rozwiń zwiń
CzytNIKTomaszKosik

Profil użytkownika: CzytNIKTomaszKosik

BYTOM Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 7 godzin temu
1 275
Przeczytanych
książek
1 275
Książek
w biblioteczce
1 272
Opinii
5 620
Polubień
opinii
BYTOM Nie podano
Dodane| 1 ksiązkę
Strony www:
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

„Sekrety Białej. Chata” to trzecia część cyklu obyczajowo-historycznego. To trzecia książka Agnieszki Panasiuk, którą miałem przyjemność przeczytać. A teraz mam zaszczyt napisać, że jest to powieść, którą Czyt-NIK poleca! której Czyt-NIK patronuje! Autorka w najnowszej książce ukazuje historie I wojny światowej. A dokładnie opisuje mało znane wydarzenia, do których dochodziło na Podlasiu. Dziś dzięki tej książce możemy poznać losy mieszkańców, którzy w obliczu wojny zmuszeni zostali do ucieczki w głąb Rosji przed nadciągającymi wojskami niemieckimi.
Trzecie spotkanie z twórczością Agnieszki Panasiuk, to nie tylko ekscytująca czytelnicza wyprawa, lecz również lekcja historii. Historii, której nie powinno się zamiatać pod dywan, lecz przekazywać z pokolenia na pokolenie. Tak, aby pamięć o wydarzenia I wojny światowej nie zaginęła w gąszczu codziennych trosk. Niech ta lektura będzie dla każdego z nas możliwością zatrzymania się i spojrzenia na losy ludzi, którym wojenna rzeczywistość zabrała wolność, marzenia, plany. Niech ta książka będzie dla nas możliwością uszanowania wolności, którą dziś możemy się cieszyć.
Na kartach powieści „Sekrety Białej. Chata” poznajemy historię Zuzanny – mieszkającej w Warszawie projektantki. Praca, którą wykonuje jest zwieńczeniem jej zawodowych marzeń i aspiracji. Jednakże kobieta wyjeżdża na przymusowy urlop do Białej Podlaskiej. Tutaj zamierza rozliczyć się ze swoim dzieciństwem. Zuzanna wychowywała się bez matki, teraz pragnie podjąć życiowe, ważne dla siebie decyzje. Kobieta podejmuje się również rozbiórki kolejarskiej chaty, należącej do jej babci Walerki. Jak się okazuje chata, skrywa wiele demonów z przeszłości. Naznaczona jest historiami ludzi, którzy z powodu wojny zmuszeni byli do opuszczenia swoich domostw.
Nie ukrywam, że historia Zuzanny wzruszyła mnie do żywego. Przeszłość jej przodków dotknęła moich emocji, poruszyła mnie do głębi. Jak bohaterka tej powieści poradzi sobie z trudną historią przodków? Czy zdoła otworzyć się na miłość, która puka do drzwi jej serca? Jestem przekonany, że miłośnicy powieści obyczajowo-historycznych sięgając po tę książkę znajdą w niej historię, która poruszy ich serca. Znając twórczość Agnieszki Panasiuk, mogę zapewnić Was, że wybierając tę książkę, podejmiecie właściwą decyzję, z której będziecie zadowoleni.
„Sekrety Białej. Chata” to trzecia część cyklu. Wcześniej ukazały się „Sekrety Białej. Leśniczówka” i „Sekrety Białej. Kamienica”. Wszystkie te książki całościowo tworzą historie, które warto poznać. Tworzą obraz ludzkich losów dotkniętych wojenną zawieruchą. Historie Marysi, Doroty, a teraz Zuzanny już na zawsze pozostały w mym czytelniczym sercu. Będą dla mnie obrazem czasów naznaczonych trudnymi i bolesnymi doświadczeniami ludzi, którym wojna zabrała to, co najważniejsze – wolność, swobodę, marzenia. Niech książki Pani Agnieszki Panasiuk będą dla nas hołdem pamięci. A już na pewno są historiami dotykającymi najczulszych strun naszych emocji. Zdecydowanie polecam lekturę książek z cyklu „Sekrety Białej”.
Książka „Sekrety Białej. Chata” ukazała się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina

