Żołnierz mafii

Okładka książki Żołnierz mafii Julita Sarnecka
Okładka książki Żołnierz mafii
Julita Sarnecka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Sekrety mafii (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Sekrety mafii (tom 2)
NieZwykłe
2021-06-09
2021-06-09
literatura polska romans mafijny

Misha od zawsze się wyróżniał. Często nazywany odmieńcem, pomimo tego, to nie przeszkodziło mu by zostać najlepszym żołnierzem rodziny Santini. Oraz po uratowaniu życia Vincenta, został jego najlepszym przyjacielem. Historię Vincenta możemy poznać w pierwszej części sekretów mafii, "Capo".
Świat nie mógłby funkcjonować normalnie gdyby nie było kobiet. One potrafią jak nikt inny zawrócić mężczyznom w głowach. Eilis, bliska przyjaciółka Klary zakochała się z wzajemnością w Mishy. On aby ją chronić i nie wciągać do świata mafijnych porachunków robi wszystko aby ja odtrącić. Jednak gdy spotyka Eilis z innym mężczyzną nie panuje nad sobą, zżera go zazdrość. Kim jest tajemniczy mężczyzna? A w szczególności kim jest dla Mishy?

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Książkę przeczytałam bardzo szybko. Zaciekawiła mnie już od pierwszej strony wciągając w wir mafijnych porachunków, niedopowiedzeń, zemsty, miłości oraz szukania właściwej drogi. Historia Mishy i Eilis nie jest kolorowa. Mężczyzna już jako dziecko został skrzywdzony, podrzucony pod drzwi domu dziecka jak przedmiot. Od najmłodszych lat był sam i musiał walczyć o życie. Mierzył się z różnymi okropnościami, został zahartowany na twardego, bez skrupułów i emocji mężczyznę na którego jedynie wpływ miała Eilis. Kobieta już sama nie wie jak ma postąpić, zagubiła się w tym wszystkim.

Książka nie tylko potrafi oczarować, ale również potrafi przyprawić o dreszcze i szybsze bicie serca, wzbudzić multum emocji i zabrać czytelnika na przejażdżkę rollercoasterem. Nie zabraknie tajemnic, które będą się wyjaśniać z każdą kartką, brutalności oraz miłości dla której człowiek jest zdolny poświęcić wiele. Zakończenie zaprasza do sięgnięcia po kolejną część.

Zdarzyło Wam się czytać serie, do których już od pierwszej książki mieliście mieszane uczucia ale jednak sięgaliście po kolejne tomy chcąc przekonać się czy będzie lepiej?
Ja miałam tak przy serii „Sekrety mafii” autorstwa Julity Sarneckiej.
Bardzo ciężko odnieść mi się do tej serii. Z jednej strony wydawała mi się ciekawa, akcja nie zwalniała tempa, działo się w niej dużo (momentami może właśnie zbyt dużo). Przedstawione zostało coś więcej niż samo życie w przestępczym świecie, ale również ciężkie i życiowe doświadczenia bohaterów - tutaj faktycznie autorka postarała się aby wykreować mocną przeszłość postaci, która osobiście na mnie zrobiła spore wrażenie. Postacie były wyraziste, charakterne. Duży plus za silne, nieugięte i zdecydowane kobiety. Z drugiej strony jednak wydawało mi się, że wszystko jest napisane na „jedno kopyto” - ciągłe porwania, uprowadzenia, niewyjaśnione sytuacje, zbyt wielkie zbiegi okoliczności jeśli chodzi o powiązania pomiędzy bohaterami. Po drugiej części zaczęło się to już robić monotonne i mogło się przejeść. Kolejną rzeczą, przez którą moja ocena jest zaniżona to niezbyt dojrzałe dialogi pomiędzy bohaterami, sceny erotyczne jak i rozwijające się relacje. Choć z pozoru niby wszystko z serią w porządku to jednak im dłużej się nad nią zastanawiam to zabrakło mi w niej jakiejś autentyczności. Niemniej jednak kiedyś sięgnę jeszcze po coś z twórczości autorki jeśli pojawi się coś nowego.

Ja miałam tak przy serii „Sekrety mafii” autorstwa Julity Sarneckiej.

