Zemsta ze skutkiem śmiertelnym

Okładka książki Zemsta ze skutkiem śmiertelnym Katarzyna Gacek
Okładka książki Zemsta ze skutkiem śmiertelnym
Katarzyna Gacek Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Magdalena Borowska (tom 2) Seria: ABC kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Borowska (tom 2)
ABC
Oficynka
2020-12-31
2020-12-31
Literatura polska kryminał porwanie wypadek samochodowy detektywi-amatorzy weterynarze

Okładka książki Zabójczy spadek uczuć Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zabójczy spade... Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Zielony trabant Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zielony trabant Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Dogrywka Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Dogrywka Katarzyna Gacek, Ag...

II tom przygód " detektyw-weterynarz " M>Borowskiej. Magda, bohaterka „W jak morderstwo”, właśnie rozstała się z mężem i próbuje się odnaleźć w tej nowej, trudnej sytuacji. Pewnego dnia na jej oczach ginie kobieta, potrącona przez rozpędzony samochód. Kierowca ucieka z miejsca wypadku. Tego samego dnia w miasteczku zostaje porwane dziecko. Czy te dwie historie coś łączy?
Magda rozpoczyna prywatne śledztwo, podczas którego nie tylko będzie sobie musiała poradzić z bezwzględnymi bandytami, ale i z policją, dla której amatorskie działania Magdy to poważny kłopot organizacyjny oraz wizerunkowy.
Czy porywaczom chodzi tylko o pieniądze? Magda za wszelką cenę będzie starała się ocalić życie chłopca , kolegi jej syna. U boku pani weterynarz pojawi nowy mężczyzna, kolega z pracy , z którym początkowo było jej nie po drodze .
Czy kolejny tom przygód zwariowanej i wścibskiej Magdzie , pozwoli w końcu ustabilizować życie ? Zabieram się do czytania :)

Przyjemna niezobowiązująca lektura. Świetnie opisane pierwsze kroki Magdy jako samotnej matki. Powolne godzenie się z rzeczywistością i każda możliwa faza rozstania: od upokorzenia, po obwinianie się, robienie sobie nadziei, aż po brutalną prawdę. W tle potrącenie kobiety oraz porwanie dziecka.
Czy widzę bzdurki w fabule? Oczywiście, że tak. Pan policjant bez swojej koleżanki nie rozwiązałby absolutnie nic, bo nie wpada nawet na najprostsze rozwiązania, a bohaterka ukrywa sobie dowody i mówi o nich jak jej się przypomni. Czy mimo wszystko dobrze się bawię, a audiobook jest genialny? Jak najbardziej!
Chociaż muszę wspomnieć o jednej scenie, która mi się nie podobała. Zacznę od stwierdzenia, że główna bohaterka jest... głupia. Chciałabym użyć wobec niej innego określenia, ale to jest idealne. Z wielu powodów, ale tu omówię jeden. Masz psa i bierzesz do domu kocięta, chociaż wiesz, że pies może je zaatakować i chociaż chciał je wziąć ktoś inny, u kogo byłyby bezpieczne? Wiem, że scena spotkania psa z kotami miała być w założeniu humorystyczna, ale dla mnie tylko potwierdzała debilizm bohaterki. A we mnie obudziła złość. Jako dorosła odpowiedzialna osoba biorąc do siebie zwierzaka odpowiadasz za jego życie oraz zdrowie. Heheszki z niedopilnowania psa i jego rzucenia się na koty nie są dla mnie osobiście zabawne.
Oprócz tego jednego momentu - który może właściwie drażnić tylko mnie, a dla innych być jedynie humorystyczną wstawką - całość oceniam w porządku.

Czy widzę bzdurki w fabule? Oczywiście, że tak. Pan policjant bez swojej...

Książka ogólnie mi się podobała, miała więcej śmiesznych momentów niż jej poprzedniczka, tajemnica też ciekawsza. Wątek kryminalny zresztą bardzo wciągający. Słuchało się szybko i przyjemnie. Prawie. Głupota Magdy poraża momentami. No może nie głupota a jej naiwność i lekkomyślność. Naprawdę ciężko było przejść przez niektóre momenty i zagrania pani weterynarz. Dlatego zastanawiam się nad kolejną częścią, bo mam przeczucie, że fabuła będzie jeszcze bardziej naiwna niż poprzednie części.

Zdecydowanie najlepszy tom serii, jak to tej pory (przeczytałam trzy). Przyjemne, lekkie czytadło, wciąga bardzo.

Kolejna zagadka kryminalna, którą pomaga rozwikłać Magda. Niedawno rozstała się z mężem, wszystko jest na jej głowie. A po drodze jest świadkiem śmiertelnego potrącenia. Dodatkowo najlepszy przyjaciel syna zostaje porwany.
Pani weterynarz razem z przyjacielem policjantem muszą jak najszybciej rozwikłać tajemnicę i uratować chłopak.

Książka napisana lekko i z humorem.

Książka napisana lekko i z humorem.

Dobrze się czyta. Kontynuacja przygód Magdy i jej przyjaciół. Tym razem zagadka jest trudniejsza, bo dotyczy porwania znajomego dziecka, kolegi jej syna. Jak zwykle Magda prowadzi śledztwo na własną rękę, czym przeszkadza znajomemu policjantowi. Polecam na wieczór. Łatwa i przyjemna, choć z trudną tematyką.

Druga część cyklu – podobnie jak pierwsza – jest kryminałem relaksującym. Wątek kryminalny wpleciony jest w życie Magdy po rozstaniu z mężem.

Magda, pani weterynarz jest po rozstaniu z mężem. Wychowuje dwójkę dzieci. Pewnego dnia widzi jak samochód potrąca kobietę i ucieka z miejsca wypadku. Trochę sama, a trochę ze znajomym policjantem prowadzi w tej sprawie śledztwo. Porwany zostaje kolega jej syna . Jakoś to ze sobą jest związane. Czy uda się uratować chłopca? Jak dalej będzie wyglądać osobiste życie pani weterynarz?

Całkiem fajna pozycja rozrywkowa.

Całkiem fajna pozycja rozrywkowa.

Bardzo miło się czyta, zabawna, lekka, typowo do poduszki i bardziej dla pań.

Bardzo miło się czyta, zabawna, lekka, typowo do poduszki i bardziej dla pań.

• Audiobooki

Katarzyna Gacek Zemsta ze skutkiem śmiertelnym Zobacz więcej