Dbam o ząbki

Anatta
2024-04-03
2024-04-03
12 min.
zęby mycie mycie zębów ząbki

Książki Pana Marka zawsze biorę w ciemno. Zarówno ja, jak i moja córka czekamy na kolejne publikacje z ogromną niecierpliwością. Wiemy, że czeka nas wspaniała zabawa połączona z edukacją. Dziś mamy przyjemność przedstawić Wam historię, która z pewnością ułatwi waszym pociechom dbanie o ząbki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą opinią.

Pan Marek w swojej historii, w genialny sposób przedstawia najmłodszym czytelnikom, jak należy dbać o swoje zęby. Dowiadujemy się m.in. do którego roku życia mamy, mleczne zęby, kto je zabiera i gdzie je schować, kiedy nam wypadną. Autor za pomocą rymowanek, przekazuje nam co powinniśmy robić, aby nasze ząbki były czyste i zdrowe. Przekazuje nam również wiedzę, co się dzieje, kiedy nie dbamy o nasze uzębienie tak, jak powinniśmy. Przedstawia nam "próchniaki", które atakują nasze śliczne ząbki. Pokazuje jakie spustoszenie mogą wywołać i czym to się może dla nas skończyć. Wskazuje również, że gdy mamy problemy z zębami, należy udać się do dentysty. Lekarz ten, naprawi nasze ząbki i sprawi, że znowu będą piękne i zdrowe. Jednak, aby wizyty u specjalisty były jak najrzadsze, należy o nie bezsprzecznie dbać. Myć je po zjedzeniu słodyczy, a przede wszystkim rano i wieczorem. Pan Marek wskazuje nam, byśmy zamiast słodyczy, jedli sporo warzyw i owoców, które są dużo zdrowsze dla naszej jamy ustnej. Byśmy należycie dbali o ząbki i regularnie odwiedzali dentystę.

Według mnie, Pisarz stworzył kolejną, genialną opowieść dla najmłodszych czytelników. Dodatkowo, cudowne ilustracje Pani Lidii idealnie dopełniają całości. Młody czytelnik, może sobie doskonale wyobrazić, to o czym czyta i myślę, że niektóre z rysunków, mogą go skłonić do jeszcze większego dbania o ząbki. Kolejnym plusem jest to, że Autor, na końcu książeczki zamieścił aktywności, które dziecko może wykonać wspólnie z rodzicem. Jest to wspaniała forma spędzania wspólnego czasu a jednocześnie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nauka poprzez zabawę, to jest uważam coś wspaniałego. Mam wrażenie , że dziecko podczas tego typu aktywności, czuje się naprawdę wyjątkowo. Ponadto, wytwarza się specjalna więź z rodzicem, którą bezwzględnie należy pielęgnować. Jest to już 13 książka Pana Marka, którą się zachwycam. Uważam, że tworzy on genialne historię dla dzieci i polecam je z całego serca. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość poznania, kolejnej interesującej historyjki, a moja córeczka po raz kolejny mogła dowiedzieć się czegoś ciekawego. Przede wszystkim jednak, ogromnie dziękuję za zaufanie i za możliwość patronatu nad tą historią. Polecam Wam gorąco zarówno tę pozycję, jak i pozostałe książeczki tego pisarza. Naprawdę warto. Wasze dzieci, będą zachwycone. To mogę Wam zagwarantować. Nam nie pozostaje nic innego, jak powiedzieć, że czekamy na więcej 😃❤️ Z ogromną przyjemnością przyznajemy, wspólnie z Rozalką 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów 😃♥️ I gorąco zachęcamy Was do lektury 🦷📖

Pan Marek w swojej...

