Romeo i Julia

William Shakespeare utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia) 131 str.
Romeo and Juliet
Maciej Słomczyński
Lektura z opracowaniem
Zielona Sowa
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Julia Romeo Werona scena balkonowa

Romeo and Juliet
Maciej Słomczyński
Lektura z opracowaniem
Zielona Sowa
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Julia Romeo Werona scena balkonowa

20142 ocen 884 opinii

Kup książkę

Opinie [1 033]

William Shakespeare zajmuje być może najważniejsze miejsce w światowej literaturze, temu genialnemu dramaturgu i poecie nie ma sobie równych do dnia dzisiejszego.

Niewiele jest informacji, które można by uznać za wiarygodne na temat historii stworzenia przez Szekspira jego nieśmiertelnego arcydzieła. Wiadomo, że fabuła, a nawet imiona bohaterów już figurowały w...

Niezwykle warta przeczytania. Po przeczytaniu zalecam zbadanie przestrzeni w świecie przedstawionym jako dopełnienie treści oraz tempo rozwoju akcji; jak wpływają na odbiór lektury.

O dziełach Szekspira można by się rozpisywać rozlegle i szczegółowo, lecz komu chciałoby się to czytać? Książka w fantastyczny sposób przedstawiona i przedstawiająca wciągającą historię. Choć w mojej opinii nie dorównuje ona chociażby "Hamletowi" bądź "Królowi Learowi" to z całego serca polecam każdemu!

Może to niestosowne, ale - tak bardzo uwielbiam film Zeffirellego.

Klasyka dramatu. Historia Romea i Julii jest pewnie wszystkim znana. Książka jest dobra, szybko się ją czyta, zawiera wiele wspaniałych cytatów.

No cóż... Najwidoczniej historie miłosne to nie moja bajka.

Kolejna klasyka dramatu za mna. Shakespeare jest moim ulubionym dramatopisarzem, przez co Romeo i Julia ma specjalne miejsce w moim sercu.
Ciezko jest mi byc, w tym momencie, osoba obiektywa. Moim zdaniem Romeo i Julia to wspaniay dramat, opisujacy emocje takie jak milosc, nienawisc, brak zrozumienia. Moim skromnym zdaniem, wiele ludzi, moze odczuc pewna wiez z bohaterami...

Kanoniczna historia miłosna, ktora - choć piękna - już mi się trochę "przejadła".

William Szekspir ma nosa do pisania poematów. Tytułowa para bohaterów - Romeo i Julia, z którą każdy się kiedyś gdzieś zetknął. Marzy mi się, by polecieć do Werony i zobaczyć ich piękny domek i ich balkon. Niestety, biorą ślub i dochodzi do przykrej rzeczy - nie powiem jakiej, bo nie chciałbym spoilerować. Jest romantyzm i tragedia w jednym - samo życie. Szkoda, że mało...

Momentami drażniąca, momentami urzekająca uniwersalna opowieść o miłości na miarę swoich czasów, zwierciadło epoki. Ponad wszelkimi odczuciami arcyważna i arcyklasyczna tragedia.

Dyskusje

37 368