„Sekrety Białej. Chata” to trzecia część cyklu obyczajowo-historycznego. To trzecia książka Agnieszki Panasiuk, którą miałem przyjemność przeczytać. A teraz mam zaszczyt napisać, że jest to powieść, którą Czyt-NIK poleca! której Czyt-NIK patronuje! Autorka w najnowszej książce ukazuje historie I wojny światowej. A dokładnie opisuje mało znane wydarzenia, do których...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Jeśli w gronie thrilleromaniaków jest ktoś, kto narzeka na nudę, ktoś, kto twierdzi, że nic już nie jest w stanie go zaskoczyć, ktoś, kto uważa, że wyczerpano pomysły na wciągający thriller, niech uderzy się w pierś i sięgnie po najnowszą książkę Kamila Piechury. Czyt-NIK zapewnia Was, że jej lektura zapiera dech w piersiach. Dodam więcej, jestem przekonany, że „Era” jest zwiastunem nowej ERY polskiego thrillera. A Wydawnictwo Filia, Filia Mroczna Strona ponownie dowiodło, że ma nosa do wypuszczania w literacki świat książkowych perełek, które zasługują na miano NIK – Najlepszych Interesujących Książek.
Kamil Piechura stworzył historię, której atmosfera wsiąka we wszystkie włókna naszej czytelniczej wrażliwości, emocjonalności. Jak na rasowy thriller przystało, autor już od pierwszych stron stwarza w naszej wyobraźni poczucie grozy, które pulsuje z każdą przekładaną stroną. Pulsuje tak mocno, że w finałowej odsłonie otrzymujemy maksymalną dawkę emocji, które jeszcze długo dają się we znaki po zakończeniu lektury.
„Era” to zaproszenie do świata najnowszej technologii, która miała za zadanie ułatwić nam życie. Sprawić, że wszystko będzie łatwiejsze, doskonalsze. Lecz co się może stać, gdy okaże się, iż owa technologia zwróci się przeciwko swojemu stwórcy? Czy grozi nam wówczas zagłada i panowanie technologii nad ludźmi?
Kamil Piechura wykreował doskonałą historię. Stworzył bohaterów, którzy wpadają w pamięć już od pierwszych chwil. A poznanie Oliwiera Falka jest zapowiedzią ekscytującej przygody, którą autor zapisał na kartach swej najnowszej, drugiej książki. Choć jak sam przyznaje „Era”, była pierwszą powieścią, nad którą pracował.
Zatem wspomniany Falk na targach technologicznych w Hanowerze przedstawia owoc pracy swojego zespołu, którym jest ERA – tysiące linii komputerowego kodu, które mają w bardzo widoczny sposób zmienić oblicze naszej cywilizacji. Niestety wizja sukcesu ulega drastycznej zmianie w momencie, gdy dochodzi do morderstwa jednego z przyjaciół Falka, który jest również jednym z czołowych twórców systemu.
I tutaj do akcji wkracza Samuel Blom, tajemniczy komisarz, który zrobi wszystko, aby poznać personalia mordercy. Pytanie tylko, czy poradzi sobie z nowinkami technologicznymi? Przyznam szczerze, że takie połączenie thrillera, kryminału z najnowszą technologią jest bardzo dobrym prognostykiem na powiew świeżości, innowacyjności w polskiej literaturze gatunkowej. Myślę, że Kamil Piechura narzuca nowy nurt, podnosi poprzeczkę tak wysoko, że ja jako czytelnik będę z zaciekawieniem śledził twórczość pisarza. A jestem przekonany, że literackie podia czekają na to, aby uhonorować pisarza najwyższymi laurami.
Zatem niech „Era” zawita do Waszych domowych biblioteczek. Niech sprawi, że półka z NIK – Najlepszymi Interesującymi Książkami zyska na wartości, a Wasza wyobraźnia podczas czytania wejdzie w obszary, których dotychczas nie perforowała. Sięgnijcie po thriller Kamila Piechury i dajcie porwać się jego kreatywności, która zabierze Was do świata najnowszej technologii. Zdecydowanie polecam!
Książka „Era” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

Jeśli w gronie thrilleromaniaków jest ktoś, kto narzeka na nudę, ktoś, kto twierdzi, że nic już nie jest w stanie go zaskoczyć, ktoś, kto uważa, że wyczerpano pomysły na wciągający thriller, niech uderzy się w pierś i sięgnie po najnowszą książkę Kamila Piechury. Czyt-NIK zapewnia Was, że jej lektura zapiera dech w piersiach. Dodam więcej, jestem przekonany, że „Era” jest...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Żyję, czy to mało? Katarzyna Kachel, Marcin Łokciewicz
Ocena 9,4
Żyję, czy to m... Katarzyna Kachel, M...

