I znowu Cię zobaczę

Okładka książki I znowu Cię zobaczę
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 9) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bądź przy mnie zawsze (tom 9)
Czwarta Strona
2021-03-23
2021-03-23
literatura polska

Kolejna bardzo przyjemna lektura z serii domkowej.

Miło było w styczniu przenieść się w letnie, sielskie krajobrazy i przezywać miłosne uniesienia. Letnie upały przeplatają się z burzami, a w powietrzu wisi miłość... Jednak pojawiają się nieoczekiwane przeszkody, zatajanie prawdy, która i tak wyjdzie na jaw. Wszystko to co buduje napięcie emocjonalne i karze czytać dalej ;) Bohaterowie zdecydowanie dający się lubić, tacy normalnie, z całym wachlarzem pozytywnych i negatywnych cech, błądzący i popełniający błędy.

Bardzo przyjemna lektura, sprawdzi się na miły urlop, ale także na szare, zimowe popołudnia.

Kolejna bardzo przyjemna lektura z serii domkowej.

Dawno nie czytałam tak nudnej i bezpłciowej książki. Przez 3/4 książki (albo i więcej) nic się nie dzieje. Pełno nic niewnoszących opisów, brak jakiegokolwiek napięcia... Zamiast skupić się na zbudowaniu napięcia i opisaniu akcji związanej z Wiktorem i Majką i tym na przykład zaciekawić czytelników, autorka pisze o kostce brukowej, sukience Tamary, grillu itp. A tak poważny problem jakim jest pedofilia został zamknięty praktycznie na dwóch stronach.
Trudno mi znaleźć w tej książce cokolwiek czym mogłabym zaciekawić koleżankę i namówić do przeczytania.

Seria z domkami to moja ukochana seria. Znadziecie w niej różne odcienie miłości. Gorąco polecam!

Za mną kolejny domek, ostatni który posiadam na półce a co za tym idzie pora zaopatrzyć się w ten najnowszy. @agata_przybylek ma to do siebie, że jej książki są delikatne, romantyczne i takie do rany przyłóż. Wystarczy znaleźć moment, otworzyc pierwsza stronę, przepadniesz. Za każdym razem jest to samo, nie wiadomo jak bardzo bym chciała rozciągnąć ta przyjemność w czasie to się nie da.
Domek #iznowucięzobaczę porusza taką sferę życia, której mam nadzieję nigdy nie doświadczać. Strata drugiej połówki jest przesiąknięta ogromnym bólem i tylko my wiemy ile potrzeba nam czasu żeby pójść o krok dalej. Kiedy przychodzi pora na randki? Na nowe znajomości? Czy trzeba się na to przygotować czy może przychodzi to samo?
Kilkoma słowami, autorka pokazała, że wdowa wcale nie musi wylewać łez latami a miłość potrafi zapukać ponownie w najmniej spodziewanym momencie. Jest ciut tajemniczo i ciut dramatycznie ale to tylko historii dodało pikanterii.

Na półkach: , , , ,

Serii "z domkami" Agaty Przybyłek reklamować nie trzeba, ale jeśli ktoś nie miał jeszcze sposobności jej poznać to gorąco polecam! Są to cudowne, porywające, pełne emocji i niespodzianek powieści obyczajowe. W każdej kryje się ciekawa historia. Z małym wyjątkiem na początku cyklu, książki te można czytać niezależnie od siebie.

Tamara od niemal dwóch lat jest wdową. Przy wsparciu matki mieszkającej kilka domów dalej w tej samej wsi, kobieta godzi pracę szkolnej bibliotekarki z opieką nad Mają i Stasiem. Kobieta dopiero niedawno postanowiła wpuścić do swojego życia mężczyzn i umówiła się na randkę z eleganckim, miłym i czarującym Wiktorem ze Szczecina. Jednak jak przekonujemy się z czasem, markowo ubrany i podziwiany przez kobiety agent nieruchomości oszukuje Tamarę. Nawet ona dostrzega jego kłamstwa - chociaż nie wszystkie. Tylko po co? Co nim kieruje? Po kilku spotkaniach bibliotekarka uważa, że do siebie nie pasują, ale Wiktor nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlaczego tak bardzo mu zależy?

