Maltańska przygoda

"– Każdy ma swój punkt wi­dze­nia, ale wiesz, to twoje życie i nikt go za cie­bie nie prze­ży­je – po­wie­dzia­ła, pijąc drin­ka."

My dziś ruszamy na spotkanie ze znajomymi :) Dzieci się pobawią, my porozmawiamy i naładujemy pozytywnie baterie :)
Jutro kolejne spotkania... I to jakie!

A Ty jakie masz plany na weekend?

Dziś będzie o książce idealnej na wakacje. Chociaż czytałam ją już jakiś czas temu, klimat pamiętam do tej pory :)

"Maltańska przygoda" to książka o wyjeździe dwóch przyjaciółek na Maltę.
Klara jest po rozstaniu z chłopakiem i chce spędzić wakacje życia ze swoją przyjaciółką. Alina to jej przeciwieństwo, co nie zmienia faktu, że dogadują się idealnie.
Jedna zwiedza, druga imprezuje.
Nie brakuje pięknych plaż, drinków i mężczyzn oczywiście.
Czy miłość w takich okolicznościach jest możliwa? Czy przetrwa dłużej niż wakacje?
O tym oczywiście w książce :)

Jutro kolejne spotkania... I to jakie!

A Ty jakie masz plany na weekend?

Dziś będzie o książce idealnej na wakacje....

Klara rozważna, ostrożna dziewczyna z duszą romantyczki,Alina to typ  szalonej ,czerpiącej z życia graściami kobiety.Pomimo ,że dziewczyny różnią się od siebie to są najlepszymi przyjaciółkami od liceum.W ostatnim czasie obydwie przeżyły bolesne zakończenie poważnych związków. Dlatego postanowiły odpocząć I zregenerować się na krótkim wyjeździe na Maltę.
Po trudach podróży, która już od samego początku była pełna przygód,docierają na miejsce. Okazuje się ,że przyjaciółki mają zupełnie odmienne zdanie co do spędzenia wakacji. Klara chciała by jak najwięcej czasu zwiedzać, Alina wylegiwać się przy basenie.
Klara już pierwszego dnia podczas samotnej  wyprawy na plażę poznaje swojego rodaka Karola.Dziewczyna pomimo swojego braku zaufania wobec obcych od razu łapie z nim bardzo dobry kontakt. Oboje lubią podróże, poznawanie nowych miejsc ,a że dodatkowo świetnie się dogadują to ten wakacyjny czas postanawiają spędzić w swoim towarzystwie.
Jak zakończy się ich wspólna przygoda ??

"Maltańska przygoda" jest  to powieść romantyczna .Historia ludzi ,bardzo zranionych I pogubionych w swoich emocjach.  Historia o strachu przed podjęciem ryzyka i ponownym zaufaniu.Historia o podejmowaniu trudnych decyzji I dawaniu szans. Historia o pięknej przyjaźni opartej na zaufaniu ,zrozumieniu i szacunku.O zmianie postrzegania świata i patrzenia w przyszłość.
Autorka zabiera nas do malowniczej i urokliwej  Malty.Pełnej pięknej architekturyi
malowniczych plaż. Wszystkie miejsca opisane w bardzo szczegółowy sposób, aż miało się wrażenie że jest się tam razem z bohaterami.
Lekka ,przyjemna lektura, napisana w bardzo ciekawy I wciągający sposób.
Miłość, przygoda, to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody.
Ksiażke polecam na ten wakacyjny czas .

Po trudach podróży,...

Przyjaciółki Klara i Alina lecą na Maltę na wymarzone wakacje. Obie pragną odpocząć, odstresować się i zaszaleć na tej gorącej wyspie. Klara jest bardziej rozważna i romantyczna niż Alina i bardziej nastawia się na zwiedzanie i podziwianie uroków tego miejsca. Całkowicie przypadkiem na przystanku autobusowym spotyka rodaka i postanawiają razem pozwiedzać i miło spędzić czas.
Co wydarzy się na gorącej Malcie ?
Czy można odnaleźć miłość na wakacjach czy tylko przelotny romans ?