Na półkach:

Kryzys zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży jest tematem wyraźnie zauważalnym w psychologii i psychiatrii w Polsce. Statystyki są druzgocące, a stan opieki pozostawia wiele do życzenia. Rzeczywistość nie pozostawia nam złudzeń, że jest jeszcze wiele do zrobienia do naprawienia w sferze specjalistycznej pomocy psychologicznej, terapeutycznej kierowanej do dzieci i młodzieży.
Na szczęście na mapie Polski jest miejsce, które daje nadzieję. Tym miejscem jest Zabór – miasto w województwie lubuskim. Miasto, w którym na ulicy Zamkowej 1 mieści się Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży. To tutaj opieką objętych jest osiemdziesiąt młodych osób, spośród których ponad połowa po próbach samobójczych. To ogromna skala, która powinna nam otworzyć oczy i uświadomić, z jakimi problemami boryka się współczesna młodzież. Ważne jest abyśmy zrozumieli te problemy i co jeszcze ważniejsze wiedzieli, jak pomóc osobom, które nie potrafią samodzielnie uporać się z bolączkami otaczającego ich świata.
Jestem przekonany, że książka „Żyję, czy to mało?” przychodzi nam z pomocą. Na jej kartach dziennikarka Katarzyna Kachel rozmawia z Marcinem Łokciewiczem – wychowawcą i arteterapeutą, który od dwudziestu pięciu lat pracuje w Zaborze. Opracował nieszablonowe metody terapeutyczne pracy z dziećmi, oparte na działaniach artystycznych i sportowych. Reportaż ten pokazuje nam jak ogromne znaczenie ma bliski kontakt z dziećmi. Mimo iż system skierowany ku pomocy dzieciom i młodzieży nadal kuleje, można wspierać najmłodszych w ich drodze ku lepszemu życiu. Ta książka jest wyrazem tego, że miłość, obecność, uważność na problemy współczesnej młodzieży może być receptą w procesie zdrowienia dziecka.
Niestety dziś dzieci często pozostawione same sobie, wpadają w sidła internetowego świata. Świata, który kusząc dostępnością, omamiając, wysysa emocjonalność z młodego człowieka. To sprawia, że po pewnym czasie nie potrafi on odnaleźć się w otaczającym świecie. Świecie, który przytłacza go tak bardzo, że nawet najmniejszy wydawałoby się nam problem, jest dla niego problemem nie do przeskoczenia. To pcha młodych ludzi do prób samobójczych. Jak czytamy w książce „Żyję, czy to mało?” Zabór jest miejscem dającym nadzieję. Miejscem, które może być doskonałym przykładem dla innych tego typu placówek, które powinny powstawać i pomagać najmłodszym pacjentom. To właśnie dzięki takiemu wsparciu mogą odzyskać wiarę do życia.
Marcin Łokciewicz w rozmowie z Katarzyną Kachel dzieli się z nami swoimi doświadczeniami z pracy wychowawcy i terapeuty. Przykłady, które opisuje mogą tchnąć nadzieję na poprawę jakości życia osobom potrzebującym pomocy. A każdemu z nas, czy to rodzicom, czy nauczycielom uświadomić skalę problemu. Rodzicom szczególnie powinna otworzyć oczy na uważność w dostrzeganiu problemów własnych dzieci, na umiejętność słuchania, rozmowy, bycia blisko. Bo ta bliskość często jest najważniejsza. Dlatego też ważne jest to, aby każdy z nas sięgnął po reportaż Katarzyny Kachel i Marcina Łokciewicza, dzięki któremu obudzimy w sobie uwagę na problemy dzieci i młodzieży.
Książka „Żyję, czy to mało?” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia na Faktach

Kryzys zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży jest tematem wyraźnie zauważalnym w psychologii i psychiatrii w Polsce. Statystyki są druzgocące, a stan opieki pozostawia wiele do życzenia. Rzeczywistość nie pozostawia nam złudzeń, że jest jeszcze wiele do zrobienia do naprawienia w sferze specjalistycznej pomocy psychologicznej, terapeutycznej kierowanej do dzieci i...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika CzytNIKTomaszKosik Kosik

z ostatnich 3 m-cy
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-27 23:09:36
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Chata na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-27 23:09:36
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Chata na
10 / 10
i dodał opinię:

„Sekrety Białej. Chata” to trzecia część cyklu obyczajowo-historycznego. To trzecia książka Agnieszki Panasiuk, którą miałem przyjemność przeczytać. A teraz mam zaszczyt napisać, że jest to powieść, którą Czyt-NIK poleca! której Czyt-NIK patronuje! Autorka w najnowszej książce ukazuje hist...

Rozwiń Rozwiń
Chata Agnieszka Panasiuk
Cykl: Sekrety Białej (tom 3)
Średnia ocena:
9.5 / 10
2 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-21 19:29:09
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Era na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-21 19:29:09
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Era na
10 / 10
i dodał opinię:

Jeśli w gronie thrilleromaniaków jest ktoś, kto narzeka na nudę, ktoś, kto twierdzi, że nic już nie jest w stanie go zaskoczyć, ktoś, kto uważa, że wyczerpano pomysły na wciągający thriller, niech uderzy się w pierś i sięgnie po najnowszą książkę Kamila Piechury. Czyt-NIK zapewnia Was, że ...