Jednocześnie w życiu Tamary pojawia się Paweł, który porzucił duże miasto i pracę w korporacji, by podążając za głosem serca zaznać spokoju na wsi i zwolnić tempo. Dla przyjemności wykonuje drobne prace remontowe u okolicznych mieszkańców, między innymi u Tamary. Tak się poznają. Obustronnie nawiązuje się nić porozumienia i rosnące z każdym dniem zainteresowanie drugą osobą. Co kieruje Tamarą a co Pawłem we wzajemnych relacjach? Czy ON zdobędzie się na odwagę, by wyznać jej prawdę? Czy ONA wybaczy mu milczenie?

"I znowu cię zobaczę" to poruszająca powieść, której akcja intryguje kilkoma wątkami. O ile o wydarzeniach z życia Tamary dowiadujemy się stopniowo odkrywając co stało się z jej mężem czy w wątku Pawła powoli zostaje nam wyjawione jakie decyzje podjął i z jakiego powodu, to już temat Wiktora bardzo długo stanowił zagadkę. Z każdym rozdziałem Agata Przybyłek wyjawia kolejne tajemnice i zagadki dotyczące Tamary i Pawła, co pozwala czytelnikowi samodzielnie odkryć prawdę. Jednak jeśli chodzi o Wiktora, to gdy poznawałam jego myśli czy wypowiedzi, coraz bardziej czułam, że nie jest szczery ani uczciwy. Jego zamiary mnie intrygowały i... Tak, finalnie przeżyłam szok! Nie spodziewałam się zupełnie, co zaplanował.

Nie chciałabym zbyt wiele zdradzić Wam z powieści, dlatego nie wspomnę o kilku ważnych wątkach (nie oznaczę ich też w etykietach), miejcie i Wy radość z każdego wydarzenia - są one niezmiernie ważne i potrzebne. Bardzo podobała mi się ta historia, w której obserwowałam przemianę bohaterów, pozytywnych i negatywnych; ludzką ciekawość, zazdrość czy zawiść, próby stawania "na nogi", parcie do przodu nie bacząc na przeszkody oraz wtrącanie się w życie innych. Autorka po raz kolejny nie zawiodła - zauroczyła mnie tą powieścią i szkoda tylko, że tak szybko się skończyła.

Podsumowując - "I znowu cię zobaczę" to piękna powieść o marzeniach, cennym wsparciu rodziny a także więziach, szczęściu i czerpaniu pozytywów z życia. Jednak autorka zaserwowała nam też uczucia przeciwstawne, by nie było zbyt cukierkowato - dostrzegamy w tej historii wyrzuty sumienia, stratę, beznadzieję, przerażenie, zagubienie i bezsilność. Bohaterowie wielokrotnie słyszą głos rozsądku, przeżywają trudne dzieciństwo, ale walczą o nowe szanse, wybaczają i z odwagą oraz determinacją próbują żyć lepiej. Polecam gorąco!

Tamara od niemal dwóch lat jest wdową. Przy...

