Królestwo Nikczemnych

Okładka książki Królestwo Nikczemnych Kerri Maniscalco
Okładka książki Królestwo Nikczemnych
Kerri Maniscalco Wydawnictwo: You & YA Cykl: Królestwo Nikczemnych (tom 1) fantasy, science fiction
Królestwo Nikczemnych (tom 1)
Kingdom of the Wicked
You & YA
2022-04-13
2022-04-13
2020-10-27
Andrzej Goździkowski
czarownice magia fantasy

Książka na jedno posiedzenie

Emilia i Vittoria pochodzą ze starego sycylijskiego rodu wiedźm. Na co dzień pomagają rodzicom w tawernie, jednak babka – Nonna, szkoli bliźniaczki z magii i ostrzega je przed Nikczemnymi. Krótko po osiemnastych urodzinach, Vittoria zostaje brutalnie zamordowana i okaleczona. Emilia zrobi wszystko, by pomścić siostrę. Nawet jeśli wytropienie mordercy będzie wymagało współpracy z jednym z najgorszych demonów – samym Księciem Piekła – Panem Gniewu.
"Rozumiałam już, że zawsze znajdą się tacy, którzy będą próbowali mnie pokonać, wmawiać mi, kim jestem albo jaka ich zdaniem powinnam się stać. Ludzie często używają słów jak oręża. Jednakże by broń ta miała moc, musiałam słuchać ich, zamiast zaufać sobie."
Cała trylogia ma tak piękne okładki, że nie mogłam oprzeć się książkom. Podobno nie ocenia się w ten sposób literatury, ale zazwyczaj intuicja w tym zakresie mnie nie myli. Jak było tym razem? "Królestwo Nikczemnych " oznaczone jest jako fantastyka, ja bym wspomniała jeszcze o szeroko rozwiniętym wątku kryminalnym. Spotkamy tutaj wiedźmy, demony, wampiry czy wilkołaki, ale również mamy grasującego mordercę, bestialsko pozbawiającego życia młode dziewczyny. Książka jest pełna magii i chyba autorka rzuciła na mnie zaklęcie, ponieważ czytałam jak oczarowana. Przyznaję, początek mi się lekko dłużył i nie była to lektura, w której nieświadomie przewracałam strony, jednak świat przedstawiony i fabuła bardzo mnie intrygowały. Również przedstawione postaci zostały przedstawione postaci zostały opisane w taki sposób, że szybko zżyłam się z bohaterami. Bardzo podobało mi się również stopniowe budowanie relacji Emilii i Pana Grzechu. Dzięki niemu rozumiałam, co kierowało głównymi postaciami. Sam Książę Piekła jest tak intrygującym demonem, że mogę się założyć iż niejedna czytelniczka chciałaby poznać go bliżej. Zakończenia kompletnie się nie spodziewałam i od razu sięgam po kolejną część.

Zapowiadało się fajnie. Początek bardzo mi się podobał. XIX-wieczne Włochy. Rodzinna trattoria prowadzona przez rodzinę wiedźm. Wszystko się zmienia, kiedy umiera jedna z sióstr bliźniaczek. Główna bohaterka zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie jej zabójstwa. Aby odkryć tajemnicę, jest gotowa zrobić wszystko, nawet wezwać demona. A że jest słaba z łaciny, to przez przypadek się z nim zaręcza. Wspominałam już, że demon jest bardzo przystojny?

No i potem zaczyna się gorzej. Bohaterka staje się niekonsekwentna. Jakby jej się zmieniał charakter co chwilę. W którymś momencie ogłupiała i przestała myśleć. Nie rozumiała bardzo oczywistych rzeczy, a na początku wydawała się całkiem rozumna. Za dużo jest niewiadomych i dziwnych mechanik świata, które niepotrzebnie wprowadzają zamęt. Do teraz zastanawiam się nad wątkami, które się kupy nie trzymają i liczę, że w kolejnych tomach się wyjaśni.

