Zabójczy pocisk. Dziedzictwo

Okładka książki Zabójczy pocisk. Dziedzictwo
Krzysztof BochusWojciech Chmielarz Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2021-05-19
2021-05-19
Literatura polska

więcej Więcej

1906

Na półkach: , , , , , , , ,

Nie przepadam za zbiorami różnych autorów, bo zawsze po takiej lekturze czuję pewien niedosyt i nie przynoszą mi one pełnej satysfakcji, ale i tak często skuszę się na tematyczny zbiorek. Tym razem było nawet nieźle. Opowiadania ciekawe, a dobór pisarzy bardziej odpowiada moim gustom niż miało to miejsce w poprzednich częściach „Zabójczego pocisku”. Idąc chronologicznie...

Nie dam oceny, ponieważ nie przeczytałem całości. W połowie stwierdziłem, że nie dam rady 🙂

Bardzo lubię opowiadania o wszelkiej tematyce. Podoba mi się to, że w krótkiej formie autor musi zawrzeć jak najwięcej treści, zmieścić przyciągającą fabułę, nakreślić postacie. To trudna sztuka i nie każdemu się udaje. W dodatku opowiadanie jest swego rodzaju wizytówką, która czytelnika może przyciągnąć lub odepchnąć od danego autora.
Temat dziedzictwa narodowego, jest...

Bardzo fajny pomysł na temat opowiadań. Muszę się przyznać, że tych dzieł stuki nie znałam, nie słyszałam nawet o nich, choć nie ukrywam, że znawcą nie jestem :)
Zdecydowanie super pomysł na wzbudzenie zainteresowania.
Opowiadania bardzo mi się podobały, najbardziej zapadły mi w pamięć opowiadania W Chmielarza, Bochusa, Grabowskiej, Witkiewicz, Jax oraz Duszyńskiego (...

Większość opowiadań bardzo nieciekawych, pisanych chyba na szybko żeby coś napisać. Podobały mi się może ze 2-3 (i to raczej głównie dlatego że są w zestawieniu z bardzo słabą konkurencją...)

Wszystkie opowiadania na bardzo wysokim poziomie. Polecam!

Pomysł znkomity. Dzieła sztuki jako pomysł na kryminał. Jak wyszło? Tak średnio. Moim zdaniem znakomite opowiadanie pana Chmielarza. Inne niezłe. A niektórzy niech nie biorą się za pisanie kryminałów czy opowiadań. To dość trudna i wymagająca forma literacka.
Tak na wakacje, może być.

Kilka świetnych, kilka dobrych. Słabych raczej nie było.

Zabójczy pocisk - Dziedzictwo czyli powiało kulturą.

Komu chce się ruszyć tyłek do Muzeum?
Ostatnie czasy korony zmusiły nas do siedzenia w domu na necie i przed tv. Kultura wysiadła, kina wstrzymane. Wszędzie zakazy i nakazy. I tutaj Skarpa Warszawska wpadła z ciekawym pomysłem. Zrobiła z kilku autorów kustoszy. 12 opowiadań z 12stoma dziełami sztuki.

Zważając na to, że...

Uważam, że to najlepsza część "Zabójczego pocisku". Wiadomo, że są opowiadania lepsze i gorsze, ale ta część najbardziej wciąga

• 2021
  • Kryminały