Szlak Srebrnych Mgieł

2020-10-07
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardzo miła książka. Dobrze się czyta. Ja czytam dużo kryminałów i ta pozycja mnie odprężyła, wyciszyła, zrelaksowała. Opisy przyrody nie przesadzone, lekkie. Nie ma wulgaryzmów.

bardzo fajna pozycje zeby sie odmozdzyc :)

bardzo fajna pozycje zeby sie odmozdzyc :)

lekka fajna książka do poczytania,

lekka fajna książka do poczytania,

Ebook :) Fajnie napisana Każdy musi znaleźć swój sposób.Na straty zmiany jakie niesie życie. I własny sposób jak jej oswoić i żyć dalej Polecam :)

Jeju, co to była za książka...
Nie wiem, jak to się stało, że tak późno po nią sięgnęłam.

Beata wiedzie cudowne życie ze swoim mężem Witkiem. Nikt i nic nie jest im potrzebne do szczęścia poza sobą. Na 10 rocznicę ślubu zaplanowali wyjazd do Stanów Zjednoczonych i przejście Szlaku Srebrnych Mgieł. Jednak ich plany zniszczyła w brutalny sposób śmierć Witka. Beata zostaje sama. W bólu, żałobie i braku chęci do życia.
To dopiero kilka stron książki.
Reszta, to już pięknie wymalowany obraz, spektakl, najdelikatniejsza poezja, które chłonęłam wszystkimi zmysłami. Joanna Tekieli okazała się wspaniałym wirtuozem, stworzyła dzieło.
Nie potrafię dobrać słów, które są w stanie opisać to, co czułam, czytając kolejne strony.

Myślę, że śmiało mogę napisać, że to jedna z najlepszych książek, jaką w życiu czytałam ❤️

Jeju, co to była za książka...
Nie wiem, jak to się stało, że tak późno po nią sięgnęłam.

Jestem wdową.
Z przetworzeniem i zaakcpetowaniem tej informacji przychodzi zmagać się naszej bohaterce .
"Szlak srebrnych mgieł " to poruszajaca lektura o temacie najtrudnieszym - to książka o śmierci.
O zmaganiu się z utratą bliskiej osoby, radzeniu sobie z żałobą i jej wszystkimi etapami.
Pięknie i niezwykłe wzruszająca walka z depresją, żalem, samotnością.
Beata ,kobieta ,która straciła miłość swojego życia - męża, partnera ,przyjaciela - chce popełnić samobójstwo jednak bieg wydarzeń oraz czlowiek ,ktorego spotka na swej drodze ku zatraceniu pomaga jej odrodzić się na nowo ,jak feniks z popiołów.
Niezwykle poruszająca, romantyczna ,przepięknie i bajecznie opisana ,jakbym czytajac oglądała namalowane obrazy ,poruszyła mnie dogłębnie.
Gdyby to pisał Nicholas Sparks doczekała by się ekranizacji !

Jestem wdową.
Pięknie i niezwykłe wzruszająca walka z depresją, żalem, samotnością.
Beata...

Joanna Tekieli zauroczyła mnie swoją trylogią umiejscowioną w Drzewiu, gdzie poznałam kolejnych właścicieli pensjonatu Leśna Ostoja. Dlatego teraz chętnie sięgam po kolejne tytuły autorki. Koniec stycznia i początek lutego to dla mnie istny "maraton z Tekieli" - trzy przeczytane powieści w niecałe trzy tygodnie!

Dziś opowiem Wam o książce "Szlak Srebrnych Mgieł" od Wydawnictwa Szara Godzina, która sporo się naczekała na półce... Cóż, druga część opisu z okładki nieco studziła moje zapały... Wam jednak nie radzę odkładać lektury na inny czas, warto ją przeczytać tu i teraz!

Beata wyrwała się ze wsi. Uciekła od biedy i licznego rodzeństwa do miasta. Wracała tam niechętnie a kiedy poznała swojego męża, odcięła się zupełnie od przeszłości, podejmując jednocześnie decyzję, że nie chce mieć dzieci. Oboje z Witkiem świadomie zrezygnowali z rodzicielstwa, pragnąc cieszyć się wyłącznie sobą. Niestety los brutalnie odbiera jej szczęście - mąż ginie w wypadku jeszcze przed dziesiątą rocznicą ślubu, którą chcieli wspólnie świętować w USA, na Szlaku Srebrnych Mgieł i wrzucić coś osobistego do Kruczego Wąwozu.

