SOS PIES

2021-06-23
2021-06-23
48 min.

Okładka książki Kot - instrukcja obsługi Kasia Antczak, Kasia Fryza
Kot - instrukc... Kasia Antczak, Kasi...
Okładka książki Rymosmaki czyli co się gdzie je na świecie Szymon Barabach, Kasia Fryza
Rymosmaki czyl... Szymon Barabach, Ka...

Ładnie zilustrowana i potrzebna książka o tym, jak zrozumieć i reagować na pieski widziane na spacerze i jak zajmować się własnym psem. Zachęca do interakcji, zgadywania co jest na obrazkach i rozmów. Dla dzieci od lat 3+.

Każdy mały człowiek marzy o zwierzątku: psie, kocie, króliku, żółwiu, chomiku, … lub chociażby rybce w szklanym słoiku. Niektórzy mali ludzie, gdyby nie opór rodziców mieli by w domu całe zoo. W przedszkolu i w szkole dzieci (i nauczyciele też ;) uwielbiają opowiadać o swoich pupilach. Kochają książki gdzie bohaterami są zwierzęta. Doszukają się podobieństw między czworonożnymi bohaterami literackimi, a swoimi domownikami. Zwierzę to duża odpowiedzialność, to żywa istota, która ma swoje potrzeby i uczucia. Pięknie o tym co dla psa jest ważne, co go cieszy, a co denerwuje pisze w książce „SOS PIES” pani Kasia Antczak psycholożka zwierząt i trenerka psów.
Poznajcie Bąbla. Narysowała go i wszystko co pies lubi pani Kasia Fryza, a pomagała jej (zwłaszcza na pierwszej i ostatniej stronie) Wika lat 4. Bąbel jest chyba dalmatyńczykiem, a przynajmniej tak mi się wydaje. Opowie Wam o psich zwyczajach, nawykach, przyzwyczajeniach, radościach i smutkach.
Bąbel poszczekuje i piszczy (z radości) na:
- psią karmę, wodę, przysmaki, drzemkę, spacery, wspólny czas, ukochany kocyk, zabawki, towarzystwo psich kumpli.
Bąbel warczy na:
-ludzkie jedzenie, hałas, jazdę samochodem, obcych ludzi i gdy się go budzi.
Skrót SOS oznacza pomagaj, ale także rozpieszczaj, czuwaj, opiekuj się, broń, chroń i uważaj. Bądź prawdziwym przyjacielem swojego psa. Postaraj się! Przeczytaj! Zapamiętaj!. Na s.48 możesz narysować swojego psa, lub takiego o jakim marzysz. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą kupić lub adoptować psa. Bądźcie dobrzy, może to pies przygarnie Was:). Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu KROPKA.

• Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Dla Dzieci