Prowincja grzechu

Okładka książki Prowincja grzechu Monika Magoska-Suchar
Okładka książki Prowincja grzechu
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2021-06-16
2021-06-16
literatura polska współczesna erotyk

mój red flag jest taki że to przeczytałam, trauma zostanie na zawsze ale te plot twisty zasługują na oklaski (aż mi wstyd że to czytałam)

Do małej miejscowości, Piwnicznej, przybywa nowy ksiądz. W miasteczku robi się niemałe poruszenie, zwłaszcza w żeńskiej społeczności. Ksiądz Javier jest Hiszpanem z polskimi korzeniami, a jego wygląd i styl życia bardzo różni się od zwykłych księży. Nawiązuje bardzo grzeszne relacje z pięcioma parafiankami.

Już sama okładka książki nie zbyt mi się podoba, nie lubię okładek z gołymi klatami czy innymi częściami ciała czy to mężczyzn czy kobiet.

Ale okazało się, że jednak i treść nie jest dla mnie. Jednak takie typowe erotyki nie są dla mnie, chociaż może bardziej jest problem w tym, że słuchałam ją jako audiobook 🤔 A często słucham na spacerach i nie zawsze czułam się komfortowo gdy pojawiały się sceny erotyczne. Może gdybym czytała tę książkę w domu, odebrałabym ją inaczej?

No cóż jak dla mnie za dużo seksu, ale powinnam się z tym liczyć skoro wybrałam taką książkę.

Ale za to lektorka bardzo mi się podoba. Niesamowicie wczuwała się w role bohaterek i jak dla mnie to jedyny plus tej książki.

Już sama okładka książki nie zbyt mi się podoba, nie lubię...

Na początku książka bardzo ciekawa i intrygująca, jednak im dalej w las tym stawała się coraz bardziej przerysowana, mało wiarygodna i przewidywala. Sam motyw jest niezwykle intrygujący, a sceny seksu podnoszą temperaturę w pokoju o kilka stopnii. Autorka jest bardzo śmiała w pisaniu, co jest bardzo rzadko spotykane, nawet w literaturze erotycznej. Jednak momentami brakowalo mi odrobiny subtelności, nieśmiałości i oporu. Główny bohater opowieści emanuje seksem i dominującą aurą, tak, że nawet najbardziej oporne bohaterki mają ochotę z nim zgrzeszyć. Nie poznajemy w żaden sposób jego ani jego historii, jest raczej bohaterem drugoplanowym. Główne skrzypce odgrywają tu omamione przez niego kobiety. Zdecydowanie jest to opowieść o drzemiącej w każdym z nas żądzy i tym, że pozory mogą mylić. Czy polecam tę książkę, raczej nie, są bardziej interesujące pozycje.

📖Nie jest to pierwsza książka @mmsuchar_autorka, którą przeczytałam, ale jestem zaskoczona zarówno fabułą jak i bohaterami. Uwaga!!! Nie wszystkim może przypaść do gustu. Po pierwszych stronach miałam wrażenie, że trafiłam na komedie erotyczną - bardzo się pomyliłam... Niewątpliwie jest to dość mocny erotyk, ale ma też bardzo mocny przekaz. Jaki musicie odkryć już sami.
Akcja rozgrywa się w małej prowincjonalnej miejscowości. Niewątpliwie autorce udało się oddać obraz jego mieszkańców. Bohaterkami jest pięć kobiet, różnią się statusem społecznym i charakterami a łączy je ze sobą jedna postać "ksiądz".

Poznajmy w skrócie bohaterów:
➡️ Sandra Orłowska - kobieta pracująca w nocnym klubie i samotna matka, która uciekła od byłego partnera.
➡️ Łucja Wiśniewska - matka piątki dzieci, która kreuje się na perfekcyjną panią domu.
➡️ Maria Zaborska - zaniedbana z wyglądu, wdowa po policjancie, pracuje jako gospodyni na plebanii.
➡️ Weronika Dłużyńska - zaniedbana nauczycielka miejscowej szkoły, która skrywa tajemnice. Wścibska i zawsze dobrze poinformowana.
➡️ Izabela Łączyńska - kobieta z klasą, dbająca o swój wygląd, którą zaniedbuje mąż.
➡️ Javer Arevalo (ksiądz) - nowy proboszcz w parafii o hiszpańskich korzeniach. Dobrze zbudowany i charyzmatyczny. Nijak nie pasuje do wykonywanej profesji.
Mężczyzna ten wie jak zaskarbić sobie przychylność żeńskiej społeczności miasteczka. Tylko po co???

