Ręka Boga

Okładka książki Ręka Boga
Iwona Gajda Wydawnictwo: BPC GROUP POLAND Seria: Raport Ziemia powieść przygodowa
powieść przygodowa
Raport Ziemia
BPC GROUP POLAND
2021-06-30
2021-06-30
raport ziemia podróż argentyna ręka boga iwona gajda duchy duchy przeszłości

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Tym razem udajemy się do Argentyny, kraju który wielokrotnie ogłaszał swoją upadłość, ale wiele razy się odradzał. Cielesny Neo spotyka tam tajemniczą dziewczynę, którą się zauracza. Wyższe duchy Androrodu muszą zmierzyć się z najgorszymi duchami, które powinny być w najciemniejszych czeluściach. Niestety duchy Hitlera czy Che Guevara chcą powstać i żyć wśród ludzi. Czy Duch Neo ich powstrzyma?

Jak wiemy, Duchy Androrodu zostały zesłane na Ziemię po to by zdać swojemu liderowi raport na temat naszej Planety. Raport ten może sprawić, że Ziemia przestanie istnieć. Wszystko to zależy od Duchów, które zostały wysłane na pomoc ludzkości. Niestety, w tej części nie ułatwiały tego złe duchy największych zbrodniarzy ludzkości. Mimo tego, że moim zdaniem była to najsłabsza część tego cyklu, to muszę przyznać, że ponownie dała mi dużo do myślenia. Podróż do ziemi, która dawała azyl największym zbrodniarzom, zdjęcia które sprawiły, że podróż ta była świetnym przypomnieniem historii były jak zawsze mocnym punktem tej książki.

Książka w formie ebooka otrzymana w ramach współpracy.

Kolejna, moim zdaniem, najbardziej kontrowersyjna w przesłaniu część „Raportu Ziemia”. Tym razem akcja toczy się w Argentynie, której grozi bankructwo, któremu trzeba koniecznie przeciwdziałać. W tym celu Duch Lu wspomina Sierra de la Plata, czyli legendę o skarbach ze srebra. Nagle okazuje się, że metal jakimś cudem przedostaje się do miejscowych akwenów, powodując u ludzi srebrzycę.

W tym samym czasie Ziemię nawiedzają również zmaterializowane duchy zbrodniarzy wojennych. Przeszłość puka do bram i sieje strach w ludzkości. Jedynym ratunkiem wydają się być duchy Androrodu.

Neo poznaje niewyobrażalne zbrodnie wojenne oraz przedwojenne, o których niewiele osób nie miało dotąd pojęcia. Przeszłość rzuca cień na ludzkość, a duchy zbrodniarzy wojennych wciąż straszą i nie dają o sobie zapomnieć ku przestrodze następnych pokoleń. Pełnią funkcję przestrogi, ostrzeżenia.

„Ręka Boga” to połączenie tradycyjnej fabuły z retrospekcją. Historia ma więc tutaj znów wartość edukacyjną. Czytelnik znajdzie też w książce wiele dramatycznych momentów oraz odtajnione od dawna skrywane sekrety, o których być może nie miał dotąd pojęcia. To zaś czyni „Rękę Boga” niezwykle wciągającą i pełną emocji opowieścią.

Całą recenzję możecie przeczytać na portalu http://www.kulturalnerozmowy.pl/2021/08/iwona-gajda-reka-boga-recenzja-kolejna.html.

Sylwia Cegieła - redaktorka serwisu Kulturalne Rozmowy

Dodaj cytat z książki Ręka Boga