Panie i Panowie, i przede wszystkim Ci młodsi czytelnicy 📣📣
Przedstawiam Wam dzisiaj kolejną w dorobku niesamowitego autora @pisarzmarek książeczkę pełną fantastycznych rymowanek, które w łatwy i zabawny sposób pomogą wprowadzić nasze małe pociechy w tak ważny świat pielęgnacji jamy ustnej.
Pokażą dzieciom jak paskudne robaki z królestwa próchniaków czyhają każdego dnia na upolowanie naszych ząbków i pomalowanie ich na czarno 😉 Historyjka przybliża również w przyjazny sposób pracę dentysty, który w szybki sposób naprawi każdy uśmiech. Dodatkowo przypomni że dieta to także podstawa zdrowego uzębienia 😊 Oczywiście fajną całość dopełniają pięknie ilustrowane strony.
Ja szczerze i gorąco ją polecam ‼️
Mojemu I. bardzo przypadła do gustu 😊

Aaaa i wiecie, że to mój kolejny patronat

Panie i Panowie, i przede wszystkim Ci młodsi czytelnicy 📣📣

Dbam o ząbki " to pięknie ilustrowana bajeczka. Uczy jak należy dbać o zęby od najmłodszych lat i uświadamia,że ich mycie jest bardzo ważne .

Czy Wy też mówicie swoim dzieciom o Próchniakach? Z własnego doświadczenia wiem , że dzieci lubią jak wymyśla się postać lub potworka ,który napędza ich do działania . Dzięki Próchniakom które mogą zamieszkać w ząbkach,nigdy nie było u nas problemu z ich myciem . Przecież nikt nie chce potworów w zębach 🦷🦷🦷.

"Zęby źle wyszczotkowane?
Próchniaki są uradowane!
Wiercą dziury, niszczą szkliwo
I pracują bardzo żywo.
Ząb na czarno pomalują
I zwycięstwo swe świętują".

Wiecie ,że niechęć do mycia zębów przez dzieci to częste zjawisko. Warto szukać sposobów na to jak nakłonić dziecko do zmiany . Mycie zębów dla dzieci może stać się ogromną frajdą,jeśli robią to z rodzicami ,rodzeństwem czy używając szczoteczki z ulubioną postacią z bajki . Sposobów jest naprawdę bardzo wiele ,wszystko zależy od naszej kreatywności .Dobrym pomysłem ,aby zachęcić dzieci do higieny jamy ustnej jest właśnie taka rymowana bajeczka z ilustracjami .

Marek Marcinowski powinien być już wam znany z tego, że w swoich bajkach zawsze ukazuje nam jakiś ważny morał i przekaz. Tym razem nie jest inaczej, gdyż w swojej rymowance stara się uświadomić malcom jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej.

Dzieci od małego są ciekawe świata i wszelkich otaczających ich rzeczy. Rodząc się nie mają jeszcze pojęcia, że przyjdzie im dbać o ząbki, że najpierw pojawią się mleczaki, które i tak wypadną, ale później pojawią się już stałe, które pozostaną z nimi już na zawsze. Jeśli nie będą ich myli i prawidłowo o nie dbali mogą ich nawiedzić „próchniaki”, które do przyjemniaczków nie należą.

Autor w formie wierszowanej bajki stara się przekazać dzieciom najistotniejszą wiedzę na temat mycia zębów. W zabawny sposób pokazuje im również, co się stanie, kiedy tego nie będą robili.
Jedząc ciągle same słodycze nasi malce stają się jeszcze bardziej narażeni na psucie się zębów, a co się z tym wiąże na okropny ból. Bo nie ma chyba gorszego bólu, aniżeli ból zęba.

Ważne również jest, aby dzieci od małego pojawiali się regularnie na wizycie u dentysty. Dentysta nie jest złym człowiekiem, chociaż często tak właśnie może kojarzyć się maluchom ze względu na ból, który może im towarzyszyć. Ale im szybciej zaczniemy ich przyzwyczajać do wizyt u stomatologa, tym szybciej się do nich przyzwyczają i nie będą ich kojarzyć z czymś złym.

„Zęby źle wyszczotkowane?
Próchniaki są uradowane!
Wiercą dziury, niszczą szkliwo
I pracują bardzo żywo.”

Od małego wpajajmy dzieciom jak ważne jest regularne czyszczenie i mycie zębów w celu uniknięcia próchnicy. Namawiajmy ich do częstego szczotkowania zębów.

