Szlak Srebrnych Mgieł

Szara Godzina
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Szlak Srebrnych Mgieł miał być wyprawą życia dla Beaty i Witka, w 10. rocznicę ich ślubu. Oboje kochali się nad życie. Byli dla siebie największymi przyjaciółmi, polówkami tego samego jabłka. Byli dla siebie wszystkim.
Jednak los zakpił z nich obojga w najokrutniejszy sposób. Witek ginie w wypadku samochodowym. Beacie pozostają wspomnienia, ból, rozpacz, pustka. Bez Witka...

"SZLAK SREBRNYCH MGIEŁ" JOANNA TEKIELI

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki.
Bardzo byłam ciekawa tej lektury.
Cieszę się, że ją przeczytałam.

Prosta fabuła, prosty język i sty - jednym słowem ogromna prostota i jaka w niej siła.
Już od pierwszych linijek powieść wciąga nas w swój świat i trzyma w napięciu do samego końca.
Jest bardzo klimatycznie, tajemniczo...

Książka niesamowicie mnie wciągnęła. Przeżyłam wspaniałą i pełną niespodzianek przygodę. Od początku do końca czułam się tak, jakbym tam była, jakbym była na SZLAKU SREBRNYCH MGIEŁ. Chciałabym poznać dalsze losy bohaterów, chciałabym znowu tam wrócić. Bardzo emocjonująca opowieść i z pewnością na długo zostanie w pamięci.

Na półkach: , , , ,

Z ogromną przyjemnością Zaczytana Ewelka objęła Patronatem książkę "Szlak Srebrnych Mgieł" autorstwa Joanny Tekieli.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.
Za sprawą barwnych opisów możemy przemierzać wędrówki po górach i lasach.
Miałam możliwość poprowadzić z autorką wywiad,
w którym szczególna wyczuwalna jest miłość do przyrody i natury i w książce jest to...

Świetna książka, a w czasie pandemii pozwała na oderwanie się od tych wszystkich danych i powędrować, po górach i lasach. I to nie narażając się na wirusa. Polecam.

Cudowna historia, która wzrusza do łez, łamiąca momentami serce.
Szlak, którym podąża główna bohaterka Beata w otoczeniu pięknej przyrody, drzew i zachodów słońca, upału i strugach deszczu, zmienia ją w silną kobietę i odważną.
Ten trudny szlak, przechodzi w towarzystwie przewodnika i strażnika przyrody, który dba o jej bezpieczeństwo, wkładając się w jej serce.

Historia,...

Książka, która mnie pochłonęła. Nie mogłam się oderwać od niej aż do ostatniej strony.
Świetna, świetna i jeszcze raz świetna.
Wciąga, zabiera w podróż ze sobą, rozciąga myśli od zmartwień.
Mnie pozwoliła odetchnąć od codzienności i uwierzyć w przyszłość.

Nie wiem, czy oglądaliście kiedyś film "Dzika droga" z pewną piękną amerykańską aktorką o włosach blond? Nie do końca pamiętam treść W każdym razie nie na tyle dokładnie, by móc tu dokonywać szczegółowych porównań. Dziewczyna po przejściach postanowiła przejść samotnie popularnych w USA szlak górski. Czytając najnowszą powieść Joanny Tekieli łatwo było mi sobie wyobrazić...

Beta od dziecka wiedziała, że musi być silna i konsekwentnie dążyć do zrealizowania celu jaki sobie wyznaczyła. I choć jej stanowczość i wytrwałość była godna podziwu to nie brakowało jej również empatii i otwartości na drugiego człowieka. Jako dziecko nie zaznała bezwarunkowej miłości ze strony rodziców i licznego rodzeństwa. Będąc nastoletnią dziewczyną podjęła decyzję o...

Autorka ma na swoim koncie już doskonałą trylogię, ale ja dopiero teraz poznałam jej twórczość. Okładka i tytuł dały mi do zrozumienia, że znajdę tu piękne widoki, a przyroda będzie częścią tej opowieści.

Beata i Witek planowali wyprawę życia, by przejść Szlak Srebrnych Mgieł. Gdy ginie ukochany mąż w wypadku samochodowym, kobieta długo pozostaje w smutku i żałobie. Ból po...

• Przeczytane 2020
  • 2020
  • @ SZUKAM PILNIE (za te wymienię moje z półki: sprzedam)
  • ROK 2020
  • Wydawnictwo Szara Godzina