Pierwszy stopień do piekła

Okładka książki Pierwszy stopień do piekła
Angelika Łabuda Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-06-18
2021-06-18

Na relaks super.

Na relaks super.

Typowy romans, ale przyjemnie się czyta. Taka odskocznia od problemów dnia codziennego

Hmmm. Mam pewien dylemat jeśli chodzi o tą książkę.
Potrafi wciągnąć czytelnika, ale jak dla mnie jest przewidywalna i mało wiarygodna.
Dlaczego? No cóż... Akcja trochę za szybko się rozgrywa.
Jednego dnia Adrianna i Theodore się przypadkiem spotykają (choć nie do końca...ale o tym sami przeczytacie), drugiego dnia idą do łóżka (w to jeszcze mogłabym uwierzyć), ale praktycznie od trzeciego dnia coś do siebie czują poza pożądaniem.
Dla mnie osobiście byłoby lepiej, gdyby fabuła powieści była trochę bardziej rozciągnięta w czasie, uczucie dojrzewałoby stopniowo.
Przeczytać jak najbardziej można, ale ta książka nie wyróżnia się niczym specjalnym co sprawiłoby, że na dłużej zostanie w mojej pamięci.

Hmmm. Mam pewien dylemat jeśli chodzi o tą książkę.
Dlaczego? No cóż... Akcja trochę za szybko się rozgrywa.

Na półkach: , , , , ,

Ważne to mieć ceł w życiu. Jednak czy miłość nie powinna być priorytetem?

Ważne to mieć ceł w życiu. Jednak czy miłość nie powinna być priorytetem?

Adrianna po zawodzie miłosnym postanowiła korzystać z życia i mężczyzn bez skrupułów. Bo skoro oni wykorzystują i ranią, czemu kobiety miałby tego nie robić.
Ari jest z zawodu dziennikarką, prowadzi swój program telewizyjny o show-biznesie. Kiedy oglądalność produkcji spada, musi przyciągnąć widzów dając im hot newsa.
Wraz z przyjaciółką Lily biorą na celownik Theodora Eastona, przyszłego prezesa Wolf Industries.
Młody, przystojny, bogaty, stanowi łakomy kąsek.
Jednak zadanie nie będzie proste gdyż Theo chroni swoją prywatność, nie udziela wywiadów, a sztab jego pracowników dba o jego nienaganny wizerunek w mediach.
Przypadek sprawia, że tych dwoje się spotka, wpadają sobie w oko.
Ari ukrywa prawdę o swoich planach względem niego.
Szybko dopadają ją wątpliwości - walczyć o posadę, czy wybrać uczucia?
A jeśli wybierze miłość to jak wyznać prawdę?

Wszystko się pokomplikuje , gdyż jak zawsze - kłamstwo ma krótkie nogi, a prawda wychodzi na jaw w najmniej odpowiednim momencie.

Jest to druga książka Angeliki, po lekturze jej debiutu pt. "Cassiano boss" wiedziałam, że sięgnę po kolejne książki.
Autorka ma bardzo lekkie pióro, dzięki czemu czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Powieść ma zaledwie 220 stron, nie jest na siłę rozbudowana, skupia się na relacji głównych bohaterów, brak zbędnych opisów. Rozdziały napisane są z perspektywy Teo i Ari co również mi się podoba.
Ta historia wciąga i intryguje. Jest romantycznie, namiętnie - opisy zbliżeń nie są wulgarne, oraz wzruszająco.
Przeczytaj i przekonaj się, że nie warto budować związku na kłamstwie.
Wyznanie prawdy choć czasem jest bardzo trudne, oczyszcza duszę i umysł, sprawia że żyje się lżej, nie warto z tym zwlekać gdyż z czasem, coraz trudniej wyplątać się z sieci kłamstw.

Polecam .

"Wystarczyło siedem pierwszych randek, by spotkać pierwszą i ostatnią miłość mojego życia"

Wraz z przyjaciółką Lily biorą na celownik Theodora...

Romans na naszym rodzimym rynku wlewa się drzwiami i oknami do fanek tego gatunku. Ja sama również bardzo chwalę sobie ten rodzaj literatury, bo zwyczajnie jest lekki i na każdą porę roku (okazję zresztą też). Wiadomym jest, że przy takim zapotrzebowaniu na różne historie, schematy się powtarzają, ale czy to źle? Zupełnie nie! Moje oko przyciągła książka od Angeliki Łabudy, która okazała się być zupełnie trafiona lekturą do czytania!