Nasza bajeczka nie dość, że w zabawny sposób ukazuje skutki walki z próchnicą, to zawiera kolorowe ilustracje wykonane przez Lidię Rózio, które z całą pewnością przyciągną wzrok dzieci i zachęcą do dbania o jamę ustną. Na końcu powieści znajdziemy również pomysły na wspólny czas.

"Dbam o ząbki" to bardzo ważna pozycja wśród małych dzieci, która pozwoli im zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

"Dbam o ząbki" Marek Marcinowski - recenzja patronacka przedpremierowa

Każdy rodzic wie, jak bardzo ważne jest, aby nasze dzieci nauczyły się, prawidłowej higieny jamy ustnej i aby dbanie o nią stało się dla nich codziennym nawykiem. Jednak także rodzic wie najlepiej, jak trudnym wyzwaniem bywa nakłonienie dziecka do mycia ząbków. Wiele razy, kiedy mówimy do naszego maluszka „Kochanie czas umyć ząbki” słyszymy „Mamo, nie teraz, teraz chcę bajkę”. Nietrudno się domyślić, że w obliczu takiego argumentu ze strony naszej latorośli stoimy na przegranej pozycji. Nie martwcie się jednak moi kochani, gdyż jak zawsze, z pomocą przychodzi nam promotor wartościowej literatury dziecięcej o walorze edukacyjnym Marek Marcinowski - profil autorski. Tym razem, autor postanowił połączyć to, co dzieci lubią najbardziej, czyli bajkę, z tym, co ważne dla nas rodziców, czyli nauką dbania o zęby i już 3.04.2024 roku odda w ręce swoich małych czytelników bajkę „Dbam o ząbki”, którą blog Kocie czytanie objął swoją medialną opieką.

Możecie mi wierzyć, że po zapoznaniu się z tą książeczką mycie ząbków dla każdego dziecka, które nie lubi tego robić, z przykrego obowiązku stanie się czystą przyjemnością, a wszystkie dzieci szczotkując zęby, na pewno również będą się świetnie bawić. A to dzięki ciekawym rymowankom, które znajdziemy wewnątrz książeczki. Każda z rymowanek pomaga dziecku przyswoić wiedzę dotyczącą tego, jak dbać o ząbki, ale także tego, co dzieje się w momencie, kiedy myjemy je niedokładnie. Dowiadujemy się również, jakie jedzenie sprzyja temu, aby władzę nad naszymi ząbkami przejęły próchniaki. Ponadto autor zostawia dzieciom niezbędne wskazówki odnośnie do tego, co warto jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. I co również bardzo istotne, kto na pewno nam pomoże, jeśli nie uda nam się uchronić przed próchniakami i zadba o to, by na naszą buzię ponownie wrócił piękny uśmiech.

To jeszcze nie wszystkie atuty tej wspaniałej książeczki, gdyż cała ważna treść, jaką w sobie kryje, wzbogacona została w piękne, niezwykle barwne ilustracje, które z pewnością wzbudzą ciekawość i zainteresowanie dziecka i co najważniejsze skupią jego uwagę na czytanej treści. Dzięki temu, że rymowanki są krótkie i napisane prostym językiem, dziecko na pewno bardzo łatwo je zapamięta, a może nawet przy pomocy rodziców nauczy się ich na pamięć. Warto wspomnieć, że wszystko, o czym przeczytamy na stronach książki, konsultowane było z panem doktorem dentystą, dzięki czemu rodzic ma pewność, że przekazywana jego dziecku wiedza jest rzetelna.

Myślę, że już wiecie, iż warto wzbogacić dziecięcą biblioteczkę w waszym domu o tę książeczkę. Mogę was zapewnić, że zostanie ona z wami na długo, gdyż jej grube strony są przyjazne dziecięcym rączkom i na pewno szybko się nie zniszczy.

[Materiał reklamowy] Autor Marek Marcinowski - profil autorski

"Dbam o ząbki" Marek Marcinowski - recenzja patronacka przedpremierowa

• W mojej domowej bibliotece
  • Z autografem
  • Patronat Czytaninki
  • Patronat medialny

Dodaj cytat z książki Dbam o ząbki