Rozwiń Rozwiń
Era Kamil Piechura
Średnia ocena:
7.8 / 10
18 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-20 23:33:20
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Żyję, czy to mało? na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-20 23:33:20
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Żyję, czy to mało? na
10 / 10
i dodał opinię:

Kryzys zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży jest tematem wyraźnie zauważalnym w psychologii i psychiatrii w Polsce. Statystyki są druzgocące, a stan opieki pozostawia wiele do życzenia. Rzeczywistość nie pozostawia nam złudzeń, że jest jeszcze wiele do zrobienia do naprawienia w s...

Rozwiń Rozwiń
2024-04-18 17:53:03
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Piekło sierocińca. Historia tajemniczych śmierci, zmowa milczenia i poszukiwanie sprawiedliwości na
10 / 10
i dodał opinię:

To nie może być prawdą!!! Niestety jest!!! To w głowie się nie mieści!!! Nie ma takich słów, aby opisać piekło, które przeżyły dzieci w Sierocińcu Świętego Józefa – miejscu, gdzie powinny być bezpieczne. „Piekło sierocińca” to reportaż napisany przez dziennikarkę Christinę Kenneally, która...

Rozwiń Rozwiń
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-14 11:37:08
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-14 11:37:08
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi na
10 / 10
i dodał opinię:

Podróże kształcą – to fakt niezaprzeczalny. Książki dostarczają cennej wiedzy – to prawda, której nie sposób kwestionować. A jeśli połączymy podróż z książką, otrzymamy cenną wartość. Dlatego dziś pragnę zaproponować Wam lekturę najnowszej książki księdza Witolda Kaweckiego pt. „Podróże po...

Rozwiń Rozwiń
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-12 11:35:52
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Koniec śmierci na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-12 11:35:52
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Koniec śmierci na
10 / 10
i dodał opinię:

„Koniec śmierci” to trzecia niestety ostatnia części niesamowitej trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Cixin Liu wzniósł się na wyżyny twórczej kreatywności w stworzeniu świata przepełnionego fantastycznymi doznaniami. Lektura tej książki jest jak zastrzyk pozytywnej energii, przepe...

Rozwiń Rozwiń
Koniec śmierci Cixin Liu
Średnia ocena:
8 / 10
2554 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-12 11:33:49
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Ciemny las na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-12 11:33:49
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Ciemny las na
10 / 10
i dodał opinię:

Po przeczytaniu książki „Problem trzech ciał” byłem tak zafascynowany tą historią, że bez zbędnej zwłoki sięgnąłem po drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. „Ciemny las” to drugie spotkanie z twórczością chińskiego pisarza Cixina Liu. Twórczość tego pisarza to dla mnie niesa...

Rozwiń Rozwiń
Ciemny las Cixin Liu
Średnia ocena:
8 / 10
3279 ocen
2024-04-11 21:30:06
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Moje lata z Janem Pawłem II. Prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu 1984-2006 na
10 / 10
i dodał opinię:

Jan Paweł II, dla mnie osobiście, jest osobą, której wiele zawdzięczam. Lecz nie zamierzam w tej recenzji pisać o sobie. Pragnę zachęcić Was do lektury książki „Moje lata z Janem Pawłem II. Prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu 1984-2006”. Choć tak naprawdę jestem przekonany, że sz...

Rozwiń Rozwiń
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-10 14:07:17
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Pustać na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-10 14:07:17
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Pustać na
10 / 10
i dodał opinię:

Każdy rok w literaturze przynosi kilka obiecujących debiutów. Ten, o którym mowa będzie w tej recenzji, jest tym, na który warto było czekać. Thriller i kryminał zyskuje nowe nazwisko, które jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Tytuł jest tak samo tajemniczy, jak historia za nim...

Rozwiń Rozwiń
Pustać Agata Zamarska
Średnia ocena:
7.1 / 10
116 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-04-10 14:06:00
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Polana na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-04-10 14:06:00
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Polana na
10 / 10
i dodał opinię:

Marcel Moss jest pisarzem, którego przedstawiać nie trzeba. Swym dorobkiem mocno wpisał się w polską literaturę. Z każdą książką zapewnia czytelnikom maksymalne doznania. Nie inaczej jest podczas czytania najnowszej książki autora. „Polana” to jakże mroczny kryminał, który trzyma nas w per...

Rozwiń Rozwiń
Polana Marcel Moss
Średnia ocena:
7.5 / 10
162 ocen

statystyki

W sumie
przeczytano
1 275
książek
Średnio w roku
przeczytane
159
książek
Opinie były
pomocne
5 620
razy
W sumie
wystawione
1 266
ocen ze średnią 10,0

Spędzone
na czytaniu
8 084
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
3
godziny
17
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]