Tamara to młoda trzydziestoletnia kobieta, która po tragicznej śmierci swojego męża samodzielnie wychowuje dwoje dzieci – Maję i Stasia. Chcąc stanąć na nogi zaczyna randkować z Wiktorem szarmanckim mężczyzną, który ma jej wiele do zaoferowania. Po pewnym czasie stwierdza, że nie są jednak dla siebie. Kobieta nie przypuszcza nawet, jakie tajemnice skrywa szarmancki Wiktor i jakie plany ma wobec jej rodziny…
W tym samym czasie w życiu Tamary zjawia się Paweł, którego kobieta zatrudnia do wyłożenia kostki na podjeździe. Wspólny czas razem sprawia, że Paweł i Marlena zakochują się w sobie, a dzieci kobiety przepadają za nim… Jednak mężczyzna ukrywa coś, co może zniszczyć ich związek… Co się stanie, jeśli prawda wyjdzie na jaw, a ludziom, których kochasz grozi prawdziwe niebezpieczeństwo?
Jest to moje pierwsze spotkanie z serią z domkiem, ale wiem, że nie ostatnie. Przeczytajcie. Spokojna, dobra książka, w sam raz na koniec roku. Czyta się ją szybko, bo wciąga. Historia przewidywalna, ale interesująca. Lubię czytać takie książki – nierozemocjonowane, ale mądre i trafiające w serce.

Ebook Przeczytałam wszystkie dotychczas ukazane z serii z domkiem Polecam :)

Ebook Przeczytałam wszystkie dotychczas ukazane z serii z domkiem Polecam :)

Agata Przybyłek potrafi mówić o uczuciach, jak mało kto. W serii z domkiem przeplata miłość z wydarzeniami, mogącymi stać się udziałem każdego z nas. Nie inaczej jest w dziewiątej odsłonie cyklu I znowu cię zobaczę.

Tamara pracuje w szkolnej bibliotece i wychowuje dwójkę dzieci, dziesięcioletnią Majkę oraz sześcioletniego Stasia. Od śmierci ojca dziewczynka nie może uporać się z żałobą, a matka zamknęła na długo serce na nowego mężczyznę w życiu jej rodziny. Dopiero poznając Wiktora, szarmanckiego i eleganckiego agenta nieruchomości, daje sobie szansę na nowe uczucie. Tyle tylko, że więcej ją z nim dzieli, niż łączy. Kiedy postanawia wyłożyć podjazd kostką brukową i najmuje do tego Pawła, dopiero wówczas przekonuje się, jak to jest ponownie spotkać bratnią duszę. Kogoś kto pasuje niczym druga połowa jabłka.

Agata Przybyłek kolejny raz przenosi czytelnika w swoje okolice zamieszkania, do małej nadmorskiej miejscowości. Daleko w niej od wielkomiejskiego hałasu i pędu. Tu wszystko toczy się wolniej, panuje cisza i spokój. Słychać śpiew ptaków w konarach drzew, a to kotka przypadkowo przypląta się i zostanie na zawsze. A i nowy pracownik różni się od znanych wcześniej majstrów, w dodatku obok jest babcia, u której zawsze można zostawić dzieci, a starsza pani chętnie się nimi zajmie, swatając przy okazji córkę. Nic tylko ma się ochotę zostać w tym miejscu, gdzie wszystko toczy się innym rytmem jak najdłużej. Ucząc się cieszyć z drobnych rzeczy, codziennych rytuałów i przekonując się, jak niewiele potrzeba do pełni szczęścia. To magiczne miejsce, w którym obserwujemy życie zwykłych ludzi, a nie brakuje przy tym trudnych tematów. Jeśli myśli się, że mamy do czynienie z sielanką, to się bardzo pomyli. Nie brakuje trosk, zwykłych rzeczy składających się na codzienność każdego z nas. Agata Przybyłek kolejny raz ukazuje życie takie, jakie po prostu jest. Nieprzewidywalne, czasem zada cios poniżej pasa, a czasem obdarzy dobrem, którego byśmy się nie spodziewali. Bez górnolotnego sentymentalizmu, a przy zwyczajnych dniach, dzieją się rzeczy niezwykłe. Czyż nie jest niezwykłe odnalezienie swojego miejsca na świecie, radość z codziennych spotkań z osobą, przy której można czuć się swobodnie i bezpiecznie? Z każdą chwilą przekonujemy się, że zawsze można dostać od życia drugą szansę, może wynagrodzić wcześniejsze cierpienie i pokazać, co jest tak naprawdę najważniejsze. Nigdy nie wiemy, czym zaskoczy w najmniej oczekiwanym momencie, przewracając wszystko o sto osiemdziesiąt stopni.

