Czerwono mi

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

2/2023

2/2023

Lekka, plotkarska, chwilami absurdalna, cięta, zabawna, rozrywkowa.

Lekka, plotkarska, chwilami absurdalna, cięta, zabawna, rozrywkowa.

Festiwal i spora wygrana - budzą się uśpione talenty z ochotą na kasę. Hmmm kto kogo chce usunąć oj zamieszało się ... pomieszanie poplątanie ot taki kryminalny zamotaniec, a w samym środku nasza Róża która też jest na celowniku ;) Trochę zwariowane, ale czyta się szybko i tak lekko

Kolejna śmieszna komedia w wydaniu Alka Rogozińskiego-bardzo przyjemnie się czytało :-)
Tylko za mało mi tu Róży Krull, cały czas jest gdzieś na boku i tak naprawdę książka toczy się bez niej-szkoda. Ale i tak polecam!

Książka „Czerwono mi” autorstwa Alka Rogozińskiego to już moje szóste spotkanie z Różą Krull.

Tym razem nasza bohaterka udaje się do Opola, gdzie ma zasiąść w jury podczas festiwalu w Opolu. No właśnie ma bo ktoś usilnie próbuje wyeliminować wszystkich uczestników konkursu. Tylko kto i dlaczego? Kto ma za cel wyeliminowanie konkurencji, aby zgarnąć tym razem rekordową nagrodę? Zapraszam Was do lektury książki, a zapewniam Was, że nie będziecie się nudzić.

„Czerwono mi” czytałam mniej więcej wtedy kiedy udało mi się być na spotkaniu autorskim z Alkiem Rogozińskim. Nie dziwie się, że Alek pisze właśnie komedie kryminalne. Kto miał okazję być na takim spotkaniu to wie co mam namyśli.

Widać, że pisanie tego męczyło autora. Mnie, czytane, jeszcze bardziej...

Widać, że pisanie tego męczyło autora. Mnie, czytane, jeszcze bardziej...

O matko, jaka grafomania! Pierwszy raz się spotykam z taką konwencją naiwnej zagadki kryminalnej rzekomo napisanej z humorem. Zdania są wymęczone porównaniami, odnośnikami do rzeczywistości, mimo że na początku czytamy disclaimer, jakoby tych odniesień nie było. Na wstępie dostajemy wykaz wszystkich postaci opisanych podobnie grafomańsko jak i cała książka. Nic z tego nie idzie zapamiętać, postaci są takie same, nie są nijak przedstawione w akcji czy w swoich zachowaniach poza tym opisem na początku, którego i tak się nie pamięta. Niby jest tam jakaś zagadka, ale słabo rozwiązana i cały czas opisana jest tym niby humorem, który łatwo idzie wyczuć i po kilkunastu stronach jest strasznie irytujący. W książce panuje chaos, słabizna, naiwność i słaby warsztat literacki, który sili się na coś więcej. Niestety tego nie osiąga.

trochę naiwna

trochę naiwna

Z Róża i Alkiem nie można się nudzić, a przy okazji jeszcze się trochę poprawić sobie humor.

"Czerwono mi" to typowa komedia kryminalna. Jest w niej zagadka morderstwa i dużo humoru, chociaż podczas czytania tej książki nie śmiałam się tak jak przy wielu poprzednich tego autora, które czytałam. Jest to lekka książka, którą można przeczytać na jeden raz. Nie wnosi nic poza rozrywką, bohaterowie i ich zachowania są przerysowane, ale tak miało być, bo jest to cecha charakterystyczna komedii kryminalnych, zwłaszcza tych Alka Rogozińskiego. Idealna książka do zabrania na wakacje lub po prostu na poprawę humoru.