Dziewczyna znad morza

Okładka książki Dziewczyna znad morza Dorota Milli
Okładka książki Dziewczyna znad morza
Dorota Milli Wydawnictwo: Filia Cykl: Hana i Liwia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Hana i Liwia (tom 2)
Filia
2021-02-24
2021-02-24
9788381953931
literatura polska

Przez pierwszą cześć jakoś przebrnąłem, więc może w drugiej będzie lepiej, - nie było.
Dalej zarówno teksty, jak i sytuacje były infantylne i płaskie, jak dno płaskodennej łódki.
Przerwałem słuchanie po 17 rozdziale na 49; szkoda było mi czasu, gdy tyle ...
Młodszym czytelnikom, może się to jednak spodobać.

Przerwałem słuchanie po 17 rozdziale na 49; szkoda było mi czasu, gdy tyle ...
Młodszym czytelnikom, może się to jednak spodobać.

Na półkach: , , , , , ,

Druga część powieści Pani Doroty Milli opowiada historię wspaniałą Liwi i Hany bardzo mi się spodobała.
Pokochałam bohaterów powieści barwni,świetni charakterystyczni z krwi i kości byli,ilu tu emocji kipiało w tej książce i to bardzo dużo,wrażeń super zapewniła mi pisarka,zrobiła na mnie rewelacyjne wrażenie.
Autorka nie zawiodła mnie i nie rozczarowała tą powieścią obyczajową,udałam się w piękną,uroczą podróż nad morze,kibicowałam bohaterów swoim ukochanym od początku do samego końca.
Kocham twórczość autorki i pióro przyjemne ma,zachwyciła mnie ta przepiękna,bardzo dobra,niezwykła książka.

Autorka nie zawiodła mnie i nie rozczarowała tą powieścią...

Czyta się bardzo szybko i przyjemnie...
Wciągająca fabuła a do tego szum morza w tle.

Czyta się bardzo szybko i przyjemnie...
Wciągająca fabuła a do tego szum morza w tle.

Książka pełna optymizmu mimo, że opowiada o pesymistce. Ważne jest aby zawsze iść do przodu. Słuchać głosu serca i mieć wiarę w swoje możliwości. Polecam

Druga część Hany i Liwii też bardzo przypadła mi do gustu.
Książka pełna humoru i fajnych dialogów spowodowała,
że czytałam ją z przyjemnością.
W tej części główną bohaterką jest Liwia, pracująca w sektorze PR,
ale blisko niej jest Hana, przyjaciółka pełna optymizmu, bohaterka pierwszej części.

Druga część Hany i Liwii też bardzo przypadła mi do gustu.
Książka pełna humoru i fajnych dialogów spowodowała,
że czytałam ją z przyjemnością.
W tej części główną bohaterką jest Liwia, pracująca w sektorze PR,

Drugi tom to losy drugiej z przyjaciółek cyklu - Liwii. Książka równie warta przeczytania, co tom pierwszy. Fajnie, że pojawiają się wątki z życia Hany - bohaterki pierwszego tomu, przez to jesteśmy w miarę na bieżąco z losami obu bohaterek cyklu.

Druga część męczyła mnie tak samo jak pierwsza. Ciągle podkradanie klientów i jeden wielki wyścig szczurów. Zupełnie nie mój klimat. A oprócz tego dużo literówek
Napewno do serii nie wrócę

Napewno do serii nie wrócę

Liwia jest stateczną kobietą. Prowadzi spokojne, poukładane życie, pełne codziennych trosk i zawodowych obowiązków. Jej czas bez reszty wypełnia praca - zajmuje się zarządzaniem kryzysowym w jednej z gdyńskich firm. Jej stanowisko jest kluczowe dla rozwoju firmy i zabezpieczenia jej interesów. Nic więc dziwnego, że Liwia poświęca swojej pracy całą uwagę i czas. Kiedy jednak wraca wieczorem do domu, czeka na nią jedynie głucha cisza i przytłaczające tykanie zegara...
Kiedy zostaje zwolniona przypadkowo znajduje nowa prace. Bedzie dalej robic to co lubi, ale jako rywalizacja dwóch grup.
W czasie rywalizacji, zdobywaniu nowych klientów, LIwia pokazuje, że jest profesjonalistką w tym co robi...Udaje sie jej tez znaleśc miłość...

Pełna dystansu kobieta pragnie jedynie świętego spokoju. Jednostajny rytm jej życia uzupełnia muzyka minionych lat i czarno-białe kino, będące niemym świadkiem historii. To wszystko, czego Liwia potrzebuje do szczęścia. Jednak pewnego dnia jej nad wyraz spokojne, poukładane życie zmienia się o 180 stopni - już nic nie jest takie samo. Znana kobiecie rzeczywistość się kończy, a ona musi szybko poradzić sobie w nowej, trudnej sytuacji - czy Liwia udźwignie brzemię, które zsyła jej los? Jak poradzi sobie z wyzwaniem, które ją czeka? Czy zdoła odnaleźć w sobie odwagę, aby postawić na swoim i zmienić swoje życie?

"Dziewczyna znad morza" to druga powieść z serii "Hania i Liwia" autorstwa Doroty Milli - autorki, która zjednała sobie wiernych czytelników ciepłą, życzliwą atmosferą i niepowtarzalnymi bohaterami, z którymi każdy może się utożsamić.

1970

Kolejna część historii Hany i Liwii. Tym razem lepiej poznajemy Liwię. Dziewczynę, która pomogła Hanie odnaleźć się w trudnym dla niej okresie.
Sama też boryka się z problemami. Mimo posiadanych umiejętności, wiedzy, dzięki niskiej samoocenie, pesymizmowi oraz nieumiejętności "rozpychania się łokciami" traci pracę. Potrafi jednak wykorzystać drugą szansę. Szybko uczy się jak zawalczyć o sukces zawodowy. Czy w życiu uczuciowym też odniesie sukces?
"Dziewczyna znad morza" to ciepła opowieść. Jej klimat wzmacnia osadzenie akcji nad Bałtykiem i powrót do utworów z ubiegłego stulecia.

Świat PR i kreowania wizerunku firmy czy osoby, to zupełnie nie mój klimat i pod tym względem męczyła mnie ta książka, choć ciekawe było dowiedzieć się czegoś o praktyce. Zdecydowanie więcej niż od wykładowcy na zajęciach, gdzie zazwyczaj same suche fakty i przykłady. W głównej bohaterce denerwowało mnie, że choć czuła się pewnie w tym co robi nie potrafiła zaryzykować i postawić na siebie. Jednak w całokształcie dobrze pokazana była w książce jej przemiana. W obu częściach dobrze pokazana była rodząca się i przebierająca na sile przyjaźń, bez względu na wszystko.

Dodaj cytat z książki Dziewczyna znad morza