I znowu cię zobaczę otula ciepłem letniego słońca. Sprawia, że na wiele spraw zaczyna się patrzeć z zupełnie innej strony. Dodaje otuchy, że zły zły czas kiedyś się skończy. Kojąc w niezwykły sposób, sprawia, że nieco zatrzymujemy się i zwalniamy pęd. Agata Przybyłek w sobie znany sposób roztacza lepszą perspektywę na jutro, pokazuje, że nic się jeszcze nie skończyło, a koniec jednych rzeczy oznacza początek nowych szans i nadziei. Subtelność fabuły i olbrzymi szacunek do ludzkiego cierpienia, nie przeszkadza poruszyć trudnych i ważnych kwestii. Zakończenie natomiast wbija w fotel.

Na półkach: , , , ,

Dla mnie to jedna z piękniejszych opowieści o miłości a w zasadzie o budzącym się uczuciu między dwojgiem doświadczonych przez życie ludzi.
Tamara matka dwójki dzieci długo nie może otrząsnąć się po tragicznej śmierci męża. Dopiero do dwóch latach decyduje się na pierwszą randkę z Wiktorem która niestety nie jest tym na co liczyła i stara się jak najszybciej zakończyć tą znajomość, chociaż on nie daje za wygraną, bo ma w stosunku do jej rodziny swoje własne plany.
Natomiast Paweł całkiem niedawno, pod wpływem impulsu zakupił dom w tej małej miejscowości, sam go wyremontował a teraz "dorabia", pomagając w drobnych naprawach sąsiadom. I tak trafia do domu Tamary robiąc podjazd pod jej domem. Stara się nie przemęczać, po ciężkie chorobie i przebytej operacji serca.
Codzienne spotkania sprawiają, że stają się dla siebie coraz bardziej bliscy ale tajemnica jaką nosi w sercu Paweł nie pozwala mu w strachu o utratę ukochanej na wyjawienie jej całej prawdy o sobie.
Ale nie tylko miłość jest tu najważniejsza. Bo autorka porusza też problem przeszczepów czy pedofilii, żalu po śmierci najbliższej osoby czy codziennych zmagań samotnej matki z pracą i wychowaniem dzieci
To piękna i wzruszająca powieść, która chwyta za serce. Może przywoływać w pamięci naszą pierwsza miłość, kiedy jedno spojrzenie czy dotych wywoływało dreszcze czy "motyle w brzuchu".
Lubię powieści z "domkiem" ale ta szczególnie mi się podobała dlatego gorąco ją polecam.

