Morderstwo w Orient Expressie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 10) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Express
kryminał, sensacja, thriller
Anna Wiśniewska-Walczyk
Klasyka Kryminału
Christie morderstwo orient express herkules poirot

Mimo słabego nastawienia, książka okazała sie arcydziełem. Narazie najlepsza Agathy Christie którą przeczytałam.

Klasyka kryminału od Agaty Christie.
Mimo wielu kryminałów przeczytanych w życiu to Agata Christie jest prawdziwą mistrzynią.
Teorie na temat zabójczy, mimo że wydaje się że już się zna mordercę, to i tak jest się całkowicie zaskoczonym na końcu.
Polecam!

Książka wybrana przypadkowo z biblioteczki dziadka, pomimo niechęci do kryminałów bawiłem się wybornie. Wspaniałe ograniczone miejsce do których wrzucamy grupkę bohaterów wraz ze skomplikowaną sprawą BAJKA !

To moje pierwsze spotkanie z autorką i zapewne nie ostatnie😊

Czytają powieści kryminalne zawsze skupiam się na wszystkich szczegółach, staram się zapamiętać każde, nawet to najbardziej niepozorne zdanie. A pani Christie i tak za każdym razem zdoła mnie zaskoczyć.

Miejscem głównej akcji jest luksusowy pociąg Orient Express. Mimo kilku trudności Herculesowi Poirot udało się zdobyć w nim miejsce. W pewnym momencie pociąg zatrzymuje się...

Jeden z najbardziej znanych kryminałów Autorki. Morderstwo dość nietypowe, ale nie zamierzam zdradzać szczegółów, bo może jednak ktoś jeszcze nie poznał rozwiązania zagadki (chociaż ja znałam — z filmu). Rzeknę tylko, że każdy z mocno ograniczonej (pociąg utknął w zaspach, nikt nie mógłby wymknąć się z wagonu, nie zostawiając śladów na śniegu) liczby podejrzanych wydaje się...

Niby dobra, ale nie mój styl.

Od tej książki zaczęłam swoją przygodę z kryminałami i obawiam się, że nie znajdę już drugiej tak fantastycznie napisanej pozycji (z kręgu książek innych autorów).
Poprzeczka w kosmosie.

Jedna z moich ulubionych książek Agathy Christie. A i ten film najnowszy (2019?) też nie był najgorszy. All in all całkiem interesujące doświadczenie.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Czytałam i oglądałam film .Niestety film był lepszy.

Dyskusje

18 327