Tak jak pierwsza część utrzymana na tym.samym.poziomie, świetna intrygująca pełna tajemnic. Jedynie czasami główna bohaterka doprowadzała mnie do szału 😏

2004

Rewelacyjna i bardzo wciągająca historia związku Mishy i Eilis.
Misha to zabójca prawa ręka Vincenta, oddany przez rodziców do domu dziecka , który domem dziecka był tylko z nazwy, a szkolono tu dzieci na zabójców dla mafii. Dlatego wie, że nie powinien zawracać głowy żadnej kobiecie. A jednak gdy poznaje Eilis chce się nią opiekować, bo wyzwala w nim nieznanego dla niego uczucia. Nie wie co to miłość, bo w swoim życiu nigdy jej nie zaznał.
Eilis nie szuka przygód , chce stałego związku , gdy spotyka Mishe jest nim zauroczona i wie, że to właśnie on jest tym mężczyzna jej zycia.
Często się spotykają, ale nie sypiają ze sobą. Ich relacje opierają się na gorących scenach pożądania i pieszczotach.
W pewnym momencie Misha zdaje sobie sprawę, że naraża Eilis na niebezpieczeństwo i zrywa z nią a ona zaczyna się spotykać z Maksimem, który jej się podoba, ale nic do niego nie czuje.
Kim jest tajemniczy Maksim, jakie są jego powiązania z Mishą i rosyjska mafią dowiadujemy sie bardzo powoli.
Ta powieść to petarda. Szybka i pełna emocji która pokazuje prawdziwe oblicze mafijnych porachunków, walkę o władzę a także o miłość.
Autorka nie zapomniała też o bohaterach z poprzedniej części, którzy mają duży udział w opowiedzianej historii.
Postać Mishy i jego smutne dzieciństwo chwytają za serce , jego walka z samym sobą, lojalność do swojego capo która prowadzi do serii dramatycznych wydarzeń nie tylko w Nowym Orleanie ale również w Moskwie .
Bardzo podobała mi się ta powieść od której ciężko się oderwać. Świetnie wymyślona intryga, świetni bohaterowie i historia która porywa. Polecam.

Rewelacyjna i bardzo wciągająca historia związku Mishy i Eilis.

Misha jako dziecko został oddany przez ojca do miejsca, o którym nawet nie śnił. Nie wiedział, że znajdzie piekło na ziemi. Dodatkowo był „inny” niż wszyscy i z tego powodu rówieśnicy szykanowali z niego, ale nauczył się z tym żyć. To miejsce, to piekło wydobyło z niego mroczne cechy dzięki którym stał się oddanym żołnierzem rodziny Santini. Stał się również oddanym przyjacielem oraz prawą ręką Vincenta. Jak do tego doszło? Jako dziecko Misha uratował Vincenta przed porwaniem, zabił i nie miał wyrzutów sumienia. W tamtej chwili opuścił miejsce, do którego oddał go własny ojciec aby przyłączyć się do Santini. Wszystko było lepsze niż tamte piekło.
Podczas służby u Vincenta Misha poznaje Eilis- przyjaciółka Klary. Od razu widać, że wpadają sobie w oko, ale Misha wie, że nie powinien i nie może narażać na niebezpieczeństwo dziewczyny mimo że nie potrafi być dla niej obojętny. Chcąc chronić dziewczynę zrywa znajomość, ale Eilis nie potrafi odpuścić. Nie chce aby ktoś za nią podejmował decyzje…
Po tygodniowym zerowym kontakcie od Mishy, Eilis postanawia wybrać się do klubu i tam poznaje przystojnego mężczyznę (Maksim),który nie ma zamiaru odpuścić sobie kontaktu z Eilis…
Misha nie jest zadowolony, że koło cudownej Eilis kręci się inny mężczyzna (Maksim) w dodatku ma czelność ją dotykać. Z czasem na światło dzienne wychodzą tajemnice z życia Mishy, które postawią go przed trudnym wyborem, a pojawienie się Maskima nie było wcale przypadkowe.

