Rytm Wojny. Część 1

Okładka książki Rytm Wojny. Część 1
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 4.1) Seria: Cosmere fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Archiwum Burzowego Światła (tom 4.1)
Cosmere
Data 1. wydania:
2020-11-17
Anna Studniarek-Więch

Może być.

udana kontynuacja, akcja przyśpiesza - wciąż śmieszy, wzrusza, zaskakuje ;)

Nie dalem rady, a to jest chyba druga ksiazka, ktorej nie dalem rady przeczytac do konca od kiedy potrafie czytac.
Postacie sa plaskie, wszystkie glowne postacie maja jakies wydumane problemy, smieszne ale glownie meczace. Doslownie wszystkie zachowuja sie jak dzieci w liceum. Przez to czytanie staje sie meka. Akcja siadla juz totalnie, Sanderson wprowadza nowe postacie...

Dobrze, że mam część II, ponieważ byłbym nieźle wkurzony jakbym musiał czekać na dalsze losy moich ulubionych bohaterów. To idealny świat, który pozwala oderwać się od tych dziwnych czasów, które teraz mamy. Doceniam chwile spędzone z książką.
Bardzo doceniam.

Następna bardzo dobra część - może po ostatnich wydarzeniach na arenie światowej uderza trochę inaczej - po bardzo szybkim starcie końcówkę gdzie rzeczywiście dochodziło do dramatycznych walk i dyskusji na temat słuszności walki i wojny czytało mi się ciężko.
Cały czas martwi mnie Kaladin i Shallan którym niestety się nie poprawia, a patrząc na Shallan jest coraz gorzej -...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Falstart. Zaczęłam czytać po zbyt długiej przerwie, po dwustu stronach się znudziłam, bo zbyt wiele rzeczy zapomniałam. Może kiedyś wrócę do cyklu, ale chyba tylko jeśli zostanie ukończony, a ja przeczytam go od początku ;(

Kolejny odcinek serialu, który czytam z rozpędu. Dochodzi do nieoczekiwanego zwrotu akcji, więc można za ro dać trochę gwiazdek. Ale ogólnie to juz jest ten moment, gdy przy cyklu zostali głównie fanatyczni miłośnicy autora, więc tym tlumacze tak wysokie oceny.

Oceniam dopiero po przeczytaniu drugiej części tomu, bo nie ukrywam, że miałam momentami wrażenie, że Sanderson się "skończył" przy tej książce. A otóż NIE! To jest preludium, przed doskonałą drugą częścią tomu, którą nie wiadomo czy powoli smakować, czy łykać szybko, bo naprawdę nie można się od niej oderwać.
W każdym razie szczęśliwi Ci, którzy mają już dostępne obie...

Nie jest źle, na pewno lepiej niż przy drugim tomie Dawcy Przysięgi. Może jako kontynuacja Archiwum Burzowego Światła nadal jest to rewelacja, ale jako oddzielna książka jest tylko bardzo dobrze.

Potencjał jest wysoki, w sumie jest ciekawie, ale niestety cała historia jest mocno rozwleczona. Zresztą tym razem nie o fabularne fajerwerki chodzi, ale o zmagania bohaterów,...

Brandon Sanderson Rytm wojny. Część 1. Zobacz więcej
Brandon Sanderson Rytm Wojny. Część 1 Zobacz więcej