A.G.E.N.C.Y. Project of doom

fantasy, science fiction
Manufaktura Słów
2021-05-20
2021-05-20

Hipnotyzująca. Tajemnicza. Przepełniona symboliką. Przyciągająca naszą uwagę niczym magnez. Taka właśnie jest historia zapisana na kartach książki Krzysztofa Braca „A.G.E.N.C.Y. Project of doom”.
Czym jest tajemnicza A.G.E.N.C.Y.? Czym jest projekt zagłady? Jakie moce zagrażają naszej cywilizacji? Te pytania zadawałem sobie podczas czytania książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Manufaktura Słów.
Autor w swym pisarskim zamyślę miał ciekawy pomysł. A swą koncepcję na jej zarysowanie w pełni wykorzystał, sprawiając, że moja czytelnicza uwaga była skupiona na odnalezieniu klucza do uzyskania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
„A.G.E.N.C.Y. Project of doom” to bez wątpienia książka, której nie sposób zaszufladkować w jednym gatunku. Mamy tutaj fantastykę. Znajdziemy mocne erotyczne akcenty, które rozbudzą naszą wyobraźnie. Dla mnie ważny był aspekt społeczny tej historii. Czy my sami potrafilibyśmy stawić czoła tajemniczym, nieznanym nam siłom? Bo chyba najtrudniejsza w takich sytuacjach jest całkowita nieznajomość „wroga”.
Mamy tutaj również ciekawie ukazany rys historyczny kościołów. Znajdziemy kilka ważnych, intrygujących akcentów dotyczących Adolfa Hitlera. Czy przejęcie „Włóczni Przeznaczenia” pozwoli mu, aby Aryjczycy objęli panowanie nad światem? Czy uda im się stworzyć „Tysiącletnią Rzeszę”?
Pewne jest to, że „A.G.E.N.C.Y. Project of doom” to książka przemyślania, ambitna, która swą historią sprawia, że jeszcze bardziej chcemy zgłębić wiedzę na temat kluczowych wydarzeń w dziejach naszej cywilizacji.
Krzysztof Brac napisał fabułę intrygującą, posiadającą magię, która sprawia, że powracać będziemy myślami do historii zapisanej na kartach „A.G.E.N.C.Y. Project of doom”. Na uznanie zasługuje nie tylko, to co stworzył autor, lecz również okładka książki, która tak samo jak zawarta w niej historia jest – Hipnotyzująca, tajemnicza, przepełniona symboliką, przyciągająca naszą uwagę niczym magnez.
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Manufaktura Słów https://manufakturaslow.pl/

O książce wiedziałam już jak powstawała, i wraz z upływającym czasem nie mogłam doczekać się kiedy wejdzie do księgarni. Autor żmudnie pracował by była idealnie napisana.
Często jest tak że jak zaczynam czytać książki już po paru stronach jest dla mnie nudna i ją porzucam, a tu przyszło miłe zaskoczenie.. Im więcej czytam tym bardziej mnie wciąga i chce więcej i więcej.. Bardzo płynnie się ją czyta..
Historie w niej zawarte są bardzo ciekawe i łączą się w spójną całość.. Bohaterowie mają charyzmę i ciekawe zdolności, a zarazem są bardzo ludzcy..
Gdy ja czytałam, wyobrażałam sobie jak bym tam była, świat z zupełnie innej strony... Mrocznej strony, magicznej strony, pięknej strony... I ta myśl, że jest ktoś kto nas obroni..

"Ciesz się seksem póki możesz". Wstawki w tej książce są też bardziej wyszukane zahaczając o Boską Komedię Dantego Alighieri. A to pierwsza. Pierwsze zdanie dobrze ją obrazuje - znajdziesz tu zwyczajnie wszystko co jest składowymi dobrej książki. Ponadto romans, kryminał, słowiański bestiariusz, szkołę Montessori, atak na konwój, uzbrojonych tajniaków i tytułową agencję A.G.E.N.C.Y. zwalczającą się nawzajem z Kręgiem oraz to co sam jeśli zechcesz przeczytasz. Wielbiciele broni palnej też znajdą coś dla siebie.
Nie zdziw się jeśli zauważysz, że to książka o X-menach (aachociaż nie dosłownie), w historię organizacji Kręgu wkomponowano Nowy Porządek i doszukano się jego powiązań i cech wspólnych z masonerią. Małe co nieco o Hitlerze, orgiach i aryjskiej rasie. Tak na marginesie to jeden z najciekawszych przewodników po sławnych kościołach jaki czytałem.
Reszta cytując jedną z postaci to "Tajemnica państwowa.". Zachęcam do lektury.

Dodaj cytat z książki A.G.E.N.C.Y. Project of doom