Ostatecznie całkiem mi się podobało, bo nastawiłam się na bardzo słabą lekturę, a była całkiem przyjemna. Wciągnęła mnie i szybko się czytało, mimo tych wszystkich wad. Bałam się, że będzie to typowe romantasy, za którym chyba nie przepadam, ale jednak nie było źle. Chociaż stało to całkiem blisko romantasy.

Bardzo wciągająca. Przymierzałam się do niej rok i jakże żałuję, że tak późno się za nią wzięłam!

Bardzo fajna książka 🙂
Drugą połowę wchłonęłam w jedno popołudnie. I zabieram się z ciekawością za drugi tom ☺️

Bardzo fajna książka 🙂

Czuję lekki niedosyt a zarazem jest ciekawa kontynuacji. Trochę się dłużyło ale końcówka nadrobiła to. Relacja miedzy głównymi bohaterami dobrze wykreowana liczę, że drugi tom będzie lepszy i da mi to wszystko czego brakowało w pierwszym

Na półkach: , , , , , , ,

Książka niesamowicie mi się podobała, mimo, że powoli się rozkręcała to później nie mogłam się od niej oderwać!

Emilia i Vittoria to siostry bliźniaczki, ale również czarownice należące do jednego z 13 potężnych rodów Palermo.

Gdy opowieści babci dziewczyn przeradzają się w rzeczywistość nic nie jest w stanie je na to przygotować.
Demony wyłaniające się z ulic i grasujące po mieście to nie tylko mrzonki, zwłaszcza, gdy giną w niewyjaśnionych okolicznościach dziewczęta, a trzecią ofiarą jest Vitorria spokojne życie drugiej wiedźmy rozsypuje się jak domek z kart.

Emilia zrobi wszystko by poznać personalia mordercy, nie cofnie się przed niczym..nawet by poprosić jednego z książąt piekieł o pomoc.

Polecam i idę zgrywać kolejne tomy!

Demony wyłaniające się z ulic i grasujące...

Książka naprawdę bardzo miło mnie zaskoczyła. Fantasy, które trafiło w moje gusta. Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Na pewno sięgnę po kolejne 2 tomy. Polecam 😊

Do ponad połowy książka była okropna nudna. Praktycznie nic się nie działo, główna bohaterka poruszała się między domem, a jaskinią. Potem było trochę lepiej, troszkę mnie zaciekawiła, zaczęło się coś dziać. Sama idea, pomysł na fabułę mi się podoba, jednak strasznie się męczyłam czytając ją. Całą serię "Stalking Jack The Ripper" ubóstwiam, ale ta seria jakoś do mnie nie przemawia.

Boska! Uwielbiam książki w tym klimacie 😍😍😍😍 A ta ma wszytsko co uwielbiam!

Boska! Uwielbiam książki w tym klimacie 😍😍😍😍 A ta ma wszytsko co uwielbiam!

Książka opowiada historie bliźniaczek Emilii i Vittorii wychowujących się w Palermo. Codziennie pomagają rodzicom w prowadzeniu restauracji, zachowują się jak normalne nastolatki, a wieczorami słuchają legend opowiadanych przez babcie i praktykują magię. Jak bywa w wielu rodzeństwach jedna z nich ~ Vittoria ~ jest typem zabawowym, często odkłada obowiązki na drugi tor i spędza czas z chłopakiem i znajomymi, natomiast druga ~ Emilia ~ bardzo uczynna, tajemnicza i spokojna. I to właśnie Emilia idzie podziemiami do zakonu, aby podzielić się posiłkiem, kiedy w jednej z komnat znajduje ciało siostry wraz z jej zakapturzonym zabójcą. Od tego momentu wszczyna prywatne śledztwo, a pomaga jej w tym postać z mrocznych legend babki.

Cała historia mi się już od początku nie kleiła i tak jak w połowie oceniłam ją na 3 ⭐️, decyzji swojej nie zmieniam. Miałam nadzieje na coś w rodzaju Cud miód malina, a dostałam… nawet nie wiem co. A jeśli chodzi o 3 gwiazdki to dotyczą one opisów kuchni włoskiej, dzięki którym faktycznie ciekła ślinka.