📖 Jest to świetna pozycja, która od pierwszej do ostatniej strony dziwi i intryguje. Nie sposób jej jednak odłożyć na bok i o niej zapomnieć. Czytając zastanawiasz się nad motywacją bohaterów i ciekawość zżera jaki finał będzie miała historia tych pięciu kobiet. Mimo, że każda z nich różni się od siebie to mają jedną wspólną cechę.
Polecam serdecznie 🔥

“Prowincja grzechu” to opowieść o losach pięciu kobiet z Piwnicznej oraz mężczyzny, który odmieni życie spokojnego miasteczka. Z pozoru można by uznać tę książkę za mocny erotyk, jednak ma ona inny mocny przekaz.

Autorce udało się wręcz idealnie oddać obraz mieszkańców prowincjonalnego miasteczka. Mamy tutaj matki udręczone opieką nad dziećmi, sąsiadki plotkary, osoby, które są uznawane za wyrzutków społecznych oraz rozmodloną ludność, która pędzi na msze o godzinie 10:00.

Sandra Orłowska - młoda kobieta pracująca w nocnym klubie. Samotnie wychowuje córkę Lilkę, którą pod jej nieobecność zajmuje się jej siostra. Sandra kiedyś mieszkała w Warszawie wśród luksusów, ale za takie życie płaciła wysoką cenę. Gdy zaszła w ciążę wróciła w rodzinne strony i od tej pory ledwo wiąże koniec z końcem.

Łucja Wiśniewska - matka piątki dzieci, wzorowa pani domu, zawsze elegancko ubrana. Kobieta jest szanowana w społeczeństwie, długo pracowała na to, by zdobyć tę pozycję. Prowadzi koło gospodyń domowych, a jego członkinie zaprasza do siebie do domu na pogawędki. Jednak wszystko, to co widzą inni, to tylko pozory Łucja doszła do perfekcji w oszukiwaniu innych.

Maria Zaborska - kobieta po czterdziestce, wdowa, pracuje jako gospodyni na plebanii. Ubiera się staromodnie, jest zaniedbana, przez co wygląda na dużo starszą. Kobieta modląca się, a do tego plotkara oraz osoba pełna uprzedzeń do innych. Jednak nawet jej brakuje męskiego towarzystwa i czułości, o co oczywiście sama by się nie podejrzewała.

Weronika Dłużyńska - nauczycielka z miejscowej szkoły, samotna, zaniedbana. Wszyscy uważają ją za starą pannę, jednak nie znają jej przeszłości i tego, co ją sprowadziło do Piwnicznej. Jest wścibską sąsiadką, która wie wszystko o innych mieszkańcach. To ona odkryje tajemniczą działalność księdza Javiera.

Izabela Łączyńska - pięćdziesięcioletnia kobieta z klasą, zadbana, wymalowana i zawsze elegancko ubrana. Kobieta bardzo dba o siebie, chce jak najdłużej zachować młody wygląd. Wszystkie mieszkanki Piwnicznej zazdroszczą jej wyglądu i bogactwa, jakim się otacza, jednak nikt nie wie, co ta kobieta przeszła w młodości.

Javier Arevalo - nowy ksiądz proboszcz pochodzący z Hiszpanii. Mężczyzna silny, dobrze zbudowany, wyglądem wcale nie pasuje do swojej profesji. Jego pojawienie się w Piwnicznej stało się sensacją zwłaszcza wśród jego parafianek. Nagle wszystkie zaniedbane szare myszki przypomniały sobie, że trzeba odwiedzić fryzjera i kosmetyczkę.

Mężczyzna ma podejście do kobiet, potrafi je omamić wręcz zaczarować, by później wykorzystać je do swoich celów. To ksiądz z temperamentem stosujący zupełnie nowe metody pokuty, które bardzo, ale to bardzo przypadną do gustu wyposzczonym parafiankom.

