Rymosmaki czyli co się gdzie je na świecie

Okładka książki Rymosmaki czyli co się gdzie je na świecie
Szymon BarabachKasia Fryza Wydawnictwo: Dwie Siostry wierszyki, piosenki
47 str. 47 min.
wierszyki, piosenki
Dwie Siostry
2021-04-25
2021-04-25
47 min.

"Rymosmaki" to niecodzienna forma kulinarnych podróży, które możesz odbyć ze swoim dzieckiem, nie ruszając się z domu. Zbiór kilkunastu wierszy bawi, ciekawi i zaznajamia młodego czytelnika z niecodziennymi określeniami. Gorąco polecam. A jeśli masz ochotę przeczytać pełną recenzję i zajrzeć do środka książki zapraszam na mojego bloga: https://mamabasiczyta.pl/rymosmaki-czyli-co-sie-gdzie-je-na-swiecie-szymon-barabach/

Mówią, że gdy jemy, to odczuwamy bezwarunkowe szczęście... i ja się z tym zgadzam - oczywiście. Bohaterowie "Rymosmaków" zapewne również by przytaknęli, bo zajadają się, objadają się, oblizują się i obgryzają kosteczki do czysta.
Szymon Barabach stworzył fantastyczne wierszyki opowiadające o ulubionych potrawach ludzi z różnych krajów. Mamy tu Japonię, Włochy, Francję, Węgry, Maroko, Indie i in. a w sumie jest ich piętnaście. Czyta się to cudownie, a dziecko dzięki tym przyjemnym rymom poznaje potrawy egzotyczne i mniej egzotyczne, zwyczaje gastronomiczne i przysmaki śliczne.
Mnie osobiście najbardziej podobały się Węgry i ich paprykowa miłość. Również ilustracja do tego wierszyka wyjątkowo przypadła mi do gustu. Chiny także cieszą oko, zwłaszcza wielkim, ogromniastym smokiem,a Włochy... ach! jak ja lubię makarony. Nie mogę zapomnieć o eleganckiej bon żur Francji. Lecz najsympatyczniejszego bohatera zaprezentowała nam słodka Australia, której smakołyki poznajemy zza uśmiechu pewnego Maksa - koali. Zakończę jednak filiżanką herbaty - w Anglii ma się rozumieć... bo ja bardzo lubię herbatę i angielski klimat.
Kasia Fryza miło zilustrowała "Rymosmaki". Jej obrazy pasują do tekstu i wprowadzają czytelnika w łakomy nastrój. Osobiście wolę mniej geometryczne ilustracje, ale tutaj to się sprawdza świetnie, a Kasia wypracowała swój, bardzo oryginalny.
Książeczka prezentuje się cudnie i spełnia, poza funkcją czysto estetyczną, funkcję edukacyjną i zachęca małego szkraba do rymowania. Uwielbiam takie pozycje, bo bardzo lubię wiersze dla dzieci. Julian Tuwim to był mój dziecięcy zachwyt i tak już zostało. Polecam, bo to świetna, miła, zabawna, mądra książka, dzięki której posmakujemy krajów z całego świata.

smacznego
7.5/10
Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj cytat z książki Rymosmaki czyli co się gdzie je na świecie