Stefcia wybiera buty

Okładka książki Stefcia wybiera buty Aleksandra Struska-Musiał
Okładka książki Stefcia wybiera buty
Aleksandra Struska-Musiał Wydawnictwo: Papilon Seria: Stefcia literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Stefcia
Papilon
2024-03-27
2024-03-27
24 min.
emocje wybór dzieci montesori

Samodzielne podejmowanie decyzji bywa trudne nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Maluchy często mają swoje ulubione rzeczy, kolory. Jak więc wspierać dzieci w podejmowaniu decyzji, jednocześnie stawiając pewne granice?

Z pomocą przychodzi seria książeczek o Stefci, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet tych nieco młodszych. W każdej z części przedstawiona została inna sytuacja z życia codziennego.

Tym razem autorka skupiła się na tak ważnej kwestii jak samodzielne podejmowanie decyzji. Stefcia przymierza swoje ulubione buciki. Niestety, okazuje się, że są za małe. Dziewczynka jest smutna. Rodzice proponują zakup nowych butów. Wybór butów wcale nie jest taki prosty. Stefcia bardzo chce, by nowe także były czerwone.

Książka jest napisana prosto, zrozumiale i z humorem, zaś ilustracje przyciągają uwagę. To doskonałe połączenie, by wspierać dzieci w ich rozwoju, oswajaniu nowych sytuacji. To także pomoc dla rodziców w postaci wskazówek, gotowych rozwiązań.

Bardzo podoba mi się pogrubienie niektórych słów w tekście, zwracających uwagę na rozmiary butów, ich kolory, a także pokazanie, która z nóg jest lewa, a która prawa.

"Stefcia: wybiera buty" to kolejna urocza i pouczająca książeczka z serii dedykowanej najmłodszym czytelnikom. Autorka wraz z doświadczoną psycholożką stworzyła serię, która nie tylko bawi, ale także wspiera dzieci w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami i emocjami.

W tej części Stefcia stoi przed trudnym wyborem – musi wymienić swoje ulubione czerwone lakierki na nowe buty. To moment kiedy wiele dzieci przeżywa podobne emocje. Muszą rozstać się z ulubioną rzeczą i wymienić na coś innego. Jednak autorka w ciepły i prosty sposób pokazuje, jak Stefcia radzi sobie z tym wyzwaniem i jakie uczucia towarzyszą tej zmianie.
Ta sytuacja pokazuje dziecku, że nie tylko ono zmaga się z takimi rozterkami.

W serii „Stefcia” spotkamy się z prostym językiem oraz krótkimi tekstami. Są to kluczowe elementy dla przyciągnięcia uwagi najmłodszych czytelników. Znajdziemy tutaj również elementy aktywizujące, co sprawia, że dzieci podczas czytania angażują się w nie oraz uczą nowych rzeczy. Plusem jest też to, że książeczka jest zabawna i pełna humoru. Dzięki czemu dziecko z przyjemnością do niej wraca.

Jednym, dla mnie, z najważniejszych elementów w książkach dla dzieci są ilustracje. W tej książeczce dostajemy pięknie przedstawione wszelkie sytuacje. Są one nie tylko wesołe i urocze, ale też czytelne oraz pełne szczegółów, co sprawia, że dziecko czytając lepiej rozumie opisywane sytuacje oraz emocje małych bohaterów. Dzięki takiemu przedstawieniu maluchy jeszcze lepiej mogą wczuć się w historię Stefci.

Zaletą jest również to, że na końcu książki znajdziemy wskazówkę dla rodziców, które mogą być wsparciem w trudnych sytuacjach. Dzięki temu rodzice mogą lepiej zrozumieć jakie emocje towarzyszą dziecku w takich momentach, które dla nas wydają się błahe.

Reasumując, „Stefcia: Wybiera buty” to cudowna część serii dla najmłodszych czytelników. Jest to ciepła, przyjazna i pouczająca historia, pełna humoru i zabawy. Doskonała książeczka ucząca zarówno dzieci radzenia sobie z emocjami, jak i dorosłych jak postępować w danej sytuacji.

Czy Twoje dziecko ma okazję do podejmowania samodzielnych decyzji? A może zazwyczaj to Ty dokonujesz za nie wyborów? Jak to jest u Was?

Dziś książka o tym, że w pewnych kwestiach warto pozwalać dziecku podejmować decyzje i słuchać jego opinii.

„Stefcia wybiera buty” to najnowszy tytuł z ciepłej serii o Stefci, która pomaga najmłodszym dzieciom odnaleźć się w nowych i często trudnych sytuacjach.

