Romeo i Julia

William Shakespeare Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Romeo and Juliet
Wydawnictwo SBM
szkoła twórczego czytania dramat klasyka literatury lektura opracowanie
Romeo and Juliet
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
szkoła twórczego czytania dramat klasyka literatury lektura opracowanie
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Pokazuje jak ogromną moc ma miłość mimo tragicznego zakończenia.

W pięć dni zakochali się, poślubili i zmarli. Szybko poszło. Tak średnio mi się podoba...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cała tematyka "miłości od pierwszego wejrzenia" wydawała się taka absurdalna. Wręcz śmieszna jak Romeo uprawiał simping pod balkonem Julii. Z perspektywy czasu jest to po prostu naiwne a wręcz szkodliwe. Po przeczytaniu tego nie powinno się wynosić jakichś fantazji o rycerzu na białym koniu a następnie szukać wrażeń tego typu u Sparksa czy Fielding.

Miłość od pierwszego...

Romeo i Julia ♡

Nieszczęśliwa historia Romeo i Julii autorstwa angielskiego poety Williama Shakespeara.
Monteki i Kapulet, dwa od wieków zwaśnione rody i historia pięknej, romantycznej miłości, która nigdy nie powinna się zdarzyć.
Miłość Romea i Julii – młodych kochanków pochodzących z różnych rodów.
Ślub, który jest potwierdzeniem wiecznego uczucia zakochanych, ma wróżyć...

Ogółem przepadam za twórczością klasyczną, a już w szczególności za twórczością Szekspira. Przeczytałem już jego kilka tragedii i wywarły na mnie spore wrażenie. Czasami miałem wrażenie, jakbym się z samym Szekspirem dobrze dogadywał. Było to ciekawe doświadczenie.
Romeo i Julia jest wśród wielu środowisk źródłem licznych żartów i kpin. Nigdy tego nie rozumiałem, jednak...

Niedoceniona, wspaniała opowieść, która w czasach Szekspirowskich była trochę... komedią ;) U nich model romantycznej miłosci nie był zbytnio chwalony.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Są ciekawe ilustracje, które pochodzą z książki "The plays William Shakespeare" (edited and annotated by Charles and Mary Cowden Clarke, London 1870).

Nie przeszkadza mi archaiczny język tłumaczenia z 1856 roku, gdyż to bardziej oddaje klimat dzieła z zamierzchłej epoki; są dobrze dobrane rymy.

Jest obecny humor, niektóre dialogi bawią człowieka; między innymi odpowiedź...

Dwoje bohaterów się zakochuje ich przeszkodą staje się nienawiść między rodzinami. Do czego się posuną, by na zawsze być razem?

Chyba wszyscy znają już tą historię nieszczęśliwej miłości. I w sumie dobrze, bo jest to dramat całkiem całkiem, chociaż Romeo i Julia mieli tam czternaście lat, widzieli się raz i od razu w sobie zakochali miłością szczerą i prawdziwą, chociaż nie mieli o niej pojęcia, a Romeo deklamował swoją miłość pod balkonem, nie wiedząc nawet, czy to Julia na nim stoi - w końcu było...

Książkę czytała przynajmniej dwa razy i cały czas zachwyca. Która kobieta nie chciałaby znaleźć takiego faceta jakim był Romeo? Szkoda tylko, że jest to tragedia i dwoje tak kochających się ludzi nigdy nie będzie mogło być razem.

39 567
    5 670