Podejrzany jak diabli

Okładka książki Podejrzany jak diabli
Jacek Getner Wydawnictwo: Lira Cykl: Na wieki wieków (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Na wieki wieków (tom 2)
Lira
2021-02-17
2021-02-17
literatura polska suwalszczyzna podkomisarz policjant prokurator była dziewczyna pensjonat morderstwo śledztwo miłość

Kiedyś namiętnie czytywałam książki pana Jacka, potem trochę zapomniałam o autorze. Teraz przypadkiem wpadł mi w ręce audiobook i z przyjemnością przypomniałam sobie dość specyficzne poczucie humoru pana Getnera.
Trup występuje tu wprawdzie niejeden, ale krwawych scen nie musimy się obawiać. Postacie są różnorodne, niektóre nawet sympatyczne. Miła lektura.

72/180/2022
Miłe czytadło. Jednego wątku nie zrozumiałam, tzn. domyślam się, ale chyba nie zostało to wprost napisane.
Dla mnie pierwsza z tej serii i na pewno przeczytam kolejne. Humor nie na siłę, a to najważniejsze w takich książkach planowanych na wesołe.

72/180/2022

Panie Jacku, jak ja lubię Pana komedie kryminalne, oparte na przeświadczeniu nie tylko Basi, że "kryminał to taki romans tylko z trupem w tle". Tym razem zasada zdaje się potwierdzać, tylko do końca nie wiadomo "kto z kim", kto jest mordercą, kto agentem, a kto ojcem?! Który Ludziejewski jest prawdziwy i dlaczego dzieci podejrzewają swoich rodziców o zbrodnicze zamiary?! Do tego pomysł na nazwiska bohaterów, zwłaszcza tych, którzy mają budzić szacunek czy postrach. Udało się Panu zwodzić mnie i dopiero pod koniec domyśliłam się, kto dopuścił się dwóch morderstw. Oczywiście, dzięki Basi, bo bez jej udziału żadna zagadka kryminalna nie może być rozwiązana.

"Podejrzany jak diabli" to moje drugie spotkanie z panią Basią Kotulą i jej "narzeczonym" Rafałem Martusiem i muszę z przykrością stwierdzić, że było nieco słabiej niż za pierwszym razem. Do niczego konkretnego się nie mogę przyczepić, raczej do całokształtu. Wiem, czego mogłam się spodziewać po komedii kryminalnej i tu właśnie będzie to ALE... Za mało było tu komedii... Nawet jeden raz moje usta nie przybrały kształtu uśmiechu... Przemęczylam się nieco z tą konkretną pozycją. Nie wiem czy będę kontynuować znajomość.

#lubimyczytac, #podejrzanyjakdiabli, #jacekgetner, #basiakotula, #rafalmartus

Seryjny zabójca, czy tylko seryjne trupy? Trupy są dwa realne i jeden potencjalny. Wszyscy są rudymi facetami noszącymi to samo imię i nazwisko, w każdym razie pod takimi dali się poznać. Rzecz się dzieje nad jeziorem Gierałty na Suwalszczyźnie, gdzie swój pierwszy urlop spędza Basia Kotula z nowym „narzeczonym”, podkomisarzem Rafałem Martusiem. Cudzysłów wskazuje, ze oficjalnych zaręczyn jeszcze nie było, ale pani dyrektor międzynarodowej korporacji innych określeń, takich jak chłopak, partner czy kochanek, po prostu nie akceptuje.

Obawy Basi, że zgoda na zachwalane przez Rafała atrakcje, głównie pod kątem jego wędkarskich pasji, okaże się przykrą, na dodatek nudną pomyłką, zostają rozwiane juź pierwszego dnia. Już wtedy bowiem w pensjonacie Lodowiec, gdzie są zakwaterowani, odkryte zostają zwłoki pierwszego rudzielca. Nadzór nad śledztwem w sprawie morderstwa obejmuje prokurator Agata Całus. Nie dosyć, źe jest atrakcyjną kobietą i byłą kochanką Rafała, liczy naturalnie na jego udział w tropieniu mordercy. Jest oczywiste, źe w takiej sytuacji musi Basia znowu stanąć w szranki do rywalizacji z prokuratorsko-policyjną ekipą.

Goście Lodowca to ciekawy zbiór, w większości lekko stukniętych, osobników. Nic dziwnego zatem, źe poszukiwanie wśród nich zabójcy to seria kolejnych nieporozumień i fajerwerki najrozmaitszych głupawek. A im bliżej finału, tym kontredans niespodziewanych zwrotów akcji coraz bardziej się rozpędza. And the winner is…

„Bę­dzie pan miał z nią raj i ska­ra­nie bo­skie w jed­nym” - takim proroctwem uraczony zostaje w pewnym momencie podkomisarz Martuś. Oczywiście zamierzam sprawdzić, czy w następnym, trzecim tomie serii ta przepowiednia też się sprawdza

Lekka komedia z trupem w tle... I to nie jednym. Zabawna, ciekawa historia z niebanalnym zakończeniem. W sam raz, żeby się trochę "odmóżdżyc" i pośmiać. Jak dla mnie ta część ciekawsza od pierwszej.

Świetnie się bawiłam z Basią i Rafałem. Bardzo miło spędzam czas z bohaterami książek pana Jacka.
Jeśli potrzebujecie lekkiej lektury na poprawę humoru to jest to pozycja w sam raz.

Komedia kryminalna z zabawnymi, czasem absurdalnymi sytuacjami, bohaterami o dziwnych nazwiskach i nie wiadomo ilu trupami :) Każdy jest podejrzany, a rozwiązanie nie takie oczywiste :)Polecam.

Przyzwoita kontynuacja przygód sympatycznej pary bohaterów, ale nic ponadto.

Przyzwoita kontynuacja przygód sympatycznej pary bohaterów, ale nic ponadto.

Doskonałe czytadełko na letni wieczór - taki nie za poważny kryminał, wprawdzie trupy są, ale bardziej to rozrywkowe niż krew w żyłach mrożące.