Morderstwo w Orient Expressie

Okładka książki Morderstwo w Orient Expressie
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 9) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 9)
Klasyka Kryminału
Murder on the Orient Express
Wydawnictwo Dolnośląskie
2014-01-01
2014-01-01
Anna Wiśniewska-Walczyk
Christie morderstwo orient express herkules poirot

Książki tej autorki zawsze mnie zaskakują, nie jestem w stanie przewidzieć jak powieść się zakończy :D

bardzo nieprzewidywalna, polecam :)

Nie ukrywam, że duży wpływ na odbiór tego tytułu miał film o tym samym tytule, w którym w rolę Poirota wciela się Kenneth Branagh.
I chociaż czytałam tą książkę również przed obejrzeniem filmu, teraz wszystkie postaci mają gwiazdorską obsadę nawet podczas czytania.
Jest to jedna z ciekawszych książek Agathy Christie, którą do tej pory czytałam. Zagadka jest mocno...

Postanowiłam w nowym roku nadrobić trochę zaległości z tzw "klasyki". Tak się złożyło, że filmy na podstawie książek Agaty Christie oglądałam niejednokrotnie, natomiast nigdy nie przeczytałam żadnej z jej powieści. Myślę, że nie trzeba tutaj opisywać samej książki, ten klasyk chyba zna każdy. Bardzo skupiałam się na treści książki ponieważ ilość szczegółów jaką dostaje...

Kolejne podejście do kryminału Agathy Christie - kolejne całkiem udane. Mam jednak wrażenie pewnej wtórności, bardzo często pojawiają się podobne schematy, postaci (pokojówka, bogata starsza pani, kamerdyner itd.). Oczywiście jest to bez wątpienia klasyka i pierwowzór do wielu współczesnych kryminałów, jednak ta powtarzalność przy którejś z kolei powieści trochę zaczyna mi...

Sympatyczne, zakończenie nierealne, ale sympatyczne ;)

No cóż bez zbędnych słów, których także ta książka nie zawiera. Jest fabuła treść i zakończenie które może zadziwić . Daje dobre 6 za to że pomimo upływu lat dobrze się czyta i nie czuć że pisane to było w poprzednim wieku i to przed II wojną światową. Intrygujące .

Klasyka gatunku, czyli lektura obowiązkowa dla miłośników kryminałów. I tak, jak to bywa z lekturami nie zawsze nas one zachwycają, zwłaszcza gdy "trącą myszką" i staroświeckim językiem pisarskim. Trudno jednak nie dać się porwać inteligentnie skonstruowanej fabule kryminalnej w której uwięzieni w jednym wagonie pasażerowie podejrzani są o dokonanie morderstwa. Jak się z...

Bardzo przyjemnie się to czytało. Moje pierwsze spotkanie z autorką mogę zaliczyć do udanych.

Ciekawa i wartka akcja - spełnia kryterium dobrego kryminału, zachęciła mnie też do obejrzenia filmu

20 566
    5 036