I nie było już nikogo

Okładka książki I nie było już nikogo
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Jubileuszowa Kolekcja Agathy Christie kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jubileuszowa Kolekcja Agathy Christie
And Then There Were None
Wydawnictwo Dolnośląskie
2021-06-16
1960-01-01
Data 1. wydania:
1976-09-01
Christie morderstwo wyspa dziesięciu murzynków

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Odważysz się pojechać na Wyspę Żołnierzyków?

Link do recenzji

Wierszyk idealnie budował klimat. Zmyślnie napisany kryminał, trzymający w napięciu.
Liczyłam tylko na to, że bohaterowie zabijają się wzajemnie, w odwecie za swoje pojedyncze zbrodnie (myślałam, że są jakoś połączeni i izolacja dała im pretekst do wyrównania rachunków).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z dobrym, angielskim klimatem. Od początku intrygująca i ciekawa, jednak historia jest szyta grubymi nićmi. Pomimo mocno naciąganej i dość naiwnej historii, która toczy się bezbłędnie jak po sznurku czyta się świetnie.

Taka wysoka nota, takie zachwalania a taka nuda. Moim zdaniem potencjał tej książki został całkowicie zmarnowany no i to rozwiązanie zagadki takie słabe. Chyba miałam za wysokie oczekiwania i myślałam, że ja też polubię tę historię, ale to najsłabsza z książek Christie jakie przeczytałam.

Książka świetna, z zaskakującym zakończeniem, ale akurat mi po mniej więcej 1/3 lektury udało się wskazać mordercę. Muszę jednak przyznać, że bardziej był to strzał/przeczucie niż fakt rozwiązania zagadki.

Wyjaśnienie całości mega. Dobra lektura, stary styl pisania, ale jak najbardziej warto po "I nie było już nikogo" sięgnąć.

Akcja książki opiera się na „zaproszeniu” 10 nieznanych sobie osób do willi na odosobnionej wyspie.
W nieznanych okolicznościach ci właśnie ludzie zaczynają ginąć w myśl dziecinnej rymowanki o żołnierzykach. Wszystko wskazuje, że to zaplanowane działanie, mające na celu ich śmierć....
Dlaczego ktoś chce ich śmierci?
Czy uda im się odkryć, kto czyha na ich życie?
Książka...

Jakże miło wrócić czasem do klasyki gatunku! Agatha dostaje ode mnie 10 punktów, jest mistrzynią.

Jest to pierwsza książka autorki jaką przeczytałam i jestem bardzo zadowolona. Wciągająca, ciekawa, dobrze napisana. Na pewno sięgnę po inne pozycje od Christie.

Hmmmm na jeden wieczór ok. Jednak są lepsze i mroczniejsze książki niż ta :-)

Na pewno lepsza pozycja od ostatniej , którą miałem w rękach tej autorki tj. " A.B.C". " I nie było już nikogo" to ciekawie poprowadzona historia typowa dla Christie. Mamy tu odosobnione miejsce od świata zewnętrznego i nie jako bohaterów skazanych na siebie. Mamy zagadkę, historię rozwiązaną niemal na ostatnich stronach. Jednak nadal z rubryki Thliller/kryminał wolę Cobena...

Cudowna i jednocześnie moja ulubiona klasyka kryminału... Książkę czytało mi się bardzo dobrze, choć wcale nie szybko, bo robiłam przerwy, by zastanowić się i wytypować na podstawie wskazówek następną ofiarę.
Nie udało mi się od razu zapamiętać wszystkich bohaterów, więc dla pomocy rozpisałam ich sobie na kartce (co mogę polecić jako dobrą i sprawdzoną metodę), dodając...

23 838
    6 967