Koronkowa suknia

Okładka książki Koronkowa suknia
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Filia Cykl: Na nową drogę życia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Na nową drogę życia (tom 2)
Filia
2021-05-19
2021-05-19
9788381954808
literatura polska

Lekka I przyjemna, aczkolwiek czasem oderwana od rzeczywistości poprzez nierealne szczęście głównej bohaterki. Szybko się czyta i szybko się zapomina o takiej lekturze

Wiedziałam, że chętnie poznam dalsze losy Tosi i jej rodziny, dlatego gdy nadarzyła się okazja od razu sięgnęłam po tę powieść. I nie zawiodłam się. Pani Karolina Wilczyńska nawet pisząc o trudniejszych przeżyciach bohaterów zawsze dba o optymizm.
Przyznam, iż mimo wszelkich starań Iza i jej matka irytowały mnie (pierwsza – bezwolnością, reakcjami ucieczkowymi; druga – zaborczą, apodyktyczną nadopiekuńczością). Liczyłam, że Iza zdoła jednak przewartościować swoje życie, dopuści do głosu serce, a nie racjonalny umysł ukształtowany przez matkę.
Natomiast wsparcie, jakie otrzymała Tosia rozwijając swoją firmę pozwoliło umocnić wiarę w ludzi i ich bezinteresowność. Bardzo „kibicowałam” działaniom bohaterki i jej sprzymierzeńców.

Bardzo fajna i lekka lektura, którą czyta się jednym tchem. Drugi tom serii "Na nową drogę życia" podobał mi się bardziej niż pierwszy. Mamy tu więcej wątków i bohaterów a akcja toczy się bardziej dynamicznie.
Tosia po odejściu z korporacji zakłada wreszcie swoją agencję ślubną. Początkowo jest jej trudno i ma obawy, czy pozyska klientów. Boryka się również z problemami finansowymi. Poznaje jednak życzliwych ludzi, którzy mocno angażują się w rozwój agencji i wspierają dziewczynę.
Nieoceniona jest też pomoc jej siostry, Łucji, która dyskretnie czuwa nad tym, by beztroska i naiwna Tosia nie wpadła w kłopoty.
Już pierwsze zlecenie organizacji wesela okaże się dla niej wielkim i zaskakującym wyzwaniem...
Fabuła powieści jest co prawda dość przewidywalna, lecz nie brakuje tu refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze.
Autorka ukazała tu bohaterów może trochę stereotypowo, ale jakże prawdziwie. Bogaci ludzie, którzy wywyższają się na d innymi tak naprawdę są bardzo samotni i nieszczęśliwi, a zwykli, przeciętni mają udane, choć skromne życie i bliskich, których kochają. Wybory bohaterów pokazują, że miłość jest ważniejsza niż pieniądze.

Lekka i przyjemna lektura pozwoli nam oderwać się od codzienności. A my „Koronkową suknię” damy wciągnąć się w fabułę, która poruszy nasze emocje.
Mam nadzieje że powstaną kolejne części tej wspaniałej sagi

Mam nadzieje że powstaną kolejne części tej wspaniałej sagi

Książka jest pełna emocji, przemyśleń, decyzji, rozczarowań i nowych
decyzji, które zmienią postrzeganie świata, codzienności, uczuć.
Przeczytacie jednym tchem o tym, co przydarzyło się Antoninie (Tosi),
która postanowiła otworzyć własną firmę, której życie uczuciowe
wciąż stoi pod znakiem zapytania. Poznacie siłę sióstr, przyjaźni,
pomocy od serca.
Wielkie wyzwanie - zorganizowanie ślubu z wyższych sfer ... Czy to się
uda? Czy bogaci mogą tyle wymagać? Czy panna młoda wie co robi? Co jest ważniejsze w małżeństwie: pieniądze czy uczucie? Czy przeszłość da o sobie znać? Czy tego i tamtego spotka zasłużona kara za takie a nie inne postępowanie?
Książka warta przeczytania, refleksji nad ludzkimi charakterami, oj pani
Domaradzka da popalić ...
Jaką decyzję podejmie Iza (Bella) w sprawie swojego małżeństwa? Czy
mama może decydować za córkę i jak to się skończy? Czy pieniądze
dają szczęście? Jaki sekret skrywa mama Belli i czy będzie miał wpływ
na pewne decyzje, gdy ujrzy światło dzienne?
Polecam, bo choć tematyka dotyczy głównie przygotowań do ślubu, to
przy okazji pojawiają się dodatkowe aspekty, które na pewno każda z nas przeżyła lub ... przeżyje ... Rodzina ma siłę, pytanie czy większą
gdy chodzi o pieniądze czy o uczucia ...
Interesujące wątki, zwroty akcji, zaskakujące decyzje i czytelnik
dostaje fajną książkę.
Tosia może Was zainspiruje, wszak jej działania i chęć przetrwania jest
godna naśladowania, no i Siergiej - takiego współpracownika,
przyjaciela, złotą rączkę każdy by chciał mieć blisko siebie.
Pozytywni i negatywni bohaterzy. Kto zwycięży? Poznajcie ich, oceńcie,
polubcie lub nie i spędźcie miło czas z książką.