Seria z domkami ma to do siebie, że żadna z części nie łączy się ze sobą tematycznie. Książki te zatem śmiało można czytać bez ustalonej kolejności- ot, co akurat uda się wypożyczyć. Chodzą też słuchy, że tom dziewiąty to jeszcze nie ostatnie słowo pisarki- brawa należą się zatem za talent, ale i nieskończoną pomysłowość.
Tym razem spotykamy się z Tamarą Orłowską. Kobieta jest po trzydziestce, ma dwójkę dzieci (Stasia i Majkę), lecz, niestety, wychowuje je w pojedynkę. Ojciec dzieci, Wojtek, to odpowiedzialny mąż i ojciec, lecz nie przyszło mu dłużej żyć na tym świecie. Tamara została bowiem przedstawiona jako wdowa. Ma ona jednak wiele pomocy i wsparcia duchowego od swojej matki, Janiny. Dzieci, gdy tylko widzą babcię, są niezmiernie radosne - Janina to stereotypowa babcia, która nie poucza, a rozpieszcza. Kobieta bardzo by jednak chciała, aby i Tamara zaznała nieco szczęścia osobistego. Jako bibliotekarka szkolna nie styka się z wieloma obcymi ludźmi, a cóż tu dopiero mówić o płci przeciwnej? Niemniej jednak, z częściowymi oporami główna bohaterka decyduje się na randkę. Wiktor Ziębski uchodzi za typowego mieszczucha, co jest nieco kłótliwe z wiejską naturą Tamary. Jak jednak odmówić szarmanckiemu mężczyźnie, który komplementuje, przynosi kwiaty, daje mnóstwo prezentów? Sam wygląda zawsze nienagannie- nawet, gdy jest bardzo ciepło, Wiktor lubuje się w stroju oficjalnym, typowo urzędniczym. Czy Tamara zachłyśnie się drogimi randkami? Czy pieniądze w życiu naprawdę mogą załatwić wszystko, tym samym z łatwością zdobyć skromną, nieśmiałą kobietę? Warto się tego dowiedzieć, dlatego nie ma innej możliwości, jak zasiąść wygodnie do lektury.
W tym samym czasie Tamara poznaje także Pawła Lipskiego. Mężczyzna ten to odwrotność Wiktora- lubi spokój, nie ubiera się jak prezes dużej firmy. Jest wyrozumiały, spokojny, a na dodatek poznaje Tamarę, gdy ta zleca mu położenie kostki brukowej przed domem. Paweł bardzo angażuje się w swoją pracę, ale też nawiązuje świetny kontakt z dziećmi kobiety. Młodszy Synek, Staś, widzi w nim wręcz wzór na...ojca.
Jak to w życiu bywa, jedna sytuacja może dosłownie zburzyć spokojny dotąd żywot człowieka. Tamara dowie się bowiem czegoś wstrząsającego na temat Pawła. Co to będzie za wieść? Dlaczego Paweł milczał, nie wyjawił prawdy? Zapraszam do lektury.
Seria z domkami to bardzo lekkie i przyjemne książki, w sam raz na lato. Są niezwykle przewidywalne w fabule, lecz bardzo logiczny i prosty tekst może wciągnąć czytelnika, musi tylko być dobrze przemyślany. Agata Przybyłek, jako autorka wielu powieści obyczajowych, jest szalenie poczytaną pisarką. Podczas lektury "I znowu Cię spotkałam" nie zaznałam nudy, a bardziej znowu poczułam wzruszenie, nostalgię. Jeszcze bardziej zrozumiałam, że nasz świat jest naprawdę bardzo, ale to bardzo mały... Dlaczego tak uważam? Zrozumiecie to, gdy przeczytacie książkę. Można też, znowu poprzez aforyzmy, przekonać się, że kłamstwo ma krótkie nogi. Autorka podkreśliła dodatkowo szerzący się problem pedofilii w Polsce. Kogo ów problem dotyczył- niech to będzie słodka tajemnica. Jedno jest niezaprzeczalne- pedofil zrobi wszystko, by dotrzeć do wybranej przez siebie ofiary. Słowo wszystko jest tutaj dosłowne- warto się o tym przekonać.
Tak zdolna pisarka jak Agata Przybyłek mogła nieco bardziej rozwinąć zakończenie- tylko w tym aspekcie mam do autorki coś w rodzaju żalu. Niemniej jednak, książka na pewno zaciekawi niejednego czytelnika. Jeszcze jeden mankament zdecydowanie popełniły osoby odpowiedzialne za redagowanie tekstu- powieść zawiera dość sporo literówek, powtórzeń- nie powinno tak być.
Serdecznie zapraszam do lektury "I znowu Cię zobaczę", ale nie tylko. Warto poznać pozostałe części cyklu i wybrać te najbardziej interesujące.

Tym razem spotykamy się z Tamarą Orłowską. Kobieta...

Agata Przybyłek I znowu Cię zobaczę Zobacz więcej