Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Ravenclaw

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Harry Potter and the Philosopher's Stone
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
czarodzieje Harry Potter fantasy magia przygoda

Opinie [4 409]

Nie marnuj czasu na komentarze! Po prostu ją przeczytaj!

Bardzo fajna i ciekawa.
Polecam

Kolejny "reread", tym razem w formie audiobooka, czytanego przez Piotra Fronczewskiego. Co tu dużo mówić, jestem ogromną fanką HP, więc bardzo mi się podobało.

Według mnie pierwsza i najlepsza część w całej serii :>

Bardzo fajna książka. Magiczny świat z książki jest bardzo fajnie opisany.

Polecam wszystkim.

Często wracam do tej serii. Za każdym razem zachwyca tak samo.
Pamiętam kolejki w księgarniach w dniu premiery kilku tomów.
Powiem tylko tyle - MAGIA ❤

Minęło 20 lat od mojego pierwszego kontaktu z Harrym, postanowiłam odświeżyć sobie cykl i choć przez te lata w moim życiu tak wiele się zmieniło, zachwyt światem czarodziejów pozostał taki sam.
Czuć, że tytuł kierowany jest do młodszych czytelników, ale dorosły również może się świetnie bawić i poczuć magię Hogwartu.

Klika razy czytałam tą książkę. Lubię do niej wracać, cofnąć się w czasie i poczuć jak dziecko.

Odkąd w końcu udało mi się zacząć swoją przygodę z serią Harrego Pottera, w głowie mam ciągle jedno pytanie - dlaczego tak późno ? 😱 Ciągle było nam jakoś nie po drodze. Filmy oczywiście uwielbiam, ale w książkowym świecie królowały u mnie kryminały.

Na szczęście od niedawna zaczęłam sięgać również po pozycję z innego gatunku.

Za mną pierwsza część Harrego i muszę Wam...

Jakiś czas temu, postanowiłem odświeżyć sobie całą serię i tak sięgnąłem po Kamień Filozoficzny. Ostatni raz wszystkie książki cyklu przeczytałem jakieś 10 lat temu. I tu musze powiedzieć, że był to miły powrót, klimat Harrego pozostał, ale dopiero teraz dostrzegłem wiele głupotek fabularnych i logicznych, szczególnie w odniesieniu do tego, że już znam całą historię. Mimo...

104 709
    27 398