Gdybyś mnie kochał

Gdybyś mnie kochał
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1972-01-01
1972-01-01

Okładka książki Nazewnictwo miejskie Łodzi Danuta Bieńkowska, Elżbieta Umińska-Tytoń
Nazewnictwo mi... Danuta Bieńkowska,&...
Okładka książki Słownik dwudziestowiecznej Łodzi Danuta Bieńkowska, Marek Cybulski, Elżbieta Umińska-Tytoń
Słownik dwudzi... Danuta Bieńkowska,&...

Ta książka mnie wciągnęła od pierwszego zdania i bardzo mnie zaskoczyła. Czytelnicza niespodzianka i perełka, która przypadła mi do gustu, która znajdzie się wysoko na liście ważnych dla mnie lektur z gatunku powieść. To powieść polska z czasów PRL, w której narratorem i główną bohaterką jest młoda kobieta o imieniu Jadwiga. Wartościowa lektura po wielokroć.
Jest to dość krótka powieść obyczajowa oraz psychologiczna zarazem. Jej akcja rozgrywa się głównie na wsi. Książka ta ma zdecydowanie mnóstwo do zaoferowania czytelnikowi, ma niewątpliwie więcej plusów niż minusów, zalet i walorów ilość dużą. Np. prawie po mistrzowsku wykreowana większość bohaterów. Rewelacyjni są owi bohaterowie, z krwi i kości, jak żywi oraz świetnie zostały odmalowane słowami ich rozmaite życiowe działania, czyny, decyzje, dylematy. Wspaniale ukazane jest ich otoczenie, świat w którym przyszło im żyć oraz ich mniej lub bardziej rozbudowane przez autorkę losy. Niezwykle ciekawa w końcu (albo przede wszystkim) jest postać głównej bohaterki z jej niełatwymi zmaganiami na gruncie zawodowym i prywatnym. W ogółach i w szczegółach jest to wybitna, świetna historia, równie świetnie opowiedziana, ukazana na kartach książkowych.
Książka, która dała mi wiele czytelniczych wrażeń, która mnie ujęła, która mnie niezwykle zainteresowała. Z tego powodu wystawiam ocenę w postaci aż dziewięciu gwiazdek. Za całokształt, za wszelkie doznania w czasie lektury i w podziękowaniu dla Danuty Bieńkowskiej za jej napisanie.

Jest to dość...

• Obyczajowe
  • Bardzo
  • Powieść historyczna
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Gdybyś mnie kochał