Wróć, jeśli pamiętasz

Okładka książki Wróć, jeśli pamiętasz Gayle Forman
Zwycięzca w plebiscycie 2015
Okładka książki Wróć, jeśli pamiętasz
Gayle Forman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Jeśli zostanę (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

Oficjalne recenzje i

Odejdź, jeśli zapomniałeś

Link do recenzji

672 324 37

Książka naprawdę mnie zachwyciła początek może i nie był zachęcający ale później akcja się pięknie rozkręciła

Jeszcze słabsze niż 1 część. Opowiedziane z perspektywy chłopaka, strasznie nudne. Nie rozumiem zachwytów.

Pozytywnie mnie zaskoczyła. Czyta ją się bardzo szybko. Zaskoczeniem jest to, że ta książka jest smutniejsza niż poprzednia cześć i jest prowadzona z perspektywy chłopaka głównej bohaterki. Bardzo dobrze jest zobrazowane to z jakimi problemami musieli się zmierzyć Mia i Adam aby wyjść z traumy jakiej doznali w poprzedniej części.

Całkiem dobra kontynuacja "Zostań, jeśli kochasz". Ogólnie książka fajna.

Wrócić? Czy wspomnienia z tamtego życia nie będą zbyt bolesne? Czy damy radę znów harmonijnie brzmieć? Czy znajdziemy wspólne A ?

Na półkach: , , , , , ,

CIERPIĄC PRZEZ FANÓW MILIONY

Czytając "Wróć, jeśli pamiętasz" bardzo się męczyłem. Męczył mnie nijaki styl prowadzenia pióra, bezbarwność postaci i ogólna miałkość. Brak w pozorowanych na odkrywcze myślach głębi, literackiego polotu. Autorka jedynie sygnalizowała problemy, nie wnikając w nie.
Dialogi są kolejnym słabym punktem, nie tworzą postaci, nie potwierdzają ich cech...

Muszę przyznać, że ta część o wiele bardziej mi się podobała niż poprzednia. Tym razem to główny bohater opowiada historie parę lat po wypadku Mii, jak nie mógł sobie poradzić z jej stratą. Poniekąd ta część mnie wzruszyła jak mocna może być więź i miłość dwojga ludzi.

Czytałam tę książkę niedługo po pierwszej części.
Już "Zostań, jeśli kochasz" było kiczowate i po prostu słabe, a ta część jednak ją przebiła. Książka nie jest długa, czyta się ją szybko, ale treść nie jest zbyt zachwycająca. Krótka scenka odnośnie równości i feminizmu była tak głupia i załamująca, że zastanawiałam się czy nie przestać czytać. Nie polecam.

Niestety w tym przypadku również jestem na nie. Może to nie mój styl powieści. Historia wydaje mi się po prostu błaha, płytka, taka zwyczajna i nic nie wnosząca . Ale co kto lubi.

Książka dość ciekawa. Opowada o dalszych losach Mii i Adama. Odnoszę jednak wrażenie, że pierwsza cześć miała w sobie "to coś", dobrym określeniem będzie: bardziej poruszająca. "Wroć jeśli pamiętasz" jest fajną pozycją, właściwie na jeden wieczór, jednak czegoś mi w niej zabrakło.
Mogę ją śmiało polecić osobie, która szuka czegoś "lżejszego" po przeczytaniu stosiku...

10 551
    4 792