Jeśli zostanę

Gayle Forman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Jeśli zostanę (tom 1) literatura młodzieżowa
If I Stay
literatura młodzieżowa
Hanna Pasierska
eschatologia duchy

Opinie [1 435]

Jakoś dla mnie mdła. Nie byłam w stanie przebrnąć do końca. Już lepiej obejrzeć film, moim zdaniem. Ale książka nie zaskakuje, trochę szkoda czasu. Są lepsze i tyle.

Pierwsze co widziałam to film i byłam bardzo zaciekawiona tym jaka jest książka. Jest świetna! Uważam, że każdy kto widział film musi koniecznie przeczytać tą książkę, ponieważ o wiele bardziej w niej widzę emocje, które kierują bohaterami.

Na półkach: , , , , , ,

Rozumiem, czemu ta książka kiedyś była hitem. I naprawdę nie jest zła, ale niestety spodziewałam się czegoś więcej. W zasadzie chodzi mi o to, że film był o wiele lepszy, mimo, że nie przepadam za aktorką, która gra Mię. Ekranizacja pociągała za sobą o wiele więcej emocji. Płakałam jak bóbr. Za to przy czytaniu książki - jasne, była smutna - ale nawet nie zaszkliły mi się...

Czytałam książkę, oglądałam film... Ta historia bardzo mnie wzruszyła. Dużo się mówi o śmieci klinicznej, ale nigdy sobie tego nie wyobrażałam w ten sposób. Książka porusza historie o życiu i śmieci. O śmierci, która wiele zmienia... Główna bohaterka wraca do wydarzeń ze swojego życia, walczy o to, by wybudzić się ze śpiączki i wrócić do żywych.

Wzruszająca i piękna książka, która skłania do refleksji. Porusza niecodzienny temat - świadomość osoby podczas śpiączki. Z pewnością sięgnę po drugą część.

Jakoś mnie nie poruszyła.

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Za każdym razem jak czytam to płaczę.

Książka z potencjałem, napisana przyjemnie czytającym się językiem. Czytelnik może łatwo wcielić się w główną bohaterkę dzięki narracji pierwszoosobowej. Dobra lektura na jesienne wieczory z gorącą czekoladą:). Polecam:)

Książka ma coś, co raz za razem, kiedy mam dół czytelniczy, mnie do siebie przyciąga. Przeczytałam ją już chyba 3 razy. Ilość stron i format książki sprzyja przeczytaniu jej w jeden dzień. Wzruszająca i tragiczna historia, po której ma się ochotę na przemyślenia i docenienie tego, co mamy.

Jest to dobra książka, ale nie porwała mnie. Były momenty wzruszające, ale nie mam zamiaru do niej wrócić

Dyskusje

16 938