Artykuły
Gorsza książka, lepszy film? O ekranizacjach ciekawszych od literackich pierwowzorówAnna Sierant7Artykuły
30 książek LGBT+, czyli powieści we wszystkich kolorach tęczyLubimyCzytać338Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać464Artykuły
Finał bestsellerowej francuskiej trylogii. Rozmowiamy z Maiwenn AlixRemigiusz Koziński1
Anna Król

- Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik, interaktywne, obrazkowe, edukacyjne, albumy, sztuka
- Urodzona: 01.01.1979
Książka Anny Król "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia.
Z wykształcenia krytyk sztuki. W 2002 ukończyła studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Autorka książek Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia, Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie. Opracowała i wydała Kocią książkę Jarosława Iwaszkiewicza.
Wydawca, w 2011 współzałożyła wydawnictwo Wilk&Król Oficyna Wydawnicza. Publikowała m.in. w: „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Magazynie Literackim”, „Nowych Książkach” i „Rzeczpospolitej”.
Promotorka kultury, autorka projektów literackich promujących literaturę i czytanie. W 2010 powołała pierwszą w Polsce agencję wyspecjalizowaną w dziedzinie promocji kultury. W 2012 wraz z pisarką Pauliną Wilk założyła Fundację „Kultura nie boli”. Pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festival, jedynego festiwalu literackiego, który odbywa się w Warszawie od 2013. Kuratorka wydarzeń promujących twórczość Jarosława Iwaszkiewicza.
- 508 przeczytało książki autora
- 1 191 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Dlaczegośmy się tak urządzili? Jakie to niemądre. Nie mogę myśleć o niczym ani pracować, ani mówić – trochę słuchałem muzyki, ale mi się na płacz zbiera. Bardzo tęsknię do Ciebie.
Dlaczegośmy się tak urządzili? Jakie to niemądre. Nie mogę myśleć o niczym ani pracować, ani mówić – trochę słuchałem muzyki, ale mi się na ...
Rozwiń Zwiń(...) ktoś, kogo zaczyna się kochać, wyrasta nagle jak cień pod wieczór, staje się nowy, dziwny i znaczący. Staje się symbolem życia, kiedy niedawno był jeszcze czymś zupełnie pospolitym i czymś, na co się nie zwracało większej uwagi. I po tym jednym można by było poznać rodzące się uczucie... (...) ktoś tak dobrze znany staje się wyższym od świerków naszej alei - i nie idzie wśród zieleni lip, ale w chmurach, w zielonych chmurach liści i szczęścia. Tak i Ty czasami, gdy pomyślę o Tobie, wychodzisz spośród świerków naszej alei; widzę Ciebie wśród drzew, w lesie...
(...) ktoś, kogo zaczyna się kochać, wyrasta nagle jak cień pod wieczór, staje się nowy, dziwny i znaczący. Staje się symbolem życia, kiedy ...
Rozwiń ZwińJesteś moim wszystkim szczęściem, słońcem zachodzącego mojego życia; żona moja zbudziła mnie dziś w nocy, bo powtarzałem przez sen: Jurek, Jurek, Jurek. Dziecko moje, nie bądź aż tak smutny, aż tak samotny. Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy samotni, beznadziejnie samotni - ale że jesteśmy ludźmi - i że większego przeznaczenia na świecie nie ma.
Jesteś moim wszystkim szczęściem, słońcem zachodzącego mojego życia; żona moja zbudziła mnie dziś w nocy, bo powtarzałem przez sen: Jurek, J...
Rozwiń Zwiń