Adrianna stoi na rozdrożu. Ma problemy w pracy, ad o tego jest zagorzałą singielką, uważającą, że facet jest potrzebny do jednego. Mimo wszystko trafia się jednak okazja, gdzie kobieta może odbić się od dna. Problem się pojawia, gdy człowiek, który może uratować jej program telewizyjny, okazuje się być najbardziej idealnym partnerem dla niej. Co tu się wydarzy? Cała masa świetnych zwrotów akcji! Przede wszystkim dziękuję Autorce, że nie przeciągała struny i nie wiało nudą! Wszystko następowało po sobie składnie, lekko i tak jak powinno – nie było zbędnego mydlenia oczu opisami czy sytuacjami, które nie miały najmniejszego znaczenia.

Sama Ada od początku buduje swoją relację na kłamstwie. Choć nie, nie na kłamstwie, ale nie mówi ukochanemu o tym, czym się zajmuje i jak wygląda jej sytuacja zawodowa. Zaś Theo, to normalny facet, chociaż kilka razy poniosło go z imprezami, a jego przyjaciel za każdym razem ratuje go z opresji. Ta parka jest całkiem zacna. Podobało mi się, że ich relacja nie jest wymuszona, że trochę idą za instynktami. Prawdą jest, że oboje mają coś za uszami, więc nie ma stricte nie winnego w tej relacji.

Całościowo – bardzo dobrze się czyta, język Autorki jest prosty, lekki i przyjemny, idealny na popołudniowe czytanie. Angelika jest świadoma tego co tworzy, nie nudzi, nie rozwleka się jak flaki z olejem, nie truje niczym nauczyciel historii. Za to wielkie brawa. Lubię, gdy wszystko jest twardo, konkretnie i w logicznym porządku. Mnie taka historia odpowiada – na pewno będę czytać kolejne historie od Autorki, bo po prostu mnie zupełnie kupiła swoim debiutem 🙂

Uwaga to nie recenzja a moja opinia jako zwykłego czytelnika.
Książka obecnie ma notę 7.1 i bardzo pochlebne opinie.
Cóż... na pewno nie jestem jednym z tych pochlebców.

Zaletą książki jest to, że ma nieco ponad 200 stron i napisana jest bardzo prostym językiem przez co przebrnęłam przez nią ekspresowo.
Niestety bohaterowie nie mają charakterów, są wulgarni a dialogi są wręcz żenujące.
Książka ma odprężyć, dać emocje, pobudzić wyobraźnię. Tutaj nie dostaliśmy nic. Całość była słaba i niestety mam wrażenie że mamy coraz więcej takich nijakich wydań.

Uwaga to nie recenzja a moja opinia jako zwykłego czytelnika.
Książka obecnie ma notę 7.1 i bardzo pochlebne opinie.
Cóż... na pewno nie jestem jednym z tych pochlebców.

Niestety bohaterowie nie mają charakterów, są wulgarni a dialogi są...

Jak daleko posuniesz się, aby zdobyć to, czego pragniesz?

Życie pokazało jej, że nie trzeba grać uczciwie. Oszukana, zdradzona i wykorzystana postanawia, że będzie identycznie postępować z facetami.

Arianna to młoda, pewna siebie, ambitna dziennikarka, która prowadzi program śniadaniowy w nowojorskiej stacji telewizyjnej. Przez lata ciężko pracowała, by osiągnąć sukces, lecz wraz ze spadkiem oglądalności i popularności, jej kariera wisi na włosku. Musi ponownie przyciągnąć widzów, a zrobi to za pomocą nowego, gorącego tematu. Za priorytet obiera sobie przeprowadzenie wywiadu z przyszłym prezesem firmy Wolf Industrie.
Theodore Easton jest przystojnym milionerem, który wyjątkowo ceni swoją prywatność, ale też zbyt łatwo ulega pięknym kobietom i niejednokrotnie ściąga przez to na siebie kłopoty. Ariannę spotyka przypadkiem, gdy zderza się z nią przed biurowcem. Dziewczyna od razu wpada mu w oko, chce ją lepiej poznać. Z upływem czasu nawiązują bliską relację. Niestety mężczyzna nie wie, że został przez nią okłamany.
Co się stanie, gdy prawda wyjdzie na jaw? Czy Theodore będzie w stanie wybaczyć?