Pojawienie się Javiera w miasteczku sprowadzi wiele zła, ale kobiety, gdy połączą siły, pokażą mu, że są niezwyciężone. Z zaniedbanych kur domowych staną się salonowymi lwicami, które w końcu zaczną spełniać swoje marzenia.

Książka jest świetna, jak każda Pani Moniki, ale to nie jest książka dla każdego czytelnika. Grzeczne dziewczynki lepiej niech po nią nie sięgają, bo mogą się zgorszyć, natomiast czytelniczki erotyków na pewno będą usatysfakcjonowane.

Ojojoj.. cóż to była za książka. I nie mam tu na myśli erotyzmu którym wypełnia się ta książką, ale wątek który jest tak nierealnie realny. Uwielbiam książki których akcją toczy się na ojczystym podwórku, wydają mi się wtedy takie rzeczywiste. Pomysł autorki na tę historię znakomity, świetne pióro, i do tego prawdziwe problemy kobiet. Musicie przeczytać sami, choć czasami trudno przebrnąć przez niektóre momenty to warto.

Nie wiem co to miało być? Ta książka to jedno wielkie dno. Ocena 1 to jest i tak zbyt wysoka, bo poziom tej książki wynosi poniżej zera.

Well, well, well .. Monika.... jak Ty mi imponujesz.... Ta książka to petarda, gorąca jak sam diabeł w kotle i że Hiszpan i że inne takie rarytasy wielkiej miary.... Szok, niedowierzanie i dużo emocji. Dla mnie bomba. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich niegrzecznych lubiących kontrowersyjnie i niebezpieczne 🤯❤️ Disbelnie, boska!

Małe prowincjonalne miasteczko.
Pięć kobiet,które łączy jedno - ojciec Javier.
Sandra jest samotną matką, o której wszyscy mają jedno i to samo zdanie - rozwiązła panna.
Nawet jej siostra szykanuje ją ze względu na jej wygląd, pracę i sposób prowadzenia się.
Łucja - przykładna żona i matka pięciorga dzieci. Starsza siostra Sandry.
Maria i Weronika wścibskie sąsiadki Sandry,które dogadują jej na każdym kroku.
Izabela - nieszczęśliwa żona szukająca przygód, aby zaspokoić swoje potrzeby seksualne.
Każda z nich ma swoją tajemnicę, każdą z nich jest samotna i nieszczęśliwa.
Gdy pojawia się ojciec Javier wszystko się zmienia, kobiety jakby obudziły się ze snu. Wszystkie są pobudzone i czekają na okazje bycia "sam na sam " z przystojnym księdzem...

Co wyniknie ze znajomości kobiet z diabelnie przystojnym Javierem?

Od dawna znam autorkę ,ale wcześniej nie miałam okazji zanurzyć się w jej twórczości.
Jako pierwszą książkę wybrałam " Prowincję Grzechu" i nie żałuję.
Książka okazała się tą, która wciągnęła mnie do ostatniej strony. Pomimo mojego " jeszcze jedna strona i kończę " nie mogłam się od niej oderwać.
Nawet jako osoba wierząca nie miałam problemu z czytaniem o księdzu,który uwodzi ( delikatnie mówiąc) swoje parafianki, wręcz przeciwnie 😈( Czy jest ze mną coś nie tak?😂) Bardzo podobało mi się połączenie romansu erotycznego z thrillerem.
Autorka pokazała jak " dobrze ułożone" kobiety potrafią być obłudne. Książka jest pełna grzechu, namiętności, pożądania i seksu.
Sceny erotyczne były bardzo mocne.
Nikt z nas nie jest święty, każdy ma swoje za uszami. Ja nie poczułam się zgorszona,a jedynie zachęcona przez autorkę do przeczytania kolejnych jej powieści 😉

POLECAM TĘ KSIĄŻKĘ 😈❤️😈

Małe prowincjonalne miasteczko.
Pięć kobiet,które łączy jedno - ojciec Javier.
Łucja - przykładna żona i matka pięciorga dzieci. Starsza siostra Sandry.
Maria i Weronika wścibskie sąsiadki...

Nietypowe ujęcie tematu. Pomimo początkowej niechęci do sięgnięcia po tę pozycję uważam że warto.

• Przeczytane 2021