Karma nigdy nie gubi adresu

Okładka książki Karma nigdy nie gubi adresu Katarzyna Wit-Formela
Okładka książki Karma nigdy nie gubi adresu
Katarzyna Wit-Formela Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-10-03
2023-10-03

❓Czy wierzysz w karmę? Ja wierzę, a to opowiadanie jest tego świetnym przykładem!

Trzydziestoletnia Martyna startuje na stanowisko kierownicze. Odczuwa stres z tym związany szczególnie, że od samego początku przeraża ją ta wizja oraz odpowiedzialność. Gdy zostaje wytypowana do finałowej dwójki, współpracownicy próbują na nią naciskać z różnymi pytaniami. Przez to czuje się jeszcze gorzej i tym samym żali się swojemu partnerowi.

Wszystko jednak przelewa się w momencie, gdy widzi na własne oczy zdradę swojego chłopaka ze swoją przyjaciółką. Mężczyzna twierdzi, że zrobił to w dobrej wierze. Może i argument miał okej ale nie powinno się nigdy posunąc do takiego czynu, gdy się jest w związku i kocha drugą osobę. Mógł jej pomóc w zupelnie inny sposób. Wściekła Martyna pakuje się i wyjeżdża w Bieszczady. Tam spotyka swoją poprzednią miłość, która nie może o niej zapomnieć od tego czasu...

Historia mi się podobała. To krótkie opowiadanie zostało nasycone emocjami, zwrotami akcji oraz na końcu wszystko składa się razem i ma sens. Dzięki temu bardziej zrozumiałam dlaczego jest taki tytuł. Pióro autorki przypadło mi do gustu. Bohaterów jest idealna ilość i nie czułam się przytłoczona szybką akcją. Ona nadała charakteru i fabule i postacią. Coś czuję, że w niedalekiej przyszłości będę chciała do niego wrócić ☺️

"Przez lata próbowałam przypomnieć sobie nasz ostatni pocałunek, ale nie byłam w stanie. Bo przecież nigdy nie zakładamy, że akurat ten pocałunek będzie tym ostatnim. Kiedy jesteśmy w wieloletnim związku, nie przywiązujemy uwagi do pocałunków, dzieją się automatycznie. A przecież powinniśmy zawsze celebrować bliskość."

A dziś, nie ważne czy masz przy sobie ukochanego, ukochaną czy inną ważną osobę - celebruj bliskość.

Kolejne opowiadanie Kasi, które czyta się praktycznie samo.
Jest to historia Martyny, trzydziestokilkulatki, która stawia na siebie (w końcu) i chce powalczyć o stanowisko kierownika w firmie.
Życie pisząc różne scenariusze, ma dla niej coś innego. Kobieta odkrywa, że zdradza ją partner i postanawia zmienić jeszcze więcej i wyjechać do rodziców. Co dalej? Przeczytajcie!

Tu można dodać jedynie, że w życiu warto postawić na siebie i realizować swoje cele i marzenia. Więc jeśli szukacie bodźca to polecam poznać opowiadanie "Karma nigdy nie gubi adresu"

A dziś, nie ważne czy masz przy sobie ukochanego,...

• Magia Słów

Dodaj cytat z książki Karma nigdy nie gubi adresu