Szlak wciąż śni się otępiałej z bólu i rozpaczy Beacie, która wreszcie odnajduje nowy cel w życiu - przygotowanie się do wyjazdu i samodzielne przejście szlakiem, by uczcić pamięć po ukochanym. Jakie przeszkody los postawi na jej drodze? Czy uda jej się przejść szlakiem i wypełnić misję? A przede wszystkim czy zrobi to, co zaplanowała w głębi swojego serca? Kto będzie jej pomagał a kto przeszkadzał?

Bajeczna! Wyjątkowa! Zachwycająca!
Tak się bałam, że opisy przyrody mnie zanudzą a przemyślenia i rozważania bohaterki nad sensem życia i tęsknotą za miłością mnie zdołują. Nie wiem dlaczego, ale zaufałam opisowi i się zniechęciłam od chwili, gdy książka do mnie przybyła w okolicach premiery. Nie róbcie proszę tego błędu. Asia Tekieli przepięknie przedstawiła życie dziewczyny pochodzącej z licznej wiejskiej rodziny, jej marzenia, plany, walkę o ich spełnienie. Później piękną miłość i tragiczną śmierć.Tym łatwiej zrozumieć jej poczucie osamotnienia, rozpacz i pustkę.

A później walkę. Z samą sobą, przeciwnościami przyrody, ludźmi, warunkami pogodowymi. Cudowna i jakże realistyczna wędrówka Szlakiem Srebrnych Mgieł, konieczność współpracy dwojga obcych, powoli rodząca się sympatia a wraz z nią wyrzuty sumienia. Wokoło zaś piękno przyrody - rośliny, zwierzęta, nagłe ulewy, bluszcz, motyle, kanion... Byłam wręcz oczarowana tym, co było udziałem Beaty na szlaku. Reakcją na to, co ją otacza, tym co dzieje się w jej sercu i umyśle. Jak ta wędrówka wpłynie na jej dalsze plany? Rozpoczynając lekturę nie miałam pojęcia, że taki będzie jej finał.

Czytając powieść po prostu płynie się jakby z nurtem rzeki, kibicując bohaterce, denerwując się niepewnym losem. Właściwie to w finale byłam rozczarowana, że... to już koniec.

Podsumowując - "Szlak Srebrnych Mgieł" to poruszająca i zmuszająca do refleksji opowieść o poszukiwaniu nowego celu w życiu, o pokonywaniu przeszkód, utracie sensu życia, cudach natury, spełnianiu marzeń i wierze we własne siły. Historia pełna emocji, bólu, radości, buntu, żalu czy rezygnacji a także dowodu na to, jak kontakt z naturą może wpłynąć na człowieka. Gorąco polecam!

Dziś opowiem Wam o książce "Szlak Srebrnych Mgieł" od...

Główna bohaterka wyrusza na szlak z zamiarem popełnienia samobójstwa. Dlaczego na tym szlku ponieważ tu zginął jej mąż którego kochała. Już od samego początku nie szło tak jak powinno. Musiała mieć ze sobą przewodnika.
Piękne okoliczności przyrody i niespodziewane akcje powodują że książka wciąga i chce ją się czytać dalej.
Czy plan został wykonany... Trzeba przeczytać by się dowiedzieć...

Czy plan został wykonany... Trzeba przeczytać by...

Magiczna. Książka o cierpieniu, stracie ukochanej osoby. Jak trudno się z tym pogodzić, jak trzeba walczyć....Autorka świetnie ukazała taką sytuację łącząc rozpacz z walką z samą sobą, wspaniałą przygodą i oczywiście super zakończeniem 😀.

Magiczna sceneria, szlak życia i uczczenie dziesiątej rocznicy ślubu. Taki plan miała Beata z mężem... Niestety wypadek samochodowy pokrzyżował plany. Beata nie mogąc sobie wyobrazić życia bez kochanej osoby, postanawia wybrać się na wyprawę i tam zakończyć cierpienie i tęsknotę. Podczas podróży z każdym dniem coś się zmienia... Czy dziewczynie uda się zdobyć cały szlak srebrnych mgieł?

Historia o trudnym odnajdywaniu nowego sensu życia, odkrywaniu samego siebie. Przygoda ubrana w piękne krajobrazy, zachody słońca i zachwycającą przyrodę.

Polecam!

Dodaj cytat z książki Szlak Srebrnych Mgieł