Stryjeńska. Diabli nadali

Okładka książki Stryjeńska. Diabli nadali Angelika Kuźniak
Okładka książki Stryjeńska. Diabli nadali
Angelika Kuźniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
2021-11-10
2015-12-16
literatura polska Stryjeńska folklor sztuka art deco malarki polskie malarki
Inne

Ciekawa. Dobrze się czytało, ale czasami nie do końca kojarzyłam o kim autorka pisze. Przytaczane cytaty z pamiętnika Stryjeńskiej, jej sposób pisania rewelacja. Na pewno warta przeczytania.

Wszechstronne przedstawienie Stryjeńskiej z uwzględnieniem spojrzenia osób jej bliskich z pięknymi zdjęciami.

Postać Stryjeńskiej ciekawa. Jednak mimo szczerych chęci, nie przebrnęłam przez tę książkę... przyznaję się. Brak mi tutaj jakiegoś osadzenia w kontekście, tła epoki i połączenia ze sobą niektórych faktów. Za to jest dużo cytatów, niektóre rzucone jakby w próżnię i niewyjaśnione do końca, trochę pomieszania z poplątaniem. Tak odebrałam tę pozycję, może to styl pisania nie dla mnie.

Nie wiem czy polubiłabym ją, gdybym znalazła się w otoczeniu Stryjeńskiej, wiem za to, że warto spędzić kilka godzin z tą biografią.

Ogromna przyjemność z czytania… wciągająca historia jednej z bardziej rozpoznawalnych artystek polskich. Barwnie opisana historia życia Zofii Stryjeńskiej. Czytać te książkę, to niemalże nieć romans z taka nieprzeciętną, niezmiernie utalentowana Zosią… gorąco polecam nie tylko na plażę i leżaczek ale również na fotel + koc i dużo dobrej mocnej herbaty-uwaga - książka wciąga!

Opowieść o utalentowanej artystce, jej trudnych zmaganiach z problemami finansowymi i rozdarciem między twórczością, a przyziemnym życiem.

Naprawdę znakomita historia. A najlepsze jest to, że prawdziwa. Och, jaki byłby z tego dobry film.

Poruszająca biografia niebanalnej postaci. Pasja i talent mieszają się tu z zagubieniem i poszukiwaniem miłości.

Rewelacyjna książka, ja słuchałam w formie audiobooka i go też bardzo polecam. Życie Stryjeńska miała barwne więc historia sama w sobie jest wdzięczna do opowiedzenia, podobały mi się też fragmenty pamiętników i listów, które pozwalały poznać bliżej malarkę i jej sposób myślenia. Polecam!

Ja czytałam wydawnictwa czarnego.
życie pisze najlepsze historie

Ja czytałam wydawnictwa czarnego.
życie pisze najlepsze historie

• Biografie