Redlum

Katarzyna Rupiewicz Wydawnictwo: Genius Creations fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
fantasy fantastyka
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy fantastyka

Okładka książki Smokopolitan 8 (1/2017) Karolina Fedyk, Megan Grey, Marta Krajewska, Magdalena Kucenty, Justyna Lech, Paweł Majka, Artur Olchowy, Radek Rak, Katarzyna Rupiewicz, Martyna Walerowicz
7,6
Smokopolitan 8... Karolina Fedyk, Meg...
Okładka książki Dreszcze Kinga Bągard, Piotr Dudek, Emil Gieras, Bartłomiej Grubich, Anna Grzanek, Artur Jastrzębowski, Jacek Kalinowski, Grzegorz Kałużny, Grzegorz Kopiec, Marta Krajewska, Katarzyna Rupiewicz, Joanna Rybka, Jakub Rykowski, Piotr Skurzyński, Anna Szumacher, Katarzyna Tomczyk, Istvan Vizvary, Martyna Walerowicz, Kosma Woźniarski
7,4
Dreszcze Kinga Bągard, Piotr...
Okładka książki Geniusze fantastyki Michał Jan Chmielewski, Michał Cholewa, Rafał Cuprjak, Maria Dunkel, Marcin Guzek, Wiesław Gwiazdowski, Agnieszka Hałas, Sebastian Hejankowski, Anna Hrycyszyn, Paweł Imperowicz, Marcin Jamiołkowski, Dawid Kain, Anna Karnicka, Anna Kańtoch, Tomasz Kilian, Iza Korsaj, Marta Krajewska, Magdalena Kubasiewicz, Artur Laisen, Paweł Majka, Anna Nieznaj, Daniel Nogal, Romuald Pawlak, Marcin Podlewski, Marcin Pągowski, Joanna Krystyna Radosz, Katarzyna Rupiewicz, Dawid Wiktorski, Jacek Wróbel
5,7
Geniusze fanta... Michał Jan Chmielew...

Oficjalne recenzje i

Redlum - stan umysłu

[ 6 ] Link do recenzji

Historia ciekawa, styl niezły. Może nie ma jakichś wielkich fanfar, ale czyta się dobrze i chce się czytać dalej :-).

Ciekawa pozycja. Bez oporów dałam się wciągnąć w świat magów, trolów i innych magicznych stworzeń. A wszystko to w klimacie wieczornego spotkania w starej karczmie. Historia bardzo mnie wciągnęła, czytałam z pełnym zainteresowaniem aż do końca.

Niby zwykłe fantasy, a jednak nie takie zwykłe, po pierwsze oryginalne i to nie na zasadzie silenia się i udziwniania. Autorka połączyła klasyczne cechy gatunku z własnym ciekawym pomysłem na opowieść, a to o opowieści chodzi w książkach :-)

Znakomita

Dobrze się czytało. Lekka lektura, napisana w formie opowiadań połączonych linią fabularną. Taka lektura do pociągu.

Ciekawa, inna. Trochę fantastyki, trochę humoru, na pewno warta przeczytania

Świetna, momentami zabawna, momentami wzruszająca historia karczmarza z miasta potworów. Dobrze wykreowany świat. Fajni bohaterowie. Jedyna wada - za krótka. Chętnie przeczytałabym więcej historii z Redlum.

Bardzo ciekawa historia, przyjemnie się czytało, bardo często miałem wrażenie że jestem w tych samych miejscach gdzie bohater. Polecam dla fanów istot typu wampiry, trole i inne.

Prawdopodobnie inspirowana Wiedźminem, często zabawna, momentami wciągająca. Kipisz bestiariuszy kilku mitologii , z naciskiem na słowiańskie klimaty. Dla odprężenia można przeczytać, ale w sumie nie powala ani stylem, ani oryginalnością.

Po dwóch miesiącach zdołałem przebrnąć przez "Redlum". Nie mam nawet siły aby napisać dłuższy komentarz.

W skrócie - ta książka jest dość marna, a sięgnąłem po nią z braku lepszych audiobooków pod ręką. Świat przedstawiony jest niczym pratchettowe Ankh-Morpork, który pozbawiono wszystkich jego atutów. Nie ma humoru, nie ma prób ukazania mechanizmów społecznych, idei. Brak...

Dyskusje

• Audiobook