Kontynuacja serii sekrety mafii. Bardzo się cieszę, że w tej części autorka nie zapomniała o dalszych losach Vincenta i Klary, które przewijają się w tle historii. Autorka kolejny raz postawiła na tajemnice, a intrygi dopełniały ten wątek. Misha to seksowny dosłownie zabójczy mężczyzna, ale zachowuje się jak pies ogrodnika i chyba to też trochę sprawia, że jesteśmy ciekawi co wyjdzie z tej relacji między nim, a Eilis.
Eilis to fajna dziewczyna, ale zdecydowanie jeszcze nienauczona życia w niebezpiecznym świecie, ale nie ma nikogo oprócz Klary. W pewnych momentach była lekkomyślna, ale zdaje sobie sprawę, że miała w tym jeden cel, a był nim Misha i jego uwaga. My kobiety chyba potrafimy zachowywać się delikatnie mówiąc lekkomyślnie gdy podoba nam się jakiś facet ;) Autorka kolejny raz nie postawiła na gorące sceny łóżkowe, lecz na sceny pełne pożądania i intymności, które idealnie uzupełniają całą historię. Tom „Żołnierz mafii” zdecydowanie bardziej mi się podobał niż „capo”, a przeczytanie kolejnego tomu spod pióra autorki to czysta przyjemność. Epilog wprowadza nas do kolejnego tomu z serii, ale również cały ten tom już nam podsuwa kolejne postacie z serii sekrety mafii.

Tytuł: Żołnież mafii
Autorka : Julita Sarnecka
Wydawnicrwo: Niezwykłe
Seria: Sekrety mafii

Misha jest najlepszym żołnieżem rodziny Santini. Jest również przyjacielem Vincenta. Został wychowany bez rodziny, na zabójcę jest on jednym z najlepszych w tym fachu. Pozbawiony uczuć inny od wszystkich. Swoją przyjaźń u Vincenta zyskał przez to, że uratował go przed porwaniem. Nie ma on słabych punktow jest twardy i bez uczuć, do czasu aż na jego drodze staje Eilis przyjaciółka Klary. Jednak stara się on walczyćz uczuciem i zemrwa znajomość ze względu na to jak wygląda jego życie i to jak działa mafia. Uważa, że postępuje właściwie a utwierdza go w tym spotkanie Eilis w towarzystwie innego mężczyzny. Mężczyzna nie jest nikim obcym dla Mishy.

Eilis jest osobą wrażliwa, poukładana i rozsądna. Chodź jest również marzycielką, śni ona o księciu na białym koniu i spotyka księcia ale ciemności.
Są jak ogień i lud, jak słońce i księżyc, poprostu przeciwieństwa ale jak to mówią przeciwieństwa się przyciągają, tak jest i w tym przypadku. Czy Misha zarezykuje i da im szanse? Czy Eilis zawalczy o swoją miłość?

Książka jest superowa czyta się ją na jednym wdechu. Poprostu jak się zacznie nie można się oderwać. Jest bardzo przejrzyście napisana. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika i do ostatniej strony trzymać w napięciu i zaciekawieniu.

"Potrzebuję cie. Przy tobie staje się lepszym człowiekiem. Trzymasz moje demony w garści, nie pozwalając im wydostać się na zewnątrz".

Tytuł: Żołnież mafii
Autorka : Julita Sarnecka
Wydawnicrwo: Niezwykłe
Seria: Sekrety mafii

8,25/10
O jeju, jak mi się ta książka podobała! Przez cały czas miałam uśmiech na twarzy, a Mishę polubiłam jeszcze bardziej niż w tomie pierwszym. Bardzo podoba mi się lekkie pióro autorki i to, że nie pisze nic "na siłę". Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć, iż jest bardzo przewidywalna. Ale - bądźmy szczerzy - która książka nie jest? :) Epilog zachęcił mnie do jak najszybszego kupienia trzeciego tomu. Polecam bardzo!

8,25/10

Polecam

Super książka wszystko pięknie napisane poprostu nie mogłam się od niej oderwać 😍super naprawdę polecam i napewno będę jeszcze nie raz czytać książki tej autorki ❤️

szczerze to się zanudziłam. Mialam wrażenie jak bym czytala o bandzie małolatów bawiących się w mafię.

• Przeczytane 2021
  • Mafia