Dłonie pełne radości

2019-01-01
dusza ciało psychologia

Recenzja książki: «Dłonie pełne radości» Bogusławy Andrzejewskiej
Ocena 10/10
Ta książka to manifest duchowości, napisany z miłości do życia i z pasji do głębokiego, świadomego istnienia.
Mówi o tym, jak kluczowe jest znalezienie szczęścia, które nie jest uzależnione od zewnętrznych wydarzeń, ale od naszej wewnętrznej reakcji i postawy wobec życiowych wyzwań.
Autorka, będąc prawdziwym koneserem życia świadomego duchowo, nawet w obliczu zdrowotnych przeciwności, ukazuje, jak można odnaleźć równowagę i siłę.
Prezentując swoje życie jako przykład, autorka pokazuje, jak wrażliwość na piękno świata i pomaganie innym na ich duchowej ścieżce mogą wzbogacać i nadawać wartość naszemu istnieniu.
To w nas jest moc, ogromny duchowy potencjał i prawo decydowania o nas samych. Wiara autorki, że każda trudność prowadzić do czegoś dobrego dodaje czytelnikowi nadziei i go wewnętrznie uskrzydla. Uświadamia, że w każdej trudności można znaleźć siłę.
Książka ta jest jak podróż do wnętrza duszy, gdzie każdy może odkryć, że prawdziwe szczęście jest odzwierciedleniem wewnętrznego spełnienia. Autorka z wrażliwością ukazuje, że to właśnie w nas samych kryje się siła do tworzenia własnych skrzydeł – unikalnych i niepowtarzalnych, tak jak każdy z nas.
Niezwykle poruszający jest cytat: «Warto uświadomić sobie własną niepowtarzalność i tworzyć własne skrzydła. Jedyne takie we wszechświecie. Największe piękno zawiera się bowiem w tym, co zrodziło się z naszego serca». Ten fragment idealnie oddaje esencję książki – przekonanie, że największa radość i piękno życia płyną z autentycznego, serdecznego bycia sobą.
To też książka o tym jak zaufać sobie i swojej drodze życiowej, nie patrząc wstecz na przeszłość, obojętnie jaki mamy bagaż doświadczeń, który owszem może być trudny, ale nie warto się poddawać.
Język autorki, pełen malowniczych metafor, takich jak 'kolekcjonowanie chwil niczym klejnoty', pięknie oddaje przesłanie książki – że każda chwila życia jest cenna i nasza życiowa podróż jest niezwykle piękna.
"Dłonie pełne radości" to nie tylko książka, ale manifest duchowego piękna, który zachęca czytelników do poszukiwania prawdy o sobie samych, by w ten sposób odnaleźć najgłębsze źródło radości i spełnienia. To lektura obowiązkowa dla tych, którzy pragną nie tylko odnaleźć sens w życiu, ale i stworzyć go samodzielnie, z najgłębszych zakamarków własnego serca.

Recenzja książki: «Dłonie pełne radości» Bogusławy Andrzejewskiej
Ocena 10/10
Autorka,...

Dodaj cytat z książki Dłonie pełne radości