Manik

Okładka książki Manik
Amo Jones Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2018-09-01
Monika Wiśniewska
mafia rosyjska bratva przemoc romans New Adult

To nie jest moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Zeszłym roku czytałam serie ,,Elite Kings” której niestety nie udało mi się dokończyć. W książkach tej autorki wątek miłość - nienawiść jest tak chaotyczny, że zawsze się przy nim gubię, do tego lubi zostawiać niektóre wątki niewyjaśnione, co bardzo mnie zniechęca do dalszego czytania.
Może zacznę od zalet...

Bardzo mi się spodobała okładka jest naprawdę mroczna i fajnie wygląda. Zaznaczone rozdziały również dodawały klimatu, ale w sumie to wszystko, co mi się podobało w tej książce.

Manik jest niebezpieczny, szalony, nieobliczalny i nienormalny. W skrócie porwał dziewczynę, chciał ją zabić, oprócz tego ciągle ją obrażał i poniżał, chwilę później nagle ją pokochał, zamieszkali razem ( jak do tego doszło, to nie wiadomo, autorka zrobiła przeskok w czasie), po czym znowu ją znienawidził, chciał ją znowu zabić i tak w kółko. Ojciec od niego nie lepszy, nienawidzi ją chce, żeby cierpiała, ale na końcu książki nagle stają się szczęśliwą i kochającą rodziną.
Beat nie lepsza, boi się go, ale chęci pragnienia do łóżka są najważniejsze... Została nawet zgwałcona, ale jakoś za bardzo się z tym nie przejęła.

Bardzo mi się nie spodobał styl pisania, raczej miałam wrażenie, że autorka chciała na szybko wydać następną książkę. Jestem też naprawdę w szoku tyłu pozytywnych recenzji, więc dlatego z ciekawości czytałam do końca, ale żałuję, że chwyciłam się za nią.

Może zacznę od zalet...

Bardzo mi się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo mi się podobała i mam nadzieje ze więcej książek będzie wydawane w Polsce Amo autorstwa, bo uwielbiam jej twórczość

2.5 ⭐

Ja naprawdę bardzo, ale to bardzo lubię książki Amo Jones, mimo że w każdej z nich jest cos niepokojącego, a bohaterów jej powieści powinno się raczej wysłać na terapię niż pchać ich w związki, ale przy okazji tej czuję jednak dużą dozę zawodu.

Pierwsza polowa była taka bardzo ogromnie meh, że zostawiłam ja na długo, bo zwyczajnie mnie to przerosło, nie miałam ochoty, a zarówno Beat jak i Manik są postaciami toksycznymi i w prawdziwym życiu ich relacja nie ma prawa bytu. Sposób, w jaki ich związek powstaje i ich wzajemne... nie wiem jak to nazwać... przyciąganie? uzależnienie od siebie? Niszczą się nawzajem, jedno nie jest dobre dla drugiego, a mimo tego wszystkiego w tym środowisku tworzy się miłość.

Druga połowa już lepsza, nawet udało mi się wciągnąć, choć nie mogę wypchnąć z głowy opisów tańca. Boże, ja nie wiem, co autorka próbowała osiągnąć, ale ja naprawdę nie mam pojęcia, co ona tańczy i jak. Mam w głowie, że wije się po podłodze i trzęsie tyłkiem. Szkoda, bo taniec miał być czymś, co jest dla bohaterki mega ważna, a wyszła z tego jakaś... karykatura?

Dlaczego, och dlaczego takie związki wciąż są gloryfikowane w powieściach? To nawet nie jest niebezpieczny chłopiec, to nie jest bad boy. To jest praktycznie psychopata i choć ja osobiście czerpię jakąś tam (tu umiarkowaną przyjemność) z lektury książki, to jednak zmęczyła mnie i mimo happy endu (wtf w ogóle) nie mogę jej polecić, bo tu nie ma zbyt wiele dobrego. Nawet dla mnie to wszystko jest zbyt pokręcone i zbyt mroczne.

2.5 ⭐

Beat to piękna dziewczyna która jest sierotą. Jej rodzice zginęli w pożarze. Wychowywali ją dziadkowie( tak myślała). Pracuje jako barmanka. Pewnej nocy jest świadkiem morderstwa. Rozpoznaje sprawę zbrodni. Jest nim Aeron Romanov- Reed słynny raper o pseudonimie "Manik". Mężczyzna jest także worem w mafii. Aeron to człowiek brutalny, bez serca oraz sumienia. Ta noc zapoczątkowała serię wydarzeń w życiu Beat. Dziewczyna zostaje porwana.

