Jak powstała bomba atomowa

historia
2021-04-14
Piotr Amsterdamski
broń jądrowa fizyka polityka psychologia człowiek

Dostałem książkę w prezencie gwiazdkowym i .... na 4 dni zostałem wyłączony z obiegu. Książka wybitna, rewelacyjna i kompletnie nie rozumiem dlaczego do tej pory nie wpadła w moje ręce. Temat rozpracowany od podszewki. Początki i odkrycia, podejście uczonych, ich udział w przełomowych badaniach, pomysły, geniusz Oppenheimera, Fermiego, Szilarda, Tellera, Comptona, Bethe'go,...

Znacznie bardziej koncentruje się na aspektach związanych z twórcami bomby niż z technicznymi rozwiązaniami. Momentami przydługie opisy stanów emocjonalnych naukowców etc.

Świetna książka pokazująca bardziej ludzki, niż naukowy aspekt wynalezienia bomby atomowej. Portretuje wszystkich, którzy do jej wynalezienia się przyczynili i odkrywa przed nami ich nadzieje, obawy i naukową pasję.

• Chcę w prezencie
  • Historia
  • Legimi
  • Poszukuję
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Jak powstała bomba atomowa