Dziewczyna strażaka

Okładka książki Dziewczyna strażaka Katarzyna Wit-Formela
Okładka książki Dziewczyna strażaka
Katarzyna Wit-Formela Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-05-17
2023-05-17

Weronika ma chłopaka, którego nie jedna kobieta mogłaby pozazdrościć. Ma wiele dobrych cech ale niestety jedną poważną wadę - pracę. Arek jest strażakiem, który każdego dnia wychodząc na zmianę naraża swoje życie dla innych. Od pewnego czasu mężczyzna dziwnie się zachowuje. Weronika czuje, że coś jest nie tak i gdy pyta o to Arka, on twierdzi, że spędza czas z kumplem na dłubaniu w samochodzie. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że całkowicie się na tym nie znają. Kobieca intuicja podpowiada Weronice, że nie może być na to obojętna. W końcu postanawia śledzić swojego chłopaka, który skrywa pewien sekret i nie pozwoli aby prawda wyszła na jaw. Przynajmniej nie teraz....

Pierwszy raz miałam styczność z piórem autorki. Podobał mi się styl, bohaterowie oraz sama fabula. Opowiadanie czyta się szybko, ciężko jest odłożyć przez pojawiające się pytania w głowie i chęć poznania natychmiastowych odpowiedzi. Intrygi i tajemnice dodają uroku temu opowiadaniu. Wszystko z czasem układa się w logiczną całość. Muszę przyznać, że końcówka sprawiła w moich oczach łzy... 🥹

Polecam! 🤭🎉

Jak się można po tytule domyślić - w tym opowiadaniu poznajemy historię Weroniki i jej chłopaka strażaka Arka. Główna bohaterka czuję, ze ich związek uległ zmianie i ma wrażenie, że Arek ją zdradza. Postanawia go śledzić, aby dowiedzieć się czy to prawda czy tylko domysły.
Jak potoczą się ich losy? Czy Arek naprawdę zdradza Weronikę?

Przepraszam, ale nie mogę Wam wszystkiego zdradzić.😬 Zapraszam do przeczytania 😉

Osobiście pierwszy raz czytałam opowiadanie. Akcja dzieje się szybko, bez zbędnych długich wyjaśnień i opisów wydarzeń.
Jednakże, czy mi się podobało? No nie wiem.. mam mieszane uczucia. Fabuła sama w sobie dobra, można by z tego zrobić dobrą książkę, dodając parę wątków i plot twistów, które dodałoby jej kolorytu.
Co mnie zniechęciło? Kreacja głównej bohaterki. Weronika zachowywała się po prostu dziwnie. Pomysły na jakie wpadała oraz specyficzny sposób realizacji tych pomysłów był dla mnie niezrozumiały.
Co prawda zakończenia opowiadania oczywiście się nie spodziewałam, i to bardzo wpłynęło na plus. Jednak reakcja głównej bohaterki na to zdarzenie była dość irracjonalna.

Jak potoczą się ich losy? Czy Arek naprawdę zdradza Weronikę?

Przepraszam, ale nie mogę Wam...

Różne zawody są bardzo niebezpieczne. W każdym przypadku może czyhać na nas niebezpieczeństwo. Tutaj w powieści mamy przytoczony temat strażaka i jego pracy, jaka jest bardzo niebezpieczna. Choć to literatura romantyczna to, co chce nam przekazać autorka łamie serce.

Weronika ma już poukładane życie, czyli mężczyznę, którego kocha i pracę. Czego może jeszcze jej brakować do szczęścia? Otóż Arkadiusz pracuje, jako strażak i jest to bardzo niebezpieczny zawód. Statystycznie, co jedna osoba w tym zawodzie ginie w pracy. Weronika każdego dnia bała się o swojego ukochanego. Od pewnego czasu Arkadiusz bardzo często wychodził do kumpla i brał nadgodziny. Kobieta zaczęła martwić się czy czasami nie jest to inny powód. Postanawia wraz z przyjaciółką dowiedzieć się prawdy.

Jaka okażę się prawda?

Co tak naprawdę ukrywa Arkadiusz?

Jak zakończy się ta historia?

Opowiadanie od pierwszych stron intryguje i wciąga a każde kolejne strony sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Język i styl jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć książki. Zakończenie jest inne niż się spodziewałam i spowodowało, że zakręciła mi się w oku łza.

„Dziewczyna strażaka” jest to opowieść o miłości i szczęściu, o które warto zawalczyć. W powieści jest powielony temat ciężkiego i niebezpiecznego zawodu. Czasami nigdy tak naprawdę nie wiemy, co przyniesie nam kolejny dzień. Cieszmy się z tego, co mamy.

🍂Recenzja🍂

Autorka: @katarzyna_wit_formela

Wydawnictwo: @wydawnictwomagiaslow
(współpraca barterowa)

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie.

