Osiedle odmieńców

Anna Klejzerowicz Wydawnictwo: Edipresse Książki Cykl: Felicja Stefańska (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Edipresse Książki
literatura polska
Edipresse Książki
Felicja Stefańska (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Choć rzadko sięgam po kryminały, tutaj postanowiłam jednak spróbować, bo czasem warto odejść od utartych ścieżek. Był to zdecydowanie dobry wybór.
Na nowo powstałym osiedlu domów jednorodzinnych w pożarze domu ginie cała rodzina, młode małżeństwo z małymi dziećmi. Ta tragedia staje się początkiem dramatycznych wydarzeń, których rozwiązanie próbuje znaleźć policja, ale...

Śledztwo prowadzone jest wśród małej społeczności osiedla, w którym podpalony zostaje jeden z domów, a w pożarze ginie rodzina. Świetnie odmalowane portrety i portreciki poszczególnych postaci. Najbardziej mnie ujął swoim prześmiewczym wydźwiękiem obraz katolickiej wielodzietnej rodziny. Dobry kryminał.

“Osiedle odmieńców” to trzecie spotkanie z Felicją Stefańską. Dla zainteresowanych podaję kolejność czytania:

1. Królowa śniegu
2. Ogród świateł
3. Osiedle odmieńców

Lubię kryminałki Pani Anny Klejzerowicz. Są lekkie, zawsze z miłym wątkiem obyczajowym, przyjemnie kobiece 😊

Tak było też i tym razem. Na nowym osiedlu ginie rodzina: młode małżeństwo z dwójką dzieci....

Wciągająca, logiczna i... zaskakująca. Do tego lokalna legenda powstała w wyniku tragedii sprzed lat i jej konsekwencji, to coś pięknego. Nie mogę doczekać sie4. tomu przygód Felicji.

Świetna książka, super się czyta.

Rewelacyjna książka, jakże wciągająca, jakże trafnie pokazująca dzisiejsze anomalie w Polsce zgotowane nam przez dzisiejsze władze. Ksiądz pedofil i sutener, wielodzietna rodzina "wstająca z kolan", a wszystko z legendą w tle. A jej przesłanie ziszcza się ponownie... Dawno nie czytałem tak wciągającej książki!

"Osiedle odmieńców" czytało mi się lekko i przyjemnie. Polecam świetny kryminał ma w sobie morderstwo i troche tajemnic z przeszłości i kilka zagadek.

2002

101/2020 (E)

Powieść z gatunku "letni kryminał". Dosyć udany. Mamy morderstwo, tajemnicę z przeszłości. Wszystko w łagodnej odsłonie. Tempo umiarkowane, ale nie nudzi. Czyta się szybko i przyjemnie.

• 2020
  • 2020
  • Legimi
  • Przeczytane 2020
  • Audiobooki
  • E-book

Dodaj cytat z książki Osiedle odmieńców