Kiedy czytam książkę to miałam wrażenie, że jestem na Malcie razem z bohaterami. Pięknie i szczegółowo opisane miejsca, które zwiedzali, plaże, zabytki i inne atrakcje turystyczne. Aż zapragnęłam lecieć Maltę i naprawdę przekonać się czy to wszystko tam jest. Jeśli kiedyś uda mi się tam wybrać to na pewno zabiorę ze sobą tą książkę jako przewodnik i będzie to wycieczka śladami maltańskiej przygody. Idealna książka na ponury dzień, który pozwoli chociaż na chwilę przenieść się do słonecznych dni i z fajną dawką humoru, która sprawi że dzień będzie weselszy.
Macie ochotę przeżyć maltańską przygodę ?
Bardzo was zachęcam

Dziś wakacyjnie a dlaczego by nie 😉
Czy jest ktoś kto chciałby spędzić urlop na Malcie? Myślę że nikt nie pogardziłby taką wycieczką.

Katarzyna Wit- Formela zabiera nas w podróż po tej pięknej wyspie byśmy mogli wraz z bohaterami odkrywać uroki tego miejsca.

Klara i Alina przyjaźnią się od czasów licealnych. Wiedzą o sobie niemal wszystko. W momencie kiedy życie uczuciowe dziewczyn przechodzi poważny kryzys postanawiają wybrać się na wspólne wakacje. Tygodniowy pobyt na malowniczej Malcie ma być lekarstwem na złamane serca.

Początkowe problemy w podróży nie nastrajają Klary zbyt entuzjastycznie. Jednak po wylądowaniu z każdą kolejną minutą przekonuje się że to w gruncie rzeczy był dobry pomysł. Pierwszym miłym zaskoczeniem poza cudownymi krajobrazami jest młody, przystojny recepcjonista który okazuje się być Polakiem. Wszystko wskazuje na to że dziewczyny czeka przygoda którą będą pamiętać bardzo długo.

Pani Kasia stworzyła powieść która oprócz ciepłej romantycznej historii jest również takim mały przewodnikiem po najciekawszych turystycznych miejscach Malty. Moja wyobraźnia zadziałała wzorowo. Oczami bohaterów mogłam podziwiać piękne zabytki i ogromne plaże. W głowie pojawiały mi się obrazy mieniącego się w słońcu morza oraz imponujących klifów.

Bohaterki stworzone przez autorkę bardzo się od siebie różnią. Klara to dziewczyna twardo stąpająca po ziemi. Rozsądna. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji musi sobie wszystko dokładnie przekalkulować. Jest spokojna, cicha i nieśmiała. Jak wychodzi w związek z mężczyzną to angażuje się na sto procent. Alina jest zupełnie inna. Szalona czerpiąca z życia garściami. W relacjach z mężczyznami wyznaje zasadę „klin klinem”. Nie rozpacza długo po rozstaniu z partnerem. Jak nie ten to inny. Obie choć tak różne uzupełniają się idealnie.
Powieść Katarzyny Wit-Formeli jest przykładem na to że mimo różnic, innego podejścia do życia czy innych zamiłowań można stworzyć prawdziwą przyjaźń. Przyjaźń opartą na wzajemnym szacunku, zaufaniu i zrozumieniu.

Lubię sięgać po ciepłe, wakacyjne książki w okresie kiedy za oknem szaro i zimno. Polecam Wam tę powieść. Gwarantuję że zatęsknicie za latem ☀️

Dziś wakacyjnie a dlaczego by nie 😉

Dajecie szansę debiutantom ? Ja bardzo chętnie sięgam po debiuty , uważam, że każdy autor od czegoś zaczynał. Nie raz trafiłam na wyjątkowe książki i ta jest jedną z lepszych.