🍂Cześć książkoholicy, dziś pogoda w Uk nie zachwyca, a u Was?

🍂Wpadam dziś do Was z recenzja opowiadania "Dziewczyna strażaka".
Opowiadanie czyta się szybko i przyjemnie chociaż samo zakończenie było zaskakujące i spowodowało, że się rozkleiłam.
Myślę, że to pozycja idealna żeby choć na chwilę się oderwać od wszystkiego.

🍂Główną bohaterką jest Weronika, której chłopak jest strażakiem,dziewczyna drży o jego życie przy każdej służbie.
Arek jest ideałem mężczyzny, czuły, ciepły, inteligenty i troskliwy, Weronika jest dla niego całym światem.
Parze sie układa do momentu, kiedy Arek zaczyna coraz więcej czasu spędzać ze swoim najlepszym przyjacielem. Weronika zaczyna podejrzewać go o zdradę.

Co odkryje Weronika?

🍂Moja ocena 6/10

🍂Recenzja🍂

Autorka: @katarzyna_wit_formela

Wydawnictwo: @wydawnictwomagiaslow
(współpraca barterowa)

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie.

🍂Cześć książkoholicy, dziś pogoda w Uk nie zachwyca, a u Was?

🍂Wpadam dziś do Was z recenzja opowiadania "Dziewczyna strażaka".

"Dziewczyna strażaka" mnie nie zachwyciła. Rozumiem, że to miało być krótkie i rozrywkowe, ale robienie idiotki z głównej bohaterki było słabe. Jej pomysły i sposób ich wykonania były tak głupie, że ja przewracałam oczami. Na szczęście jest to opowiadanie i nie trwało to długo, ale pisanie czegoś co od pierwszych stron jest oczywiste wydaje się być niepotrzebne. Doceniam jednak za pomysł, coś może nie poszło z przedstawieniem, ale zamysł na strażaka i zakochaną w nim dziewczynę ma potencjał. Na pewno zakończenie jest zaskakujące, to trzeba oddać autorce. Naprawdę się go nie spodziewałam. I może mi się nie podobało jako całość, ale myślę że znajdzie się grupa osób sympatyzująca z tą historią.

"– Zazdroszczę rodzicom, że mieli w sobie dość odwagi, by po pięćdziesiątce przenieść się z dużego miasta na wieś, gdzie życie toczy się tak spokojnie – stwierdziłam, podziwiając widoki za oknem."

A Ty jesteś #teammiasto czy #teamwieś? Ja lubię i to i to i chyba ciężko byłoby mi wybrać ostatecznie jedną opcję...

Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z takim samotnym opowiadaniem. Zawsze były to zbiory, które posiadały wspólny mianownik.
Ale zawsze musi być ten pierwszy raz, prawda?
Spotkanie było ciekawe. Pióro Autorki nie zawiodło, chociaż od początku wiedziałam jakie będzie zakończenie.

Główną bohaterką jest Weronika, której chłopak jest strażakiem. Czuły, troskliwy, przystojny, inteligenty - ideał.
Tylko praca stanowi mały problem, bo za każdym razem gdy mężczyzna ma dyżur, kobieta drży o jego zdrowie.
Kiedy Arek zaczyna więcej czasu spędzać poza domem "z przyjacielem" Weronika podejrzewać zdradę. I zrobi wszystko by odkryć prawdę. Jaka ona będzie? Przeczytajcie, by się przekonać.

Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z takim...

Czuły, troskliwy, przystojny czyli ideał mężczyzny. Taki jest Arkadiusz chłopak Weroniki, ale nawet ideał musi posiadać rysę, w tym przypadku jest to zawód . Z jednej strony jest duma i zaszczyt z pełnionego zawodu, a z drugiej strach i obawa czy powrocie cały. Tym właśnie jest bycie strażakiem.

Z biegiem czasu mężczyzna się zmienia, często bierze zmiany w pracy a wolny czas spędza z przyjacielem. Więc Weronika zaczyna go podejrzewać o zdradę, nawet posuwa się do spędzenia.
Jaka jest prawda?

Krótkie opowiadanie, które bardzo szybko się czyta, bo człowiek jest ciekawy co skrywa Arek i jak potoczą się losy pary. Nie będę nic więcej zdradzać tylko zachęcam do przeczytania, ale zakończenie mnie załamało.

Z biegiem czasu mężczyzna się zmienia, często bierze zmiany w pracy a wolny...

Złamała mi ta książka serce. Bardzo przejmująca.

Złamała mi ta książka serce. Bardzo przejmująca.

7.5⭐️

7.5⭐️

• Magia Słów
  • Kindla
  • Przewidywalna
  • Strażak
  • Literatura obyczajowa romans
  • Na szybko czytane

Dodaj cytat z książki Dziewczyna strażaka