„Pierwszy stopień do piekła” to powieść pełna miłości, seksu, ale też zdrad, tajemnic i kłamstw. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Nie jest obszerna, zawiera niewiele ponad 200 stron. To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, ale na pewno nie ostatnie. Bardzo przypadł mi do gustu jej lekki styl. Książka posiada piękną okładkę, a opis zachęca do zapoznania się z wnętrzem. Fabuła należy do ciekawych, spójnych, wciągających. Występuje w niej motyw dziennikarki i bogatego biznesmena. Akcja utrzymana w odpowiednim tempie – nie trzeba czekać długo na rozwój wydarzeń, ale też nie zostajemy zbombardowani wszystkim od razu, płynie pojawiają się kolejne elementy. Muszę przyznać, że ciężko się od niej oderwać. Lektura tej historii sprawiła mi mnóstwo radości.
Postacie są bardzo dobrze wykreowane. Arianna to kobieta o silnym charakterze, która pomimo rzucanych kłód pod nogi idzie dalej przed siebie. Za wszelką cenę chce pozostać na swoim stanowisku w pracy, dlatego dopuszcza się małego kłamstwa, a to z kolei ciągnie za sobą następne niedomówienia. Jej postawa pod koniec mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Theodore to człowiek o dobrym sercu i wrażliwej duszy, który zbudował wokół siebie mur, by po raz kolejny nie zostać zranionym. Codziennie zakłada maskę na twarz, jest tajemniczy, a znajomości z kobietami traktuje niezobowiązująco. Arianna wprowadza do jego życia powiew świeżości. Budzi to, co dawno zostało uśpione.
Między bohaterami czuć wyraźną chemię, napięcie, pożądanie i pragnienie. Kiełkuje w nich nowe uczucie. Czy ma jednak szansę przetrwać? W powieści nie zabrakło pikantnych scen erotycznych. Przedstawione są one ze smakiem.
„Pierwszy stopień do piekła” pokazuje, że osoba zraniona, zdradzona nie zmienia się w człowieka bez serca. Ona tylko stwarza pozory zimnej, niedostępnej, a tak naprawdę nie chce po raz kolejny doświadczyć zawodu, bólu i rozczarowania. Woli nie przywiązywać się do nikogo, ma ogromny problem z zaufaniem i ciężko jej wybaczyć nawet najmniejsze kłamstwo.

Czy podoba mi się? Czy polecam? Świetna! Warto zwrócić na nią uwagę. Szkoda jedynie, że tak szybko się skończyła. Chciałabym więcej... Ari i Theo obdarzyłam dużą sympatią. Pozytywne postacie. Uważam, że każdy ma prawo się pogubić czy też upaść, najważniejsze, by później podnieść się, szukać odpowiedniej drogi i nie popełniać tych samych błędów. Na koniec chciałam dodać, że powiedzenie „kłamstwo ma krótkie nogi” sprawdziło się również w przypadku naszych bohaterów. Polecam!

Jak daleko posuniesz się, aby zdobyć to, czego pragniesz?

autor:Angelika Łabuda
Tytuł : Pierwszy Stopień do Piekła
Dla Niego Warto Zgrzeszyć .

Wzruszająca historia kobiety dążącej za wszelką cenę by udowodnić rodzicom swoją wartość jako człowiek i jako człowiek odnoszący sukcesy w życiu prywatnym i Zawodowym .... Bogatym nie zawsze jest łatwo żyć , nigdy nie wiadomo komu zaufać ,kto jest szczery , kto czuje w tym interes .

Książka pełna prawdy o każdym człowieku pełna prawdziwej miłości .Ale też łez i kłamst które doprowadzają do końca a zarazem początku ....Polecam przeczytać i poznać losy młodych bohaterów

autor:Angelika Łabuda
Tytuł : Pierwszy Stopień do Piekła
Dla Niego Warto Zgrzeszyć .

Wzruszająca historia kobiety dążącej za wszelką cenę by udowodnić rodzicom swoją wartość jako człowiek i jako człowiek odnoszący sukcesy w życiu prywatnym i Zawodowym .... Bogatym nie zawsze jest łatwo żyć , nigdy nie wiadomo komu zaufać ,kto jest szczery , kto czuje w tym interes...

!!!Recenzja!!!