Taka cieniutka, niepozorna , a jednak idealna na ten jesienny, chłodny i ponury czas. "Maltańska przygoda" to książka , która Was rozgrzeje , pozwoli Wam wyruszyć w ciekawą podróż bez wychodzenia z domu czy nawet spod koca :)

Alina i Klara , to przyjaciółki , które postanowiły we dwie wyjechać na tygodniowe wakacje na Malcie . Byliście tam kiedyś ? Z tą książką poczujecie się jakbyście brali udział w tej wyprawie. Obie kobiety są ewidentnie różne, mają odmienne charaktery i plany podróży. Alina to lekkoduch , mający za sobą nieudane związki i nie ma nic przeciwko wakacyjnej przygodzie łóżkowej. Klara twardo stąpa po ziemi, lubi mieć wszystko zaplanowane i rozpamiętuje wciąż rozstanie z chłopakiem. Książka w sumie skupia się na niej . Poznaje Antka - chłopaka pracującego w hotelu, w którym kobiety mieszkają przez ten tydzień . A także Karola - który tak jak one przyjechał na wakacje . Czy relacja z którymś z nich rozwinie się na dłużej niż te kilka dni wakacji ?

Co mnie oczarowało w tej książce to szczegółowe opisy Malty. Zwiedzamy ją wraz z bohaterami. Autorka opisuje piękne plaże, zabytki, miejscowości tak dokładnie , że można poczuć ten klimat jakby się tam było. Nie wiem czy autorka poznała to wszystko osobiście czy przygotowała się do tej książki w inny sposób ale zaimponowało mi tak barwnie opisując to miejsce.

"Maltańska przygoda" to przyjemna i lekka lektura , o przyjaźni dwóch kobiet , o zawodach miłosnych ale też o nowych znajomościach , zauroczeniu... i podróży. Sądzę, że ta pierwsza książka wyszła bardzo fajnie i chętnie sięgnę po kolejne tytuły spod pióra autorki . Polecam Wam serdecznie te lekturę, sądzę, że jak ja spędzicie z nią miło czas.

Gdy za oknem buro i ponuro a temperatura nie wzbudza entuzjazmu dobrze wybrać się w literacką podróż gdzieś gdzie świeci słońce i można przeżyć niezapomniane chwile. Czemu by nie na Maltę?
Zapraszam Was do przeżycia "Maltańskiej przygody".
Właśnie tam zabrała nas @katarzyna_wit_formela w swoją debiutancką podróż, a wydawnictwo Dlaczemu zdecydowało się być jej sponsorem.
To co decydujecie się na tę wyprawę razem ze mną i Klarą oraz Aliną? Jeśli tak, pakujcie walizki, tylko nie spóźnijcie się na samolot, bo Wasza przygoda zakończy się zbyt wcześnie.
Przyznam się, że na Malcie nigdy dotąd nie byłam więc zwiedzanie tego pięknego miejsca wraz z przyjaciółkami sprawiło mi wiele przyjemności. Na przykład, nie zdawałam sobie sprawy jak wiele jest tam kościołów, bo że są piękne plaże to wiedziałam.
Klara po rozstaniu z chłopakiem, daje się namówić Alinie na wakacje na Malcie. Chce oderwać się od przykrych myśli a Alina, no cóż Ona zawsze ma zwariowane pomysły.
Czy ta podróż stanie się remedium na troski Klary, nowym otwarciem a może i czymś więcej? Tego nie powiem, sami się dowiecie po lekturze książki.
Jak na debiut to naprawdę niezła historia, choć jak dla mnie jest trochę za krótka. Całość ma tylko 200 stron, więc tak naprawdę można ją przeczytać w jeden wieczór.
Więc jak, wybieracie się na Maltę?

Zapraszam Was do przeżycia "Maltańskiej przygody".
To...

