Zostaw mnie

Data 1. wydania:
2016-09-06
Magdalena Witkowska
Prószyński i S-ka
choroba literatura amerykańska macierzyństwo małżeństwo odmiana losu powieść obyczajowa przebaczenie samotność stres ucieczka od życia życie codzienne
Leave Me
literatura obyczajowa, romans
Magdalena Witkowska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Czy masz ochotę uciec i wszystko zostawić?

2 Link do recenzji

Przejmująca historia kobiety, która musiała opuścić swojego męża i dzieci, by wyzdrowieć psychicznie i fizycznie, pozostawiając po sobie tylko list.

Główna bohaterka posiada wymarzoną pracę, męża i 2 dzieci, jednak wszystko się zmienia, kiedy długotrwały stres i zmęczenie wpływa na pracę serca. Kobieta przeżywa zawał i potrzebna jest operacja na otwartym sercu. Musi zadbać...

Książka bardzo mi się spodobała. Przyjemnie i lekko się ją czyta, chociaż porusza dosyć poważny temat poszukiwania siebie w zwykłej ale i często trudnej codzienności. Polecam jako krótką, przyjemną lekturę skłaniającej do przemyśleń.

Książka opisuje życie matki dwójki dzieci, która chce mieć wszystko zaplanowane i zrobione tak jak ma zapisane. W pewnym momencie Maribeth nie wytrzymuje tego wszystkiego, co przeszła po operacji i wyjeżdża miasta zostawiając dom z mężem i dziećmi. Bohaterka robi sobie wakacje sama aby się skupić na sobie i rzucić ten ciężar który otaczał, ją codziennym życiem. Moim...

Co za matka zostawia swoje dzieci bez słowa?!

Przyjemna lektura. Dobra dla zapracowanych matek kilkorga dzieci ;-)
I to nie postawa bohaterki jest najbardziej zastanawiająca, tylko jej najbliższych (przyjaciółki i męża).
Czemu uległa zmianie dopiero po ... i czy musiało wydarzyć się aż...

"Zatem nigdy nie wiadomo, co czeka na człowieka po drugiej stronie. Może to wcale nie jest aż takie straszne, że się nie wie. Może właśnie na tym polega życie."
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Czy perfekcyjna i idealna kobieta może namieszać w życiu wszystkich, jak nikt inny? Czy perfekcyjna Mama bliźniaków może się załamać i zostawić swoje dzieci?
Ta książka doskonale pokazuje, że...

Czy oglądaliście znany film Komedia małżeńska? Grali tam m.in.Kasprzyk, Englert, Dałkowska. Dlaczego pytam? Bo pierwsza część powieści tocząca się w Nowym Jorku przypomina żywcem fabułę tego polskiego filmu. Mamy tu bowiem wiecznie zabieganą dziennikarkę po czterdziestce wychowującą dwoje małoletnich bliźniaków, borykającą się z nieustannie nieobecnym w życiu rodziny mężem...

Gdy Twoje serce jest na wyczerpaniu, nadmiar obowiązków nie pozwala Ci normalnie żyć, a Twoi bliscy nie zauważają problemu. Co robisz? Po prostu odchodzisz, by na nowo dostrzec świat, poczuć zapach, by zacząć żyć.

Książka "Zostaw mnie" to dobra okazja na to, by "uciec", zatrzymać się w miejscu i wspólnie z bohaterką ustalić na nowo piorytety.

Jestem trochę rozczarowana, bo początek "Zostaw mnie" bardzo mi się spodobał. Rozumiałam frustrację bohaterki i było mi jej szkoda. Ale od drugiej części coś zupełnie zepsuło mi lekturę. Za dużo było chyba wspomnień, za dużo życia z dnia na dzień - działo się niewiele i miałam wrażenie, że autorka specjalnie przedłuża czas, w którym chce popchnąć akcję do przodu.
Szkoda,...

Od początku nie mogłam wczuć się w bohaterkę, mijały kolejne strony, a ja nie potrafiłam się utożsamiać z Maribeth, główną przyczyną tego była zbyt duża różnica wieku pomiędzy mną a bohaterką i zupełnie różne sytuacje życiowe. (Książkę wzięłam w ciemno myśląc, że Forman pisze jedynie młodzieżówki. Nic bardziej mylnego!) Wielki minus za narrację w trzeciej osobie, która...

Dyskusje

• 2018