Czy spotkanie Aerona oraz Beat było przypadkowe?
Co ukrywa ojciec mężczyzny ?
Kim na prawdę jest Beat?
🖤Kochani zachęcam dowiedżcie się sami 🖤

Autorka zabrała nas do bardzo mrocznej historii. Główna bohaterka jest bardzo krzywdzona nie tylko emocjonalnie ale i cieleśnie. Książka jest pełna przemocy ale są i gorące sceny. Aeron na początku mnie tak wkurzał swoim zachowaniem, że miałam ochotę kopnąć go w cztery litery. Uwlebiam takie książki które wywołują u mnie przeróżne emocje. Historia bardzo mroczna. Na pewno nie jest przeznaczona dla osób które szukają słodkiego romansu. Od książki nie można się oderwać. Jest bardzo ciekawie napisana tak, że przebierałam nogami by jak najszybciej się dowiedzieć jak dalej potoczą losy głównych bohaterów 🖤jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki ale na pewno nie ostatnie❤️
Bardzo gorąco polecam tą książkę ♥️

„Bywają przyjaciele, o których się wie, że są tylko tymczasowi, a bywają i tacy, którzy na zawsze odciskają się w twoim życiu, więc nawet jeśli każde z was pójdzie własną drogą, zawsze będziecie potrafili odnaleźć drogę do siebie”

„Dobrze jest pływać w strefie zagrożenia, o ile tylko zna się drogę ucieczki”.

Twórczość Amo Jones poznałam za sprawą uwielbianą przeze mnie serie „Elite Kings Club” ( nadal nie mogę przeboleć faktu, że wydawnictwo nie podjęło się wydania ostatnich tomów :( ). Byłam niezwykle ciekawa, jak na tle tamtych książek wypadnie „Manik” i nie będę ukrywać, że początkowo w ogóle nie mogłam się w tej historii odnaleźć.

Książka jest podzielona na dwie części i tak naprawdę to ta część pierwsza nie do końca mnie przekonała. Nie była zła – może jedynie nie na tyle wciągająca, jak to było w przypadku wspomnianej wcześniej serii, przez co miałam obawy przed tym, czy ciąg dalszy będzie w stanie coś zmienić.

I tu przychodzi część druga, która sprawiła, że przecierałam oczy ze zdumienia, nie mogąc uwierzyć, że nadal czytam tę samą książkę. To, co tam się działo wywoływało u mnie ciarki, wielokrotnie ściskało mnie w żołądku, a i łzy też porządnie szczypały w oczy.

Tak naprawdę ta druga część całkowicie uratowała tę historię. Nie mówię, by pierwsza była zła – tam od początku byłam zaintrygowana bohaterami, jednak nie czułam tego „czegoś”, co nie pozwoliłoby mi się od niej oderwać. Może to głupio zabrzmi, ale miałam wrażenie, że jak na Amo, tam jest po prostu za słodko.

Ostatecznie historia Manika i Beat podobała mi się, choć nie była to miłość od pierwszego „czytania”. Emocje, które czułam, czytając drugą część, dosłownie wypierały tę niepewność, jaką czułam na początku, a ostatecznie cieszę się, że poznałam tę opowieść, bo z pewnością zostanie mi w pamięci na długo. Serii o Królach z pewnością nie przebiła, choć nie można jej odmówić tego, że jest mroczna i porządnie "pokręcona" ale na pewno ma w sobie coś, co może przyciągnąć czytelnika.

POLECAM

„Dobrze jest pływać w strefie zagrożenia, o ile tylko zna się drogę ucieczki”.

Twórczość Amo Jones poznałam za sprawą uwielbianą przeze mnie...

Aeron Romanov-Redd wor mafii ,a jednocześnie raper czyli tytułowy Manik. Postać bardzo mroczna i Niebezpieczna. Beat zwykła dziewczyna, którą nic ze światem mafii nie Łączy. Tylko czy na pewno?🤔Przypadkowe (a może niekoniecznie) spotkanie wywołuje lawinę wydarzeń, które wstrząsną światem dziewczyny. Czy w życiu Manika jest miejsce na miłość? Kim na prawdę jest Beat? Jaką tajemnicę skrywa ojciec chłopaka? Przeczytajcie aby poznać odpowiedzi❤

W tej książce nie znajdziecie cukierkowej,słodkiej miłości. To historia pełna mroku,tajemnic i cierpienia(głównie emocjonalnego). Początek szedł mi trochę opornie,ale dalej było coraz lepiej i czytałam z coraz bardziej opadającą szczęką. Czasem miałam ochotę potrząsnąć obydwojgiem bohaterów,a czasem ich przytulić i pocieszyć🙈Historia z całą gamą emocji zarówno dobrych jak i złych. Lektura idealna dla fanów dark romansów. Ja z czystym sumieniem ją wam polecam(tylko pamiętajcie,że jest mocna i pełna mroku😈😈😈)

Trudno opisać moje odczucia, ale w większości jestem zażenowana. Pierwsza część w porządku, chociaż drażniła mnie główna bohaterka, w drugiej części przypieczętowane zostało to, że można ją nazwać głupią. Facet ją więzi, pośrednio to przez niego znalazła się w tak ciężkim położeniu i doszło do traumatycznego wydarzenia. Nic nie jest w stanie usprawiedliwić zachowania Manika, a ona ciągle ma mokre majtki. To nawet nie syndrom sztokholmski, a głupizna. I w końcu tato, mogę odejść z bratwy? Ok, synu. No i ostatni rozdział który po prostu trzeszczał mi w głowie jak cukier między zębami. Wszystko szybko, krótkie rozdziały pisane jak przez nastolatkę, zero rozwinięcia wątków, absurd gonił absurd... Masakra...