Witajcie w piątkowe jesienne popołudnie. Jeśli chcecie przenieść się na gorącą Maltę i zaznać trochę ciepła to zapraszam na "Maltańską przygodę". Książkę idealną na jesienną chandrę.
"Maltańska przygoda" @katarzyna_wit_formela to lekka opowieść o miłości. Książka zawierającą cudowny opis Malty. Czytając ją, wielokrotnie przeniosłam się na rozgrzane słońcem plaże, podziwiałam zachód słońca. A klifach czy też chodziłam po urokliwych uliczkach Malty. Autorka w swej książce zapewniła nam interesującą podróż po wyspie. Dodatkowym atutem książki jest opowiedziana historia. Historia jakich wiele. Dwie przyjaciółki, urlop, piękne plaże i tajemniczy mężczyzna o imieniu Karol. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak potoczyły się losy Klary i Karola to koniecznie musicie sięgnąć po książkę Kasi. Gorąco polecam. Książka idealna dla miłośników podróży jak również wielbicieli lekkich książek na jesienne popołudnia.
@katarzyna_wit_formela dziękuję Ci za możliwość przeniesienia się, chociaż na chwilę na Maltę. Dzięki Twojej książce dane mi było poznać zabytki tej urokliwej wyspy na morzu śródziemnym. Historia Klary i Karola mnie urzekła. Dawno nie czytałam tak sympatycznej opowieści. Szczerze mówiąc, z przyjemnością poznałabym dalsze losy naszych bohaterów.

☀️ MALTAŃSKA PRZYGODA ☀️
autor: @katarzynawitformela
wydawnictwo:@słowne

,,Samotny urlop pozwala zajrzeć w głąb siebie. Okazuje się, że można spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy"
**********************************************
Klarą i Alina są przyjaciółkami, które planują wspólne wakacje. Obie mają za sobą bolesne rozstania, a wakacje mają dać im chwile wytchnienia. Wylot na Maltę od początku dostarcza im wiele emocji, bo ledwo udaje im się zdążyć na samolot, a do tego podczas lotu występują turbulencje. Po trudach podróży udaje im się dostać na miejsce, a w hotelu wita ich przystojny blondyn, który od razu wpada w oko Klarze. Rozpoczynają się wakacje, ale niestety przyjaciółki mają odmienne zdanie jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Alina chce wypoczywać nad basenem, natomiast Klara chce zwiedzić wszystkie turystyczne atrakcje. Podczas wycieczki na plażę poznaje Karola, z którym od razu łapie dobry kontakt. Oboje uwielbiają podróże i świetnie się dogadują. Zaczynają wspólnie odwiedzać ciekawe miejsca, coraz bardziej się do siebie zbliżając. Jak zakończy się ich Maltańska przygoda i czy odmieni ich życie? Kogo wybierze Klara i co łączy Karola i Antka? Co skrywa w sobie Alina i czy odnajdzie swoje miejsce?

Dziękuję bardzo @dlaczemu i @katarzynawitformela za zaufanie I egzemplarz do recenzji ❤

Za oknami szaleje jesień, ale dzięki autorce udało przenieść mi się na gorącą Maltę i wraz z bohaterami przeżywać ich wakacyjną przygodę. Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa tej książki, a okładka przyciągała mój wzrok. Jest to ciekawa historia, która z pewnością pozwoli wam wrócić wspomnieniami do ciepłych letnich dni.

Książka pokazuje niezwykła moc przyjaźni i to, że odmienne charaktery mogą wzajemnie się uzupełniać. Klara i Alina były zupełnie inne, ale mimo to potrafiły się dogadać i były dla siebie oparciem. Bardzo spodobała mi się postać Aliny, która chciała uszczęśliwić swoją przyjaciółkę. Pod maską twardej dziewczyny kryła się wrażliwa kobieta o wielkim sercu. Obie są zagubione, a wakacje odmienią całe ich życie.

Autorka przenosi nas na Maltę, dzięki czemu możemy lepiej poznać to piękne miejsce. Nie sądziłam, że skrywa w sobie tyle ciekawych atrakcji i można tak aktywnie spędzić tam czas. W książce występuje wiele opisów zabytków i historii Malty, wiec będzie to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić to miejsce.

☀️ MALTAŃSKA PRZYGODA ☀️
autor: @katarzynawitformela
wydawnictwo:@słowne

**********************************************

Dziś przychodzę do Was z moją "Maltańska przygodą", którą przeżyłam czytając tą książkę.

Dwie koleżanki spędzają urlop na Malcie. Poznają jej każdy zakamarek i odpoczywają nie myśląc o jutrze...Poznają również uroczych towarzyszy...co z tego wyniknie? Odsyłam do książki.

