świat i fabułę.
Jak dorosnę, chcę być taka jak Andy!

"W ciemności, z zamkniętymi oczyma, możesz patrzeć tylko w siebie. Tylko dlatego zobaczyłam, że paskudna pieczęć, którą miałam w sobie, pęka. Jej powierzchnia kruszy się i odpada. I światło widać coraz mocniej. W końcu ostatnia resztka złej magii skruszyła się, fragmenty poleciały dookoła i opadały gdzieś w dół, płonąc.
Nie wiedziałam, że we mnie można tak opadać w dół, że jest na to miejsce.
A potem zobaczyłam ich.
Dwie obecności, których nie było we mnie od lat. Jedną jasną, lekką jak bąbelki szampana i niosącą radość i szczęście. Oleg. Drugą, mocniejszą, gęstą, gorącą, poruszającą się jak wrzący olej. Alex.
Później poczułam coś, czego nie doświadczyłam od dawna - dwa strumienie miłości bez warunków, ograniczeń, pytań i wymagań.
A potem umarłam."

Zagadka trucia srebrem nadal nie została rozwiązana, mimo iż w jej rozwiązanie zaangażowali się wszyscy, tworząc wielogatunkowy team. Ale to nie jedyne złe wieści- nadal nie wiadomo gdzie podziewa się Andrea. Na domiar złego pojawia się widmo przepowiedni. Czyżby zniknięcie Andrei miało z nią coś wspólnego?

Monika przyzwyczaiła nas, że w każdej jej książce mamy do czynienia z istotami, które łatwo się nie poddają, zawsze walczą do końca. Pełne zaangażowania, oddania, nadziei i miłości, tacy właśnie są i nic ani nikt nie jest w stanie ich zatrzymać. Idealnym dopełnieniem świetnie wykreowanych bohaterów jest wszechobecna magia. To ona otula nas na każdym kroku, pozwala zrozumieć więcej, przeżywać bardziej intensywnie. Andrea i jej rodzina to grono osób, które pokochałam już od pierwszego tomu, a z każdym kolejnym sprawiają, że ta miłość staje się silniejsza i jeszcze trwalsza. Ich przygody wciągają, intrygują i zaskakują. Nie ma mowy o nudzie i braku akcji. Przeżywam z nimi każdą radość, ale także smutek, czuję każdą ich emocję. Odnoszę wrażenie jakbym była obok i brała czynny udział we wszystkim. Jakby to nie była fikcja, a otaczająca mnie rzeczywistość. Tak pisać potrafi tylko Monika. Serdecznie polecam całą serię Drogi Smoka💚

Nie wiedziałam, że we mnie można tak opadać w dół,...

Super seria. Polecam.

Super seria. Polecam.