Soroczka

Wydawnictwo Literackie
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Na początku lektury pomysł Autorki wydał mi się dość makabryczny. Punktem wyjścia jest przecież pokazanie swojego trumiennego ekwipunku - od ubrań po ważne czy ulubione przedmioty, które mają iść w wieczność razem z człowiekiem. Bo wszyscy Rozmówcy wierzą w wieczność.

Bardzo szybko zmieniłam jednak zdanie. Te dwanaście rozmów to przede wszystkim opowieści pełne szacunku,...

Śmierć jest częścią życia, a jednak wiele osob stara się ją wrzucić w odmęty świadomości, uciec od nieuchronnego chociaż na chwilę. Nie myśleć o umieraniu.
Autorka przez prawie piętnaście lat zbierała informacje o odchodzeniu. Rozmawiała z ludźmi o przemijaniu, istocie śmierci, zmianach w podejściu do niej, formie i warunkach w jakiej ją pragną przywitać. Ten reportaż jest...

Nie jest to książka o śmierci (nie tylko). O życiu przede wszystkim. Wzruszająca, wstrząsająca. Bywa i zabawna. Zostanie ze mną na długo. Na bardzo długo. Pięknie napisana.

• Książki 2020
  • Życie po życiu/fenomen śmierci