rozwińzwiń

Nikt nie musi wiedzieć

Okładka książki Nikt nie musi wiedzieć Katarzyna Bonda
Okładka książki Nikt nie musi wiedzieć
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Hubert Meyer (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 4)
Muza
2021-05-05
2021-05-05
literatura polska przyjaźń profiler psychologia psycholog behawioralny prokurator policjant morderstwo zamek w mosznej śledztwo

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Czwarty tom o Hubercie Meyerze i nowe sprawy.
Mówiłam już nie raz, że Meyera - jako głównego bohatera bardzo lubię. Natomiast w tym tomie Meyer wydawał mi się w ogóle nieogarnięty,
Czytając 1, 3, 7, 8, 9 tom Meyera widzę jako profesjonaliście z krwi i kości w swoim fachu.
W tym tomie widziałam człowiek totalnie przemęczonego, który momentami ma chaos, nad którym nie panuje.
Z jednej strony kumple z "firmy" wciągają go w ratowaniu tyłka Domanowi, który pod koniec książki ma uratowaną d*pę - chociaż nie powiem lekko się zaskoczyłam, że tak bezboleśnie wyszło! Również, za sprawą kumpli ma wyjaśnić w niewyjaśnionych okolicznościach tajemniczej śmierci młodego chłopaka w okolicy zamku w Mosznej.
A co najważniejsze w tym tomie na jaw wychodzi, że Meyer miał syna. Ale niestety nie nacieszył się nim, ponieważ syn Meyera umiera w niewyjaśnionych okolicznościach.
Warto też zaznaczyć, że akcja dzieje się ostatniego dnia grudnia 2020r. a kończy się w połowie stycznia 2021r., czyli wtedy kiedy jest pandemia. I wtedy pierwszy raz dostaje nerwicy.
W okolicach 50 str. do ostatniej strony zastanawiałam się czy, aby na pewno p. Bonda napisała tę książkę? Bo nie wierzyłam co czytam.
Byłam ciekawa tego tomu, ale im dalej czytałam tym bardziej czułam niechęć to tego tomu.
Jeden wątek z drugim bardzo się przeplatał i w mojej głowie wychodził miszmasz i totalny chaos.
Zakończenia niestety nie kupiłam - przepraszam.
Oczywiście będę czytać 5 i 6 tom, aby dowiedzieć się co nowego czeka Meyera.
Ocena 5/10

Czwarty tom o Hubercie Meyerze i nowe sprawy.

Hubert Meyer. Lubię gościa i przeczytam wszystkie książki z nim, ale ta część jest chyba nieco pokręcona. Lub może to moja wina, jakbym sobie zapisywał w notesie wszystkie ważne dane i bohaterów i szukał zabójcy sam ( jak już nie jednokrotnie robiłem) może miałbym bardziej poukładane zdarzenia w tej książce. Ale przecież nie muszę prawda ?
Sprawa Bożeny, nadal nie wiem jak zmarł jej syn.
Sprawa mosznej ( mój region 🤗) co z policjantem i jego narzeczoną? Nic o tym. Jak skończyła się sytuacje z morderca w przestworzach ? Nic. Brakuje spięcia tego wszystkiego klamrą. I losy doktorka ? Więcej pytań niż odpowiedzi.

Sprawa Bożeny, nadal nie wiem jak...

Pierwszy kryminał Bondy, który sięgnęłam i chyba na tym poprzestanę. Dawno tak opornie nie czytało mi się jakiegokolwiek kryminału. Niezwiązane ze sobą wątki, na siłę lepione powiązania. Nie rozumiem skąd taka popularność tej autorki.

Nadrobiłam całą serię 💪. Ale jestem z siebie dumna.
Hubert Meyer zakończony i teraz oczywiście z niecierpliwością czekam na kolejną już 10 część przygód i rozwiązywania zagadek.

W części czwartej pojawia się komisarz Rudy. Od samego początku przypadła mi do gustu. Akcja toczy się dwutorowo, nie dość, że psycholog musi znaleźć mordercę, to jeszcze pomóc przyjaciołom sprzed lat.

Zacznijmy od początku. Hubert na urlopie, niestety owy urlop nie zaczyna się dobrze. Dostaje dziwne smsy, a nadawcą okazuje się dawna znajoma. Jej syn nie żyje a ona podejrzewa, że to było zabójstwo. Hubert początkowo nie chce zająć się sprawą, ale informacje kim był chłopak, odmieniają jego życie.