⭐RECENZJA⭐

"... Pewna fatalna noc zapoczątkowała ciąg zdarzeń, od których nie było już odwrotu. Beat nie zamierzała dać się porwać tym niebiańskim oczom ani iście diabelskiemu uśmiechowi. O tak, doskonale wiedziała, kim był. Wszyscy wiedzieli. Ale to niczego nie zmieniało. Nie można uratować kogoś, kto nie chce być uratowany. Nie sposób wyciągnąć go z wód oceanu, jeśli sam przypiął się do kotwicy. Jej kotwicą okazała się maniakalna miłość, a sznur, którym się do niej przywiązała, spleciony był z tekstów piosenek Aerona Romanova-Reeda, znanego również jako Manik..."
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
😵
Nie, nie i po raz tysięczny nie! "Manik" to kolejny dark romance, który kompletnie mnie nie zachwycił. Nie rozumiem tych wszystkich "ochów" i "achów", które towarzyszą ów powieści. Nasz główny bohater jest muzykiem, a zarazem pracuje w mafii wtedy, kiedy jest potrzebny. Dla mnie to jest absurd jakiś, no wybaczcie, ale nie kupiłam tego. Na domiar złego mamy kobiecą postać, która była świadkiem zdarzeń, których nie powinna widzieć i staje się więźniem. No i tutaj zaczyna się cyrk nad cyrkami 😅 Ona się go boi, bo on ją chce zabić, ale jednak niech ją wy*ucha, bo jednak jej się on podoba 🤢 No nie podobało mi się to! To już była przesada! Sceny seksu były już do obrzydzenie, bo ileż można czytać tylko i wyłącznie o tym? Kreacja bohaterów to dno, niby są dorośli, a tak się zachowują jakby nie byli. Ich zachowania były typowe do zachowań nastolatków, chociaż uważam, że niektórzy nastolatkowie zachowują się bardziej dojrzale niż nasi bohaterowie. Cała historia, jak dla mnie, nie miała rąk i nóg. Nic nie było scalone, ani nic nie wynikało z czegoś. Nie rozumiem po co rozwijać fabułę i jej nie pociągnąć do końca, tylko urwać w połowie i olać?! 😵 Absurd goni absurd, a w niektórych momentach nie wiedziałam, czy mam się śmiać, czy płakać 😅 Przeczytałam tę lekturę i od razu o niej zapomniałam! Szkoda na nią czasu, jest mnóstwo lepszych książek, którym warto poświęcić swój czas. Także nie mówcie, że nie ostrzegałam jak coś 😜
Współpraca z @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece 💚

⭐RECENZJA⭐

Jakież to było mocne i mroczne. Uwielbiam takie klimaty. Bardzo lubię książki Amo Jones za zagadkę i za bohaterów. Posiadam tą książkę i wracam do niej często. Myślę że fabuła jest dobrze rozwinięta i wątki są dobrze poprowadzone. Nie ma idealnych książek i ta też nie jest idealna ale da się wciągnąć i historia pozostaje z czytelnikiem na długo. Polecam

Cześć wszystkim!❤

Dziś przychodzę do Was z opinią najnowszej książki Amo Jones pod tytułem „Manik”.

Aeron Romanov-Reed to mężczyzna mający kilka twarzy, począwszy od bardzo sławnego rapera o ksywie „Manik”, kończąc syna bossa mafii. Warto dodać, że mężczyzna potrafi być nieokazującą uczuć ani litości bestią. Każdy wie kim jest i nikt nie chce z nim zadzierać.

Beatrice Kennedy dla przyjaciół Beat. Dziewczyna jest barmanką w klubie znajdującym się w Nowym Orleanie, jest też świetną tancerką. Myśli, że zna swoją przeszłość, że pamięta swoich rodziców, ale czy to wszystko na pewno jest prawdą?

Po książkę sięgnęłam po przeczytaniu kilkunastu dobrych opinii o innych książkach Autorki. I moja ciekawość wygrała! Historia opisana przez Autorkę jest świetna! Bardzo szybko się ją czyta, jest napisana luźnym językiem, takim jaki można usłyszeć na ulicy, czy takim, którym posługują się młodzi ludzie. A co najważniejsze książka jest bardzo interesująca, zawiera dużo zwrotów akcji i niewyjaśnionych zagadek, co dodaje historii dramatyczności. Moim zdaniem książka jest idealnie opisana, zarówno świat muzyczny i mafijny jest świetnie oddany i nieprzesadzony. Zawarte jest w niej dużo emocji, które odczuwa się razem z bohaterami, chociaż są też momenty, w których chce się nimi potrząsnąć.

Cóż mogę więcej dodać, książka jest naprawdę intrygująca i nie żałuję, że ją przeczytałam. Z wielką chęcią sięgnę po inne książki Autorki!

A Wy czytaliście jakieś książki Amo Jones? A może macie w planach jakieś przeczytać?

Cześć wszystkim!❤

Beatrice...