Bajki krasnoludzkie

Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Tropiciel (tom 0.2) fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
polska fantastyka fantastyka tropiciel bajki krasnoludzkie
Tropiciel (tom 0.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
polska fantastyka fantastyka tropiciel bajki krasnoludzkie

Świetna porcja humoru!

Szczerze pisząc, to uważam ten ton za najlepszy z całej sagi.Pełen humoru krasnoludów. Bawiłem się przy lekturze bardzo dobrze.

Dobrze się bawiłam podczas lektury. Polecam.

Genialne bajki ze znanymi skądinąd motywami baśniowymi osadzone w universum wykreowanym przez p. Lisińską. Prym wiodą krasnoludy, Beneria i Idar - przodkowie znanego mi Sodiego, oraz Pierwotny Stroidarus. Radzą sobie ze wszystkimi problemami na jakie natykają się w swoich peregrynacjach. Mnóstwo awanturek, rubasznego humoru, soczystego języka i krasnoludzkiego sprytu....

To mój pierwszy kontakt z autorką i cyklem Tropiciel i wypadł on niezwykle pozytywnie. Autorka w bardzo fajny sposób osadziła wątki tradycyjnych bajek w swoim uniwersum, jednocześnie pozbawiając ich elementów bajkowych i moralizatorskich - urealniła je ... jeżeli takie stwierdzenie może być adekwatne w stosunku do bajek ;) Generalnie jest to bardzo przyjemna, lekka lektura,...

Zagrajmy w zgadywankę - co wyjdzie, jeśli dodamy do siebie tradycyjne bajki i rubaszne krasnoludy? Ano “Bajki Krasnoludzkie” wyjdą - pełne chędożenia, klnięcia, niewybrednych komentarzy i pokręconych wydarzeń. Lubicie? Bo ja od czasu do czasu tak.

Książka Małgorzaty Lisińskiej nie jest może definicją górnolotnej literatury, ale i nie ma nią być - zbiór opowiadań...

Kochani niech tytuł ten Was nie zwiedzie i absolutnie nie kupujcie tych bajek dzieciom 😉.
Ale dla dorosłych jak najbardziej polecam 😈🤫.
Małgorzata Lisińska doskonale wprowadza nas w świat bajek gdzie główny prym wiodą krasnoludy . I mimo że jest to przeróbka bajek dla dzieci typu "Śpiąca Królewna" czy "Księżniczka na ziarnku grochu" to ja jestem zachwycona.
Książka godna...

Kocham Benerię i jej podejście do życia, niewyparzony język i umiejętność wyciśnięcia wszystkiego najlepszego z każdej chwili

Świetna! Soczysty język, wartka akcja, fantastyczne poczucie humoru. Mam nadzieję, że to pierwszy z wielu tomów opowiadań z tego uniwersum, choć na powieści także czekam z niecierpliwością.

• Fantastyka
  • 2020
  • 2020
  • Mam
  • Ksiazki na poprawe humoru
  • Cykl: Tropiciel (d)

Dodaj cytat z książki Bajki krasnoludzkie