Bardzo krótka książka, ma zaledwie 200 stron więc pochłonęłam na raz. Autorka posługuje się prostym językiem. Dialogi równomiernie przeplatają się z tekstem za co duży plus.

Z książki czytelnik może dużo dowiedzieć się o wyspie i poznać jej zabytki. Autorka poświęciła temu bardzo dużo czasu by ułożyć plan wycieczki na cały pobyt naszych urlopowiczów. Może jest zakochana w tej wyspie i chciała pokazać jej uroki?
Czułam się miejscami jak w przewodniku, a nie w powieści obyczajowej. Chyba było tego za dużo. Sama jak podróżuję też zwiedzam ale nie cały czas. Lenistwo też mam w grafiku, po to jest urlop.
Nie przepadam jak w książkach uczucia bohaterów szybko się rozwijają...a tu w niecały tydzień wyznali sobie miłość. 🙈

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu @_dlaczemu

Klara jest akurat w trudnym okresie życia, świeżo po rozstaniu z chłopakiem. W celu zregenerowania się psychicznie postanawia wyjechać na spontaniczne wakacje, wraz ze swoją zwariowaną koleżanką Aliną. Na kraj podróży wybierają słoneczną i malowniczą Maltę.

Dziewczyny są kompletnie od siebie różne, dzięki czemu się uzupełniają i przeżywają szalone przygody. Alina jest szalona, przebojowa, otwarta na nowe znajomości, natomiast Klara to dusza romantyczna, ostrożna i niepewna. Historia rozpoczyna się od moment wyruszenia dziewczyn na lotnisko i towarzyszymy im przez cały pobyt na Malcie.

Co takiego spotka je na wyspie? A może któraś przeżyje szalony romans? Czytając opis na okładce można odnieść mylne wrażenie, że jest to zwyczajny romans. I tutaj muszę się nie zgodzić, uważam, że książka spodoba się fanom powieści obyczajowych, komedii, a nie tylko pikantnych romansów.

Autorka wykazała się świetnym stylem pisarskim (jest to debiut),ale przede wszystkim urzekł mnie humor. Niektóre dialogi i sytuacje są naprawdę zabawne. Podczas czytania "Maltańskiej przygody" zaznałam relaksu, odstresowania. Nie byłam nigdy na Malcie, ale dzięki bardzo plastycznym opisom autorki czułam się tak, jakbym razem z bohaterkami zwiedzała wyspę. Nie jestem fanką podróży, ale nabrałam chęci wyjazdu na Maltę. Jestem pod ogromnym wrażeniem researchu autorki, czuć tutaj prawdziwą pasję podróżnika, nawet nie przeszkadzały mi opisy zabytków. Fabuła jest prosta, nie ma pogmatwanych wątków, dzięki czemu można popaść w totalny relaks i wyłączyć myślenie.

"Uwielbiała ten moment, gdy skóra po raz pierwszy styka się z wodą. Jej ciałem zawsze wtedy wstrząsał przyjemny dreszcz. Działo się tak niezależnie od tego, jaka była temperatura wody i powietrzea. [...] Gdy się wynurzyła, czyła się wspaniaale, nic innego się nie liczyło. Tylko ona i morze."

Wielkim plusem tej książki są bohaterki, które od samego początku zdobyły moją sympatię. Dwie zwariowane dziewczyny, takie swojskie, radosne. Podobało mi się także to, że książka nie ma scen erotycznych. Niby mi nie przeszkadzają, ale mam wrażenie, że teraz w każdej historii jaką czytam musi być TEN moment, opisany ze szczegółami. Okazuje się, że książka o romansach wcale nie musi być pikantna, żeby była ciekawa.

"Maltańska przygoda" to połączenie kilku gatunków w jedno, które wraz z przepięknymi opisami przyrody, szczyptą miłości i ogromem słońca tworzą niezwykle ciekawą całość.

• Rezygnacja
  • DO PRZECZYTANIA ZESZYT
  • Egzemplarz recenzencki
  • PATRONAT MEDIALNY
  • Samodzielne
  • Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Maltańska przygoda