Historia jest prosta, pogodna i z humorem. Tym razem Stefcia przygotowuje się do występu w przedszkolu. Na tę okazję planuje założyć ulubione czerwone lakierki. Niestety okazują się już za małe. Stefcia wybiera się więc z tatą do sklepu po nowe buty. Wybór jest trudny, zwłaszcza że Stefcia bardzo chce, aby nowe buty były w kolorze czerwonym. Czy znajdzie odpowiednie?

„Stefcia wybiera buty” to książka dla przedszkolaków, ale również i ich rodziców, która wspiera w trudnych emocjach i daje konkretne podpowiedzi. Końcowe strony to wskazówki dla dorosłych, które mogą zainspirować przy kolejnych codziennych wyzwaniach.

W serii ukazał się do tej pory jeszcze jeden tytuł: „Stefcia się złości”.

„Stefcia” to książki, z którymi codzienność staje się przyjemniejsza 🙂

Znacie już serię „Stefcia” autorstwa Aleksandry Struska-Musiał wydawnictwa Papilon?

„Stefcia wybiera buty” to druga część serii, ale jak wiadomo na pewno będą kolejne.
Myślę, że ta seria ma możliwość stać się prawdziwym bestsellerem jeżeli chodzi o książki dla małych dzieci, a szczególnie dla dziewczynek.
Książka jest w twardej oprawie, wydana pięknie i w całości opatrzona wspaniałymi ilustracjami. Obrazki przedstawiające sympatyczną małą bohaterkę oraz jej najbliższych idealnie pasują do tekstu i jestem przekonana że mali czytelnicy pokochają Stefcię.
Tekst napisany prostym językiem. W większości jest zabawnie ale i bardzo życiowo, jeśli chodzi o kilkulatka. Mały czytelnik dzięki tej książce będzie miał okazję przekonać się, że jego rówieśnicy, podobnie jak ono, nie zawsze są szczęśliwi. Jednak okazuje się, że upór nie zawsze ma sens i podobnie jak w tej historii, wraz z rodzicami warto poszukać rozwiązania z każdej sytuacji, która dla malucha wydaje się ogromną katastrofą.
Krótka historia na jeden wieczór pozwoli miło spędzić czas z rodzicami, ale również zaangażować dziecko do rozmowy o ważnych tematach.
Na końcu książki bardzo ciekawe porady od psychologa, które mogą pomóc w codziennych sytuacjach, które w przypadku kilkulatka bywają trudne. Ja na pewno skorzystam, bo opisane w prostych krokach już dały mi do myślenia.

Książka jest w twardej oprawie, wydana pięknie i w całości...

„Stefcia wybiera buty” autorstwa Aleksandy Struskiej-Musiał to kolejny tytuł z serii o dziewczynce właśnie imieniem Stefcia i jej rodzinie wydany nakładem wydawnictwa @wydawnictwo_papilon
Do tej pory ukazał się „Stefcia się złości” a w przygotowaniu są jeszcze: „Stefcia zaprasza koleżankę” oraz „Stefcia chce do mamy”.
Jest to książka przeznaczona dla dzieci w wieku okołoprzedszkolnym - idealnie opisuje zachowania maluchów właśnie w tym okresie rozwoju. Robi to w prosty sposób, łatwy w przekazie, dzięki czemu oprócz śledzenia przygód tej przeuroczej bohaterki, dzieci mają „wytłumaczone”, jak mogą radzić sobie z sytuacjami tak bardzo typowymi dla ich wieku.
W tej części są to wszelkie emocje i zachowania towarzyszące właśnie zakupowi nowych butów. Począwszy od wyboru, możliwości decydowania przez dziewczynkę o tym, jakie buciki chciałaby nosić, po smutek, złość, gdy okazuje się, że nie ma odpowiedniego rozmiaru i wreszcie akceptację i radość ze znalezienia innych.
Książeczka nie jest długa - idealna właśnie dla najmłodszych!
Napisana prostym i łatwym do zrozumienia językiem, zawiera także elementy aktywizujące.
Ciekawe ilustracje przyciągają wzrok dziecka i sprawiają, że może ono skupić się na dłużej.
Na koniec jest coś dla rodzica - inspiracje oraz wskazówki postępowania adekwatne do tytułu, czyli w tym wypadku, gdy dziecko samo chce wybierać i decydować o tym, co chce nosić.
Tego, że książka przypadła do gustu moim chłopakom, nie muszę tutaj chyba ogłaszać - czytamy ją ostatnio na prawdę często, na zmianę z pierwszą częścią.
Dodam natomiast od siebie jako mamy, że na mnie także wywarła bardzo dobre wrażenie i z chęcią zaopatrzymy się w kolejne tytuły z serii.

Jest to książka przeznaczona dla dzieci w wieku...

• L-owe

Dodaj cytat z książki Stefcia wybiera buty