Jak Być Przywódcą Na Wzór Jezusa?

Okładka książki Jak Być Przywódcą Na Wzór Jezusa? Ken Blanchard
Okładka książki Jak Być Przywódcą Na Wzór Jezusa?
Ken Blanchard Wydawnictwo: Wydawnictwo M poradniki
poradniki
Lead Like Jesus
Wydawnictwo M
2014-01-01
2014-01-01

Większość z tego, co zostało opisane w książce, każdy chrześcijanin, który próbuje walczyć z chaosem i zgłębiać wiarę, zna z biblii i nauk. Niestety, jak zawsze najtrudniejsze jest to, co jest oczywiste. Spróbuj powstrzymać w sobie złość i gniew, kiedy jesteś wykorzystywany w pracy, a ktoś właśnie depta Twoją godność.

Podejrzewam, że nie uda mi się zastosować wszystkich rad zamieszczonych w książce. Postaram się jednak je włączyć do mojego życia. Niestety, nie potrafię tak wierzyć jak autorzy w niniejszej książce. Moze to coś ze mna jest nie tak, ale mam nadzieję, że po prostu moja wiara jest inna niż autorów i wszyscy jesteśmy na dobrej drodze, by pokonać nasze śmiertelne ciało i słabości z pomocą Boga.

Plusy:
-Książka praktyczna.
-Autorzy starają się pokazać, że przywódco uwzględniające Boga potrafi zmienić krótkoterminowe poszukiwanie przyjemności w dlugoterminowa podróż w górę. Warto zaznajomić się z ich przemyśleniami
-Bardzo ciekawie zostały opisane nawyki, które mogą pomóc w naśladowaniu Jezusa Chrystusa.
-Szczególnie ważny wydaje mi się akcent położony na pychę i lęk, które przeszkadzają w osiągnięciu naszych celów i pewnego wewnętrznego spokoju w życiu doczesnym.
-Wyzbycie się pychy i lęku, zaufanie Bogu, wzmocnione przewodzeniem służebnym to sedno książki. Autorzy podkreślają, że własny przykład wynikający z budowy wewnętrznych zasad może być najlepszym wzorem i zachętą dla innych ludzi by podążać za Jezusem Chrystusem
-W niektórych miejscach książka może być nawet interesująca dla osób niewierzących.

Minusy:
-Książka wydaje się być napisana według pewnego schematu, który ma przeprowadzić czytelnika za rękę. To może być plus, lecz szukałem duchowej opowieści.
-Jak powstrzymać negatywne emocje wywołane lękiem i pychą w praktyce (poza oczywistą modlitwą?) Jak poradzić sobie z pysznym liderem, który próbuje wywołać strach w zespole? Poza ucieczką? Na te pytania wciąż nie znam odpowiedzi.
-Lektura wydaje się być napisana z perspektywy osoby majętnej, która nie musi się martwić, że ma słabą pracę na niepewnej umowie, że wynajmuje mieszkanie i ma zakładać rodzinę lub co dopiero wchodzi w życie.

Podejrzewam, że nie uda mi się zastosować wszystkich...

Dodaj cytat z książki Jak Być Przywódcą Na Wzór Jezusa?