Morderstwo w Orient Expressie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 10) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Express
kryminał, sensacja, thriller
Anna Wiśniewska-Walczyk
Klasyka Kryminału
Christie morderstwo orient express herkules poirot

Orient Express - luksusowy pociąg zmierzający ze Stambułu aż do Londynu, a w nim zbieranina najróżniejszych ludzi z różnych warstw społecznych. Od rosyjskiej księżnej, przez hrabię, biznesmena, misjonarkę, aż do przeciętnej guwernantki. Każda z postaci ma swoją historię, swój cel podróży i swoje tajemnice. A co ważniejsze, każda z nich może być mordercą.
Przez zupełny...

Wszystkie książki spod pióra mistrzyni suspensu są dla mnie istnym majstersztykiem.

Klasyka gatunku

Tak, zdecydowanie jedna z lepszych powieści A. Christy. Nigdy nie wiem, kto zabił. Może to wynika, że nie śledzę wątku kryminalnego jak policjant, tylko zwracam uwagę na inne rzeczy... W każdym bądź razie czyta się świetnie.

Klasyka w mistrzowskiej oprawie
Nie od dziś wiadomo, że królową kryminału jest Agatha Christie, a jej powieści uznawane są powszechnie za klasykę gatunku. Po wielu latach powróciłam do jej najpopularniejszej historii i nie ukrywam, że czerpałam z lektury taka samą rozrywkę, jak za pierwszym razem (głównie dlatego, że po jakimś czasie zapominam, kto jest mordercą, więc...

Na początku nie umiałam w ogóle się wciągnąć. Przyznam bez bicia, że przeczytanie tej książki zajęło mi jakieś trzy miesiące. Po przeczytaniu 70 stron książka leżała przez półtora miesiąca i nie umiałam się za nią wziąć, ale koniec końców udało mi się ją skończyć. Mimo wszystko nie uważam, że była to zła książka, całkiem mi się podobała. To było moje pierwsze spotkanie z...

Kultowy kryminał Agathy Christie. Ciekawie zawiązana fabuła w najbardziej znanym pociągu świata. Intrygująca tajemnica a przede wszystkim barwnie nakreśleni bohaterowie. Całkiem oryginalne zakończenie i wyjaśnienie całej sprawy powoduje, że, przynajmniej u mnie, pozostał pewien niesmak - co było dalej czy mogło być dalej. Szkoda tylko, że śnieg występuje jedynie w książce a...

Przyjemny kryminałek z dość zaskakującym zaskoczeniem.

Wcześniej obejrzałem film, więc fabuła była mi znana.

Nie rozumiem do końca pretensji i hejtu w stronę autorki za tę książkę. Moim zdaniem jest świetna.

Bez zbędnego owijania, intrygująca, wciągająca. Oby takich więcej!

Połknięte w jeden wieczór – nie dało się oderwać.

Dyskusje

19 172