Morderstwo w zamku w Mosznej, zmasakrowane zwłoki. Czy Rudy i Meyer rozwiążą zagadkę zagadkowej śmierci? A co więcej, uratują kolegę przed odsiadką?

Zakręcona akcja, pełno tajemnic, mnóstwo świadków, ale każdy coś ukrywa. Jak zwykle przy książkach #katarzynabonda bawię się świetnie a rozwiązywanie zagadek równocześnie z Hubertem sprawia mi satysfakcję. Chociaż nie pamiętam, żebym kiedyś była pierwsza w wytypowaniu sprawcy a co dopiero motywu.

Polecam całą serię.💪💪💪
Zaczęłam od piątej, Skończyłam na czwartej. Najważniejsze, że uczę się już czytać po kolei. Dziwnie się czyta akcje z bohaterem, jak już wiesz, że w kolejnych częściach któryś z nich umrze.

Nadrobiłam całą serię 💪. Ale jestem z siebie dumna.

Ucieszyłem się kiedy przypadkiem zauważyłem, że Pani Katarzyna Bonda przywróciła do życia Huberta Meyera. Kilka lat temu z ciekawością czytałem jak profiler, który w przeszłości był oficerem policji rozwiązuje kryminalne zagadki. Szybko dodałem kilka kolejnych książek, które już były dostępne do swojej biblioteczki oznaczając je "chcę przeczytać". Jednak dziś po lekturze "Nikt nie musi wiedzieć" obawiam się, że znikną one z tej półki. W posłowiu Pani Katarzyna tłumaczy się, że przyszła pandemia, trudno było zbierać materiały itp. Jednak nie może to tłumaczyć tworzenia gniota. Z początku akcja zawiązywała się dość ciekawie jednak jej prowadzenie, myszkowanie po różnych aspektach, rozpoczynanie wątków, które nie znajdowały końca są trochę niepoważne. Być może początkującemu autorowi nie wystawiłbym tak niskiej opinii ale od uznanej pisarki oczekuje się więcej. Czasem żałuję, że podobnie jak w przypadku np. zakupów towaru, który nie spełnia oczekiwań można dokonać jego zwrotu taka opcja nie przysługuje w odniesieniu do książek. Być może to rozwiązanie przyczyniło by się do większej dbałości przy pisaniu a nie tylko chęci wypuszczenia kolejnej pozycji, która i tak będzie sukcesem wydawniczym.

Lubię głównego bohatera - Meyera :) i tyle. Ta czwarta część ma za dużo spraw, nazwisk, wątków, pogubiłam się a zakończenie i tak nic nie wyjaśniło ;(

Jak dla mnie średnie, za dużo wątków się ze sobą splatało i dokończenie nie takie, jak bym oczekiwała

Czwarta część cyklu o wydarzeniach mających miejsce dziesięć lat po wydarzeniach z ,,Florystki". ,,Nikt nie musi wiedzieć" to kryminał taki jakich jest wiele ale całkiem dobrze mi się go czytało, Meyer zostaję wplątany w tuszowanie sprawy zastrzelenia przez policjantów niebezpiecznego gangstera "Japy" i by działać pod przykrywką dostaje również sprawę śmierci młodego chłopaka w Mosznej, a jakby tego było mało to o swoim istnieniu przypomina mu dawna znajoma ze szkoły, która po latach postanowiła się do niego odezwać. W przypadku tej książki od razu widać że zmienił się styl jakim jest napisana i zmienili się bohaterowie a właściwie ich charaktery, w końcu minęło kilka lat miedzy tą powieścią o ,,Florystką", ta powieść jest napisana zdecydowanie lepiej, nie mamy tu do czynienia z jedną konkretną sprawą a paroma różnymi, podobają mi się działania Meyera i sprawy, którymi się zajmują są nawet ciekawe, jednak to właśnie sprawa jego dawnej znajomej była największym plusem tej powieści. Jak dla mnie na razie jest to najlepsza część cyklu o profilerze kryminalnym i dobrze że Katarzyna Bonda nie poprzestała na trylogii.

To moja pierwsza książka Katarzyny Bondy. Zadziwiała mnie ilość zwrotów w śledztwach. Zawsze byłem zdumiony, że może być tyle spojrzeń na sprawę.

IV cz. przygód Huberta Meyera
Mocno się namęczyłam czytając. W pewnym momencie zastanawiałam się, czy aby p. Bonda napisała tę książkę.

IV cz. przygód Huberta Meyera

1 593