Stwórz swoją przygodę. Tajemniczy Człowiek Śniegu

Okładka książki Stwórz swoją przygodę. Tajemniczy Człowiek Śniegu
R. A. Montgomery Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Stwórz swoją przygodę (tom 3) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Stwórz swoją przygodę (tom 3)
Choose Your Own Adventure. The Abominable Snowman
Nowa Baśń
2021-10-20
2021-10-20
9788382030938
Wiesław Marcysiak
Literatura amerykańska powieść przygodowa gra paragrafowa yeti Nepal

"Tajemniczy człowiek śniegu" jest jedną z wydawanych przez Wydawnictwo Nowa Baśń książeczek paragrafowych i moją pierwszą przygodą z takim rodzajem gry.
Na początku nie wiedziałam czego mam się spodziewać, gdyż jak wspominałam, nigdy nie miałam styczności z taką książką i bardzo interesowało mnie jak to wszystko wygląda.
~~~

W tej części udajemy się w mroźne himalajskie...

Wciągająca choć króciutka i prosta przygoda - właściwa dla serii. Podobał mi się w niej sposób przedstawienia yeti choć kilka zakończeń było jak na mój gust aż nazbyt otwartych. Dobra zabawa, gdy nie oczekuje się poważnej lektury.

"Tajemniczy człowiek śniegu" to moja pierwsza przygoda z grą paragrafową. Choć okazało się, że nie jest to do końca mój rodzaj rozrywki, zabawa z tą książeczką sprawiła mi sporo radości. Nie spodziewałam się, że na tak niewielu stronach może zmieścić się tak dużo treści! Odnajdywanie kolejnych zakończeń stanowiło ciekawe, choć czasami trochę stresujące zadanie.

Zaskoczył...

Gdybym miał w skrócie podsumować Tajemniczego Człowieka Śniegu, to najlepszym określeniem byłoby „interesujące doświadczenie”.

Książka spod pióra R.A. Montogomerego może być dla niektórych czytelników ciekawą odskocznią od pochłaniania kolejnych tomów „zwykłych” książek.

Aspektem, który ją wyróżnia jest oczywiście fakt, że mamy tutaj do czynienia z powieścią paragrafową,...

„Tajemniczy człowiek śniegu” to kolejna książka paragrafowa z serii „Stwórz Swoją Przygodę”. Jeśli ktoś nie wie na czym takie książki polegają to już śpieszę z wyjaśnieniem. Książki tego typu pozwalają czytelnikowi niczym postaci w grze decydować o kolejnych krokach jakie wykona nasz bohater a co za tym idzie w zależności od naszych wyborów zakończenie też może być różne i...

"Tajemniczy człowiek śniegu" to kolejna paragrafówka z cyklu "Stwórz swoją przygodę". Tym razem przenosimy się w mroźne Himalaje, aby odnaleźć legendarne Yeti i poznać ich tajemnice.

Każda kolejna gra paragrafowa tej serii pozwala na więcej ścieżek i zakończeń - tym razem mamy ich aż 28, choć objętościowo książka jest podobna do poprzednich, dość zwarta i krótka. Akcja...

• Fantastyka
  • Beletrystyka