Kłamstwo ma krótkie nogi, to powiedzenie jest znane nam od dawna, ale i sprawdza się dość często. Pół biedy, gdy ktoś to robi w dobrej wierze i końcowe efekty przynoszą pozytywne rezultaty. Inaczej, gdy ktoś z każdym dniem pogłębia się w danej obłudzie, a prawda przynosi katastrofę i cały świat osoby okłamywanej legnie w gruzach. Nie zawsze osoba skrzywdzona będzie potrafiła kłamcy wybaczyć.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Ariannę, młodą dziennikarkę prowadzącą swój program o ludziach z show-biznesu. W pewnym momencie jej kariery nastąpił kryzys oglądalności i dziewczyna została zmuszona do szukania, jak najprędzej gorącej sensacji, gdyż w przeciwnym razie będzie zmuszona zamknąć program i przez to wyląduje na bezrobociu. Przypadkiem wpadła na informację, jakoby nowym prezesem Wolf Industries miał zostać Theodore Easton słynący z różnych kompromitujących afer z jego udziałem. Arianna wie, że to jej jedyna szansa, jednakże Theo słynie z tego, iż unika dziennikarzy, a wszystkie afery szybko znikają z życia publicznego. Po nieudanych próbach kontaktu Arianna postanawia osobiście spotkać się z Eastonem. Na skutek przypadku Theo wpada na dziennikarkę i od razu wpadają sobie w oczy. Niestety Arianna stwierdziła, iż jest tylko asystentką głównej prowadzącej, która chce doprowadzić do wywiadu z jego udziałem. Między dwojgiem nawiązuje się dość ognista relacja. Jakie efekty przyniesie kłamstwo Arianny? Kto przyczyni się do odkrycia prawdy? Co dalej z Theo i Arianną? Jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Pierwszy stopień do piekła” autorstwa Angeliki Łabudy.

Zdrada

Przykład obojga głównych bohaterów daje do zrozumienia, iż człowiek, który niegdyś został zdradzony przez partnera, potem staje się nieufny i raczej ciężko jest ponownie mu zaufać innej osobie. Bohaterowie woleli korzystać z niezobowiązujących znajomości, aniżeli na stałe się z kimś związać Nie jest to efekt ich oziębłości, czy wyrachowania, tylko po prostu w takich relacjach nie odczuwali strachu przed kolejnym: rozczarowaniem, bólem i upokorzeniem. Owe przykłady ukazują, iż takim osobom z czasem znacznie trudniej przychodzi wybaczenie innym, choćby najmniejszego kłamstwa, a co zrobi Theo, gdy dowie się, iż jego przyszłość wisi na włosku przez kłamstwo osoby, której po wielu latach zaufał? To już zobaczycie sami w książce, ale musicie być gotowi na szereg różnych emocji z tym związanych.

Odczucia

Zdecydowanie jestem zaskoczony książką, gdyż okazała się przyjemna w odbiorze i co rzadko spotykane autorka przy tymże gatunku nie boi się nazywać rzeczy po imieniu, nie zastępuję ich jakimiś gładkimi zwrotami, tylko pisze jak należy, tak jak często mówi się potocznie określając niektóre części ciała i pewne czynności. Właśnie w przypadku mocnych książek z gatunku romans/erotyk, takie zwroty są na miejscu w przeciwieństwie do dość licznych przypadków, gdzie w erotyku są używane określenia pasujące raczej do powieści obyczajowych lub delikatnych romansów. Dodatkowo zawarte przesłania w książce jeszcze bardziej podnoszą jakość książki i dają nam poczucie, iż dane problemy dotyczą też zwykłych ludzi.

Podsumowanie

Książkę czyta się dość szybko i płynnie. Musimy być przygotowani na mnogość różnych emocji, w tym: śmiech wywołany komicznymi scenami zwłaszcza na początku pozycji, smutek, podniecenie, a także napięcie przy dość szybko komplikującej się sprawie dotyczącej kłamstwa. W przypadku tej pozycji akcja toczy się dość szybko i nie ma w niej, jakichś przesadnie długich opisów. Okładka pasuje do treści i skupia wzrok czytelnika, gdyż iście piekielny napis jest wspaniałym połączeniem z namiętnym zbliżeniem się do siebie młodej pary na ciemnym tle. Gorąco polecam książkę fanom ognistych historii miłosnych z pewnym przesłaniem w tle, jakim w tym przypadku jest to, że mamy się wystrzegać zdrady i kłamstw bo to często ma tragiczne skutki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Angelice Łabudzie oraz Wydawnictwu Waspos.

!!!Recenzja!!!