If I Stay

Okładka książki If I Stay Gayle Forman
Okładka książki If I Stay
Gayle Forman Wydawnictwo: Speak Cykl: Jeśli zostanę (tom 1) Ekranizacje: Zostań, jeśli kochasz (2014) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Jeśli zostanę (tom 1)
Speak
2014-07-08
2014-07-08
9781909531239
Ekranizacje:
Zostań, jeśli kochasz (2014)

Książka bardzo mi się podobała. Pobudza do przemyśleń. Porusza temat miłości, która pokona wszystko. Także mówi o tym jak ważne w życiu są nasze pasje i należy je rozwijać. Porusza też temat wyborów życiowych i przekonuje do tego, że dobry wybór nie zawsze jest najłatwiejszy.

Przyjemna młodzieżówka

Przyjemna młodzieżówka

Książka bardzo przeciętna.

Książka bardzo przeciętna.

Znałam tę historię z ekranizacji, książka jest równie poruszająca, mocna. Wzruszyłam się parę razy w trakcie czytania, a naprawdę nie zdarza mi się to często podczas lektury. Przy oglądaniu filmów już tak, bo wzruszenie nasila odpowiedni podkład muzyczny, gra aktorska. Tutaj są tylko słowa na papierze, a jednak tyle emocji się w nich kryło. W całej tej historii.
Zastanawiałam się, co by było, gdybym znalazła się na miejscu Mii. To, co przeżyła, jest przerażające i druzgocące... Czy miałabym tyle siły, by żyć, gdy traci się najbliższych?
Mam wydanie zawierające drugi tom, jednak już po pierwszym chciałam zamieścić swoją opinię. Od razu zamierzam przeczytać prequel, by dowiedzieć się, co dalej z Adamem i jego dziewczyną.

Przejmująca i smutna książka.

Przejmująca i smutna książka.

Autorka w przejmujący i ściskający serce wyraz na ostatnich stronach książki pokazuje nam, że MIŁOŚĆ zwycięża nawet ponad ogromną stratę jakiej doświadczyła Mia

Piękna, romantyczna i bardzo smutna historia

Piękna, romantyczna i bardzo smutna historia

Kiedyś oglądałam film, który nie był jakiś wybitny i do książki zachęciło mnie to, że nie nagrali kontynuacji. Wiadomo, że przeczytam pierwszą część najpierw a dopiero potem poznam dalszy ciąg co mnie zaciekawił na filmie. Wcześniej naczytałam się dużo opinii jaka ta książka jest słaba i zgadzam się z nimi. Historia została tak opowiedziana, że nie dość, że nudna to jeszcze nic nie wnosi do życia. W tej książce więcej było opowiadanych randomowych wspomnień głównej bohaterki z rodziną niż opisów tego całego jej romansu czy myślami egzystencjalnymi co miało być według opisu. Moim zdaniem książka i sama ta historia miałaby potencjał, gdyby została dobrze przedstawiona, bo sam pomysł nie wystarczy, żeby napisać dobrą książkę. To jest jeden z tych przypadków co film jest lepszy, ale miejcie na uwadze, że na początku ostrzegałam, że nawet film nie był wybitny. Może druga część będzie lepsza.

IG tablica.ksiazkowa

,, Zostań , jeśli kochasz '' to historia o dziewczynie , która traci najbliższe sobie osoby i musi zdecydować czy zostać i żyć dalej czy przestać walczyć i umrzeć .
To trzeci raz kiedy czytałam tą książkę i za każdym razem podoba mi się tak samo bardzo . Była też jedną z pierwszych książek , z którymi zaczynałam przygodę z czytaniem , która trawa do dziś .
Wciąż mam sentyment i do książki jak i do filmu , które wspaniale się uzupełniają .
Historia może prosta , ale według mnie z głębszym przesłaniem .
Pokazuje , że nasze decyzje niekiedy bardzo trudne i bolesne mają ogromny wpływ na nasze dalsze życie oraz to co z nim zrobimy .

Wciąż mam...

Dawno się tak nie wynudziłam na książce. Historia w ogóle mnie nie porwała.

Dawno się tak nie wynudziłam na książce. Historia w ogóle mnie nie porwała.

• 2015
  • 2015