Polecam!

Książka jest pełna emocji, przemyśleń, decyzji, rozczarowań i nowych
decyzji, które zmienią postrzeganie świata, codzienności, uczuć.
Przeczytacie jednym tchem o tym, co przydarzyło się Antoninie (Tosi),
która postanowiła otworzyć własną firmę, której życie uczuciowe
wciąż stoi pod znakiem zapytania. Poznacie siłę sióstr, przyjaźni,
pomocy od serca.
Wielkie wyzwanie -...

Bardzo ciekawe opowiadanie. POLECAM

Bardzo ciekawe opowiadanie. POLECAM

Książka stanowi drugą część cyklu „Na nową drogę życia”, której bohaterką jest Tosia Stecka.
Porzucona przed ślubem przez narzeczonego Tosia nie mogła pozostać w korporacji, w której razem pracowali. Po odejściu z pracy nie załamuje się i nie popada w depresję, lecz zaczyna działać. Tworzy agencję weddingową "Na nową drogę życia". W działaniach wspierają ją najbliżsi, a więc ojciec, ciocia i siostra. Tosia znajduje lokal na działalność, który wyremontować pomaga jej Sergiej. Poznaje również Kamę, która zakłada jej stronę internetową oraz udziela jej porad marketingowych. Wkrótce w agencji pojawia się pierwsza klientka wraz z matką. Czy Tosi uda się rozkręcić interes?

Tosia nie miała wprawdzie cech typowej bizneswoman, jednak zaczęła realizować swoje marzenia. Szczęśliwy los postawił na jej drodze Sergieja i Kamę. Zupełnie dla niej obce osoby bardzo pomogli jej w rozkręcaniu interesu.
Podobał mi się również wątek związany z Wandą Domaradzką organizującą w Tosi agencji wesele swej córce. Niestety Izabella wcale nie cieszy się zamążpójciem, lecz cały czas ma w głowie chłopaka, którego porzuciła – Bartka.
Czytanie tej książki sprawiło mi przyjemność. Opowieść jest w pełni przemyślana i dopracowana, wiec nie sposób się nudzić. Jednych bohaterów można polubić od razu do innych możemy poczuć dystans.
Muszę jednak przyznać, że autorka mnie nie zawiodła, a czas spędzony nad lekturą nie był czasem straconym.

Zapraszam na kilka słów o iście ślubnej propozycji czytelniczej. Lubicie takie klimaty?

To kolejna, już druga część bardzo romantycznej serii obyczajowej, w której poznajemy dalsze losy bohaterów książki pt. "Pierwsze wesele".
Tym razem Antonina po zrezygnowaniu z pracy w korporacji zaczyna wraz z pomocą rodziny i przyjaciół prężnie rozwijać swoją firmę - agencję "Na nową drogę życia". Nawiązuje współpracę z salonem sukien ślubnych i z niecierpliwością wyczekuje pierwszego zlecenia, a gdy już się pojawia, wraz z nim zaczynają kumulować się kłopoty i to wcale nie małe... Nadopiekuńcza mama przyszłej panny młodej, po rozstaniu z mężem całą swoją matczyną miłość i troskę przelewa na córkę, nie pozwalając decydować jej samej o sobie, ba na siłę organizując "ślub marzeń". Niestety nie Izy... Jakich wyborów dokona dziewczyna?

