The Ringworld Throne

Okładka książki The Ringworld Throne Larry Niven
Okładka książki The Ringworld Throne
Larry Niven Wydawnictwo: Orbit Cykl: Pierścień (tom 3) Seria: Known Space fantasy, science fiction
Pierścień (tom 3)
fantasy space opera ringworld

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Pyłek w oku boga Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle
Pyłek w oku boga Larry Niven, Jerry ...
Okładka książki Starborn and Godsons Steven Barnes, Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle
Starborn and G... Steven Barnes, Larr...
Okładka książki Multiverse. Exploring Poul Andersons Worlds Karen Anderson, Stephen Baxter, Astrid Anderson Bear, Greg Bear, Gregory Benford, David Brin, Terry Brooks, C.J. Cherryh, Gardner Raymond Dozois, Bob Eggleton, Raymond E. Feist, Eric Flint, Nancy Kress, Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle, Robert Silverberg, Harry Turtledove, Tad Williams
Multiverse. Ex... Karen Anderson, Ste...

Szanowni Państwo.

Kto czytał ,,Pierścień" i ,,Budowniczych Pierścienia", temu polecam kontynuację, aczkolwiek może to być przykre doświadczenie, głównie za sprawą braku polotu i nadużywaniem przez autora seksu jako elementu popychającego fabułę naprzód.

Uważam, że książka zainteresuje przede wszystkim:
- ludzi mających wysoką tolerancję na prostotę fabularną, pasjonatów książek fantastycznych i SF
- sympatyków opowieści osadzonych w obcych światach
- ludzi lubiących szydzić z marnych tłumaczeń
- maniaków/fanatyków uniwersum wykreowanego przez autora

Pozdrawiam serdecznie.

PS Niven napisał kontynuację, a następnie wraz z Edwardem M. Lernerem napisał cztery prequele,po czym stworzył ostatnią kontynuację. Wszystkie powieści z serii Pierścień są powiązane z wieloma innymi książkami osadzonymi w Znanej Przestrzeni. ,,Pierścień" zdobył nagrodę Nebula w 1970 roku, a także nagrodę Hugo i nagrodę Locusa w 1971 roku.

Szanowni Państwo.

Uważam, że książka zainteresuje przede wszystkim:
- ludzi mających wysoką tolerancję na prostotę fabularną, pasjonatów...

Strasznie chaotyczna książka. Autor porusza kilka wątków i każdy traktuje po łebkach.. Są momenty, że akcja rozgrywa się tak szybko i trybem rwąco skaczącym, że tworzy się masło maślane. Książka cgce być mądra ale jest przez sposób pisania płytka i nudna.. stanowczo porażka z tym całym cyklem..pomysł był dobry ale wykonanie już kiepskie..tom czwarty przeczytam z poczucia obowiązku i dlatego, że lubię kończyć co zaczęłam ale za wiele sie nie spodziewam. Z całego cyklu tom pierwszy dobry reszta kicha.. a szkoda bo pomysł na sam twór czyli pierścień bardzo dobry...w stylu Ramy..ale cały cykl słabizna .. a szkoda

Czekałam na tę książkę, uwielbiałam Pierścień, tę kupiłam i... kompletne załamanie. Lalkarz, który nazywał się w poprzednim tłumaczeniu Najlepiej Ukryty - teraz nazywa się ZATYLNY ( co może i oddaje ten sam sens, który był ale jak strasznie brzmi ) i stos tego typu poprawek i zmian. Po co poprawiać coś, co jest dobre ? Wcześniej - mimo, ze to SF, była w tym jakaś poezja, lekkość, to tłumaczenie jest toporne i zupełnie nie oddaje magii tej historii. Szkoda, bo bardzo na tę książkę czekałam.

Niestety wielkie rozczarowanie. Byłem do tej pory fanem cyklu Pierścień - dwie pierwsze części czytałem jeszcze w starym wydaniu. Pierwszy tom cyklu był moim zdaniem bardzo dobry, drugi - "Budowniczowie Pierścienia" trochę gorszy ale winę za to ponosi moim zdaniem kiepskie tłumaczenie. Ale tym razem jest niestety gorzej - "Tron Pierścienia" prezentuje się słabiej pod każdym względem. Tłumaczenie w nowym wydaniu jest niestety jeszcze gorsze - i nie chodzi tu o zmianę nazewnictwa poszczególnych ras, wyrażeń itd., do tego można się przyzwyczaić. Natomiast ciężko przyzwyczaić się do prostych błędów w tłumaczeniu i kalek językowych, które czynią wypowiedzi niezrozumiałymi. Ale niestety nie chodzi tylko o tłumaczenie - sama treść jest zdecydowanie gorsza, akcja nie wciąga, postaci są ledwo zarysowane, wątki kończą się nagle bez rozwiązania.
Słowem, niestety jest źle.

Pierścień pokochałem za rozmach i siłą rozpędu dotarłem do "Tronu", który okazuje się, jak na razie, ścianą nie do przebycia. Marnie, miernie i bez sensu.

Paskudztwo.
Klimat i bohaterowie części pierwszej już nie istnieją.
Fabuła sprowadza się do zjednoczenia przedstawicieli mnóstwa gatunków, które różnią się tylko opisywanym wyglądem (bo działaniem już nie),przeciw pladze wampirów. Oczywiście zjednoczenie skutkuje przede wszystkim bezustanną rishathrą. A ponieważ wampiry wabią swoje ofiary wonią, która wywołuje niepohamowany pęd do rishathry, właściwie wszystko w tej książce kręci się nieustannie wokół międzygatunkowej kopulacji. Dość szybko zaczynamy się zastanawiać, czy autorowi padło na głowę, albo na co innego, skoro napisał całą książkę praktycznie wyłącznie o d... Maryni.
Poszczególni bohaterowie zlewają się w jeden nierozróżnialny gąszcz, tak więc ich losy pozostały dla mnie całkiem obojętne.
Wokół tego wszystkiego snuje się Louis Wu, bohatersko poszukując odpowiedzi na jedno pytanie: czy mu się jeszcze chce?
Do tego dochodzi bardzo złe tłumaczenie. Nie marne, jak w pierwszych dwóch tomach wydania Solaris, ale bardzo złe. Właściwie to bełkot, miejscami ocierający się o poprawiany translator. Mam wrażenie, że tłumaczowi przychodzi z wielkim trudem operowanie językiem polskim, a chwilami ma kłopot z uchwyceniem sensu prostych zwrotów. Powoduje to niekiedy niezamierzony efekt komiczny, jak w scenie gdy Louis Wu poczęstowany przez wampira Protektora musi się napić zupy z krwią. Krzywi się, skręca go wewnętrznie z obrzydzenia, ale łyka i dzielnie oznajmia:
- Nie jestem obrzydliwy.
Mnie taki poziom wydania, które kosztuje całkiem spore pieniądze, niestety brzydzi. Takie lapsusy pasują do poziomu humoru z zeszytów szkolnych, a było tego sporo. Dlatego czwarta część tego wydania, która stoi u mnie na półce, pewnie jeszcze długo poczeka na swoją kolej. A do wydawnictwa Solaris po lekturze tego cyklu bardzo się zraziłem, czy oni nie mają ani dobrych tłumaczy, ani kompetentnej korekty?

Paskudztwo.
Klimat i bohaterowie części pierwszej już nie istnieją.

straszny genderowy gniot tak jak i reszta części z lat 90-tych i 2000 - niestety kupiłem kto mógł się spodziewać czegoś takiego, poza tym zgadzam się z większością opinii - chaotyczna, nudna, bezbarwna, 0 klimatu dwóch pierwszych części

Trzeci tom jest już całe galaktyki za pierwszym i drugim, jeśli chodzi o jakość lektury. Na szczęście historia jest na bieżąco prowadzona i zamykana tak, że z czystym sumieniem można porzucić czytanie po każdym z tomów.

katastrofa. kompletnie niepotrzebna książka, która w dodatku bardzo psuje renomę wcześniejszych części tej serii.

Saga powinna się skończyć na drugiej części.

Saga powinna się skończyć na drugiej części.

• Larry Niven
  • Science Fiction