"Przekonajcie się, czy prawdziwa miłość zawsze zwycięża."

Powieść czyta się błyskawicznie, a traktuje przecież o tak istotnych kwestiach jak prawdziwe uczucie, miłość, przyjaźń i wsparcie. Autorka poddaje też pod rozwagę postępowanie zgodne z mową serca, ale i rozumu, liczne dylematy, nie zawsze oczywiste...

Idealna propozycja na letnie lenistwo i wakacyjny czas. Przy niej odpoczniesz, zrelaksujesz się, nabierzesz dystansu.

Czyż nie doskonały prezent dla romantycznej przyszłej panny młodej zakochanej w książkach?

amiętacie Tosię z powieści "Pierwsze wesele"? Spełniła swoje marzenie, odeszła z korpo, założyła agencję ślubną. Ma przyjaciół, którzy ją wspierają. Pojawia się też pierwsza klientka, a właściwie para dla której ma zorganizować imprezę ślubną. Tylko przyszła panna młoda nie pała entuzjazmem, nie wygląda na szczęśliwą. A przecież narzeczony przystojny, i widać też że nie muszą się ograniczać w wydatkach. Kiedy poznamy ją bliżej okaże się, że jest wychuchaną córką zaborczej, toksycznej matki, która po rozwodzie z mężem w dziecku ulokowała wszystkie ambicje, plany, marzenia. O mały włos dziewczyna by popełniła największy błąd swojego życia, trochę z lęku przed matką, trochę z głupoty, trochę że strachu przed życiem, a może jego trudami, miłość czy życie bez niej, za to w luksusie? Karolina Wilczyńska jak zawsze po mistrzowsku nas prowadzi po meandrach życia, myślenia, decydowania. Pokazuje jak to jest gdy się na czymś zafiksujemy. Nie widzimy wtedy tego co wokół, tylko brniemy do przodu, nie ważne co i kogo stratujemy.

Piękna seria "Na nową drogę życia", pierwsza część to " Pierwsze wesele". A teraz już jest druga "Koronkowa suknia" poznajemy dalsze losy bohaterów. Piękna ciepła historia, cudna opowieść. Książka idealna na wakacje. Przy tej książce można odpocząć, autorka stworzyła piękny klimat powieści. W tej części spotykamy ponownie bohaterów których pokochałam bardzo. Tosia po rozstaniu ze swoim narzeczonym zakłada swój biznes. Ma agencję która nosi nazwę "Na nową drogę życia". Ta agencja ma zajmować się organizowaniem ślubów i wesel. Oczywiście rodzina i przyjaciele jej w tym pomagają. Nawiązuje też współpracę z pewną panią która ma salon sukien ślubnych. Czyli takie połączenie sił. Tosia czeka na pierwsze zlecenie. I pojawia się pierwsza klientka, którą jest Iza. Ale przyszła panna młoda nie tryska radością, wręcz przeciwnie jest smutna. Jej ślubem zajmuje się matka bo to ona marzy o wspaniałym weselu. Żeby przyjaciele zazdrościli i żeby ich zaskoczyć. Dla mamy Izy liczą się pieniądze. A czego pragnie Iza? Pieniędzy czy prawdziwej miłości? Czy życia na poziomie bez miłości? Czy miłość i życie skromne? Co wybierz ta dziewczyna? BARDZO fajna książka. Optymistyczna historia. Poruszone trudne tematy. Nadopiekuńczość matki która nie zawsze jest dobra. Przyjaźń która jest ważna i jest pięknie przedstawiona. Osoby które pomagają Tosi w biznesie, motywują dziewczynę i pomagają. Dobrze mieć takich przyjaciół, zaufanych. No i też czasem obcy ludzie którzy się pojawią na drodze potrafią być dużą podporą. Bohaterka książki dzielnie walczy o swoje marzenia. Bardzo fajny pomysł na fabułę, ciekawe zwroty akcji. Bohaterowie mają trudne wybory, i jaką podejmą decyzję. Miłość czy pieniądze? Piękna książka. Czyta się świetnie. Niezapomniane chwile spędziłam z tą historią. Polecam.

